škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dacia Duster AWD Karda çıtırdan eğlence

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yılda 2-3 gün kar yağıyor zaten oda çok sıkıntı değil bence :)
Dün 4 gibi başladı tamam akşam kilit sabah her yer tertemiz :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ST-max;307161
yılda 2-3 gün kar yağıyor zaten oda çok sıkıntı değil bence :)
Dün 4 gibi başladı tamam akşam kilit sabah her yer tertemiz :)
2-3 gün yağıyor onda da ne kadar acemi varsa hepsi yolda oluyor nasıl oluyorsa.
Sabah ara sokakta bakıyorum, bir iş yerinin servisi frene basıyor, servise binecek adamı 20-30mt kayarak geçiyor, adam servise biniyor, 1dk boyunca saygı duruşu, servis olduğu yerde sayıyor :++::++::++:
Sabah bu akıllıya çok güldüm ama ya duramayıp birine sıvansa ne olacak.
Ehliyeti helikopterden aşağı atmak suretiyle dağıttıklarından, öğrenmeyi sevmemizden, her moku bildiğimizi sandığımızdan, cahil çok olduğundan, önünde giden 4 çekere aldanıp o gidiyorsa bende giderim mantığı ile yola pokemon gibi atladıklarından, ortalık salataya dönüyor.
Dün akşam yol belli buz tutmuş, adam artık ne içtiyse kendini ne sanıyorsa, yaz lastikleriyle mahalle arasında hız sınırlarını zorluyor, tümseği görünce bastı frene, araç artık nereye isterse oraya gitmeye başladı.
Ulan ne akıl var, ne mantık var, yolda yürüyen birine çarpsa al başına bela.
Eve giderken otobandan şile sapağına girdim, solumdan da bir tane ticari dalmaya çalıştı, iyiki vermedim yolu, herif o virajı çıkamadı, trafiğide felç etti. Aynadan bir baktım bir müddet arkamdan gelen olmadı. Herif patinaj çektikçe gaza yükleniyor, direksiyonuda baston tutar gibi sabit tutuyor, bekle 3 saat sonra çıkarsın o yolu.
Yılda 2-3 gün kar oluyor iyi olsunda sırf bu salatıklar yüzünden işin tadı kaçıyor.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün B.Düzünde Sanayida Kar Varsa Bende Arkadan İtiş İle Bir Gösteri Yapayım :D Artık 10 Kezmi Döneriz 20 Kezmi Allah Bilir :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;307169
Bugün B.Düzünde Sanayida Kar Varsa Bende Arkadan İtiş İle Bir Gösteri Yapayım :D Artık 10 Kezmi Döneriz 20 Kezmi Allah Bilir :D

:++::++::++::++: Dön baba dönelim, arkadan itişle de güzel olur, video da isterük :ok:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:++::++: Tek Eksigim Kilitli Diferansiyel Olsa Tam Yan Makinesi :D
Kuru Havadada 0 Çizme 8 Çizme Bornout Vs Bir Sürü Videolar Var Ama Şiddet Ve Tehlike İçerdigi İçin Yayınlamak İstemiyorum :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;307207
:++::++: Tek Eksigim Kilitli Diferansiyel Olsa Tam Yan Makinesi :D
Kuru Havadada 0 Çizme 8 Çizme Bornout Vs Bir Sürü Videolar Var Ama Şiddet Ve Tehlike İçerdigi İçin Yayınlamak İstemiyorum :D
:++::++::++:
+13 ibaresi ekle öyle yayınla :++::++::++:

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uludağa Golfle çıkacam Hakan hocanın yazdıklarından sonra :D:D

Takacam 215 40 18 NANKANG tamamdır :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;307407
Uludağa Golfle çıkacam Hakan hocanın yazdıklarından sonra :D:D

Takacam 215 40 18 NANKANG tamamdır :D
Nankang mı, o ne be, git bari Kumho neyin al. Öyle dandik Çin malı lastik alınır mı ya.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ahahahaha dalga geçiyorum ne işim olur nankang la :D Techte gördüm geçen gün komiğime gitti.

Ben genelde Continental veya Nokian kullanırım. Nokian TR de taze lastik srounu yaşıyor malesef stok sıkıntı var o yğzden 2 dir Contiden gidiyorum. Onun öncesinde 2 kere NRH, 1 kere NRVi kullandım. NRVi güzeldi baya.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;307048
Yurt dışında deneyenler var, sonuç aynı böyle, sıfır diye büyük bir o harfi çiziyorsun :++::++::++:
Subaru'nun üzerinde yaz lastikleri vardı, bir yerde hafiften kaçırdı, ön tampon sol alt köşeden kaldırıma dokundu, sonra bıraktı. Hadi ben neysede, yaz lastikleri ile fren beş para etmiyor, eğleneceğim diye işin rengi bir anda değişebiliyor.
Benim Subaru üzerinde de yaz lastikleri olduğundan bende Dacia'nın performansını görmek için böyle birşey yaptım.
Kesin benden başkasıda yapmamıştır.
Bir kaç sene önce Santa Fe ile de yapmıştım onun hakkını yemek olmaz, o da en az Subaru kadar olduğu yerde sıfır çizebiliyordu. Duster'ın 4 çekeri auto modunda azıcık düşünüyor :++::++::++: Ama diff'i kilitlediğinde istersen yokuşda dur sıfırdan kaldır bir gram patinaj çekmeden yürüyüp gidiyor.
Diff. kilidinide zorlamak istemediğimden o modda denemedim. Belki o modda daha güzel sonuç çıkar ama gerek yok. Bu kadar azgınlık yeter :)
bizim ambulansında otomatik 4 çekere geçme sistemi  var .sisteme geçmek için patinaja düşünce azcık daha gaz veriyon araba çıldırmaya başlıyo markasını sorarsanız bildiğimiz ford transit:++: dusterinde 4çekişe geçerken düşünmesenin kesin sebei odur 4çekere geçincede gaza asılmayı bırakma bakalım daha ne manzaralar çıkacak ortaya:)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: barbaros61;307524
bizim ambulansında otomatik 4 çekere geçme sistemi  var .sisteme geçmek için patinaja düşünce azcık daha gaz veriyon araba çıldırmaya başlıyo markasını sorarsanız bildiğimiz ford transit:++: dusterinde 4çekişe geçerken düşünmesenin kesin sebei odur 4çekere geçincede gaza asılmayı bırakma bakalım daha ne manzaralar çıkacak ortaya:)
Transit' te 4×4 var mıymış yahu?!:hmm::blm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde Transit'ler arkadan itişli değil mi?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Transitin Önden Çekişliside Var ,Arkatan İtişli Olanıda Var . Ama Ambulans İçin Özel 4x4 Yapmışlardır Zannedersem

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat listesinde 4x4 Transit var.Ambulansa has bir şey değil yani:)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;307524
Gazı bıraktığımı kim söyledi ki :++::++::++:
Ben gaz pedalını ayağıma uhu ile yapıştırdım :++::++::++:

Alıntı yapılan: Baran35;307473
Ahahahaha dalga geçiyorum ne işim olur nankang la :D Techte gördüm geçen gün komiğime gitti.

Ben genelde Continental veya Nokian kullanırım. Nokian TR de taze lastik srounu yaşıyor malesef stok sıkıntı var o yğzden 2 dir Contiden gidiyorum. Onun öncesinde 2 kere NRH, 1 kere NRVi kullandım. NRVi güzeldi baya.
Valla yaz lastiği olarak ben geçen sefer stok problemi olduğundan Z G2 alamadım gittim Yokohoma C drive aldım. Yokohoma da fena değil ama Z G2 yola resmen zamk sürülmüş gibi yapışıyor.
Tavsiyem bir dahakine Nokian Z G2 almandır. Tabi ebatları uyuyorsa :)