škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero Amundsen Multimedya Güncelleme

cemilb · 87 · 32206

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: colossol;606918
indirdiğiniz iso dosyasının içeriğini, sd karta winrar ile çıkartmanız gerekmekte..

Yok hocam çözdüm.

Menüye basılı tutup servis modundayken güncelleme yapmak lazımmış.

Ben menüden araç kısmına girip ordan güncelleme yapmaya çalıştım problem ordan kaynaklıymış.

Şuan güncellemeyi yaptım sorun yok.

Paylaşan arkadaşa teşekkürler

Çevrimdışı arslan0372

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şuan güncellemeyi bende yaptım sorun gözükmüyor.

Bilgilendirme için tüm arkadaşlara teşekkür ederim. :ok:

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güncellemeyi yapanların ellerine sağlık, hayrını görüp güle güle kullansınlar....
Lakin burada bende yaptım mesajı yarışı yerine, birde güncelleme ile öncesine göre neyin değiştiğini, ne gibi özellik ve kazanımları olduğunu da paylaşsalar bu forumun amacına katkı sağlamış olacaklarını illa söyleyerek mi anlatmak gerekiyor.
Şunuda söyleyeyim bu bir sitem değil yapılanın egoistlik ve işgüzarlık ve hatta vs olduğunu belirtmektir...
Paylaşımı paylaşım gibi yapanlara sevgi saygılarımla.

Çevrimdışı guimaraes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Güncelleme yi sd kart a attım fakat sd kart hata yazıyor siz ne marka kullanıyonuz kart büyütücü ile taktım ben 32 GB SanDisk küçük olduğu için kart büyütücü den dolayı mı hata veriyor acaba

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guimaraes;607190
Güncelleme yi sd kart a attım fakat sd kart hata yazıyor siz ne marka kullanıyonuz kart büyütücü ile taktım ben 32 GB SanDisk küçük olduğu için kart büyütücü den dolayı mı hata veriyor acaba

Güncelleme iso dosyası olarak iniyor.

Dosyanın üstüne gelin sağ tuşa tıklayın>> dosyaları çıkart tıklayın>>SD Kartı seçin ve dosyaları SD Kartın içine çıkattırın.

Bu işemden sonra aracınıza gidin.MENÜ tuşuna basılı tutun ve servis moduna geçin.

Sonra yazılım güncellemeyi seçin SD kartı seçin güncelleme olacaktır.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar yapamayan arkadaşlar için nasıl yapıldığını resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağım.  Ama öncelikle cemil beyin linkte vermiş olduğu sürümü indirip sd kartımıza zip formatından çıkarıyoruz ve aracımızın sd kart yuvasına takıyoruz. Aracım 2016  Mayıs üretim tarihlidir ve güncelleme öncesi mevcut sürümü aşağıdaki resimde mevcuttur. Kendi cihazıma kurarken herhangi bir sorun yaşamadım.

NOT: Karşı tarafın güncelleme işlemi sırasında oluşacak sıkıntıları ve zararlar konusunda mesuliyet kabul etmediğimi bildiririm. Lütfen tamamen okuduktan sonra kurulum işlemini yapınız.

Resim 1. Öncelikle Menü tuşuna uzun bir şekilde basıyoruz ve servis moduna alıyoruz

Resim 2. Servis moduna aldıktan sonra servis güncelleme/sürümler kısmına dokunuyoruz.

Resim 3. Karşımıza helen menüden güncel yazan kısıma dokunuyoruz.

Resim 4. Gelen ekanda SD KART seçeneğini seçiyoruz.

Resim 5.Şimdiki gelen menüde ise Sd kartınımızın içirisinde bulunan güncel sürüme dokunuyoruz

Resim 6. Daha sonra karşımıza böyle bir ekran çıkıyor ve güncellemeye başlıyor. Güncelleme sırasında sakın enerjiyi kesmeyin zaten bu şekildede uyarı çıkıyor güncelleme 60 dakika sürebilir diyor fakat 10 dakikayı geçmiyor.

Resim 7. Güncelleme yaparken ilerleme halinde örnek resimlerde ağıdadır.

Resim 8.

Resim 9.

Resim 10.

Resim 11. Güncelleme bittikten sonra resimdeki gibi bir uyarı veriyor ama açıkcası ne demek istediğini anlayamadım ve iptal seçeneğini seçmekten başka çarem yoktu.

Resim 12. Ve güncelleme bittikten sonraki verisiyon bilgileri

Şimdi gel gelelim güncellemeden sonra ne değişiklikler oldu. Açıkcası ben birşey fark edemedim 5 dakika bir karştırma fırsatım oldu ama birşey fark edemedim belki mevcutta var idi ama sadece açılışta logo kenarlarında yeşil renkte efektler olduğunu gördüm belkide var idi. Güncellemeden sonra hiçbir şekilde ayarlar kaybolmadı. İlerleyen günlerde karıştırdıkça değişiklik fark edersem paylaşacağım. Ek olarak smartlink halen aynınpasifliğini koruyor:))

Anlatacaklarım  bu kadar arkadaşlar yazmayı  unuttuğum şeyler olabilir o yüzden  sorularınız olur ise seve seve cevap veririm. Bu konuda destek almamızı  sağlayan öncelikle form yönetimine sponsorlarına ve güncelleme linkini paylaşan cemil beye  ve tüm destek sağlayan üyelere ayrıca teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Paylaşımım da surçu lisan ettiysem affınıza sığınıyorum herkese kazasız belasız sürüşler dilerim emanetiniz Allaha olsun.

Saadettin KAYMAZ

Çevrimdışı guimaraes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bana gelen güncelleme harita güncellemesiymiş arkadaşlar galiba ondan olmuyor orjinal sd kart olmadığı için sizdeki işlemlerin aynısını yaptım fakat (sd kart 2 bölümüne taktım ) sd kart hiç gözükmüyor . yükleniyor diye biye yazı çıkıyor sonrada sd kart hata diyor. normal sd kart koruma var galiba navigasyon için . görsel paylaşımınız çok güzel olmuş elinize sağlık

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;607231
Merhaba arkadaşlar yapamayan arkadaşlar için nasıl yapıldığını resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağım.  Ama öncelikle cemil beyin linkte vermiş olduğu sürümü indirip sd kartımıza zip formatından çıkarıyoruz ve aracımızın sd kart yuvasına takıyoruz. Aracım 2016  Mayıs üretim tarihlidir ve güncelleme öncesi mevcut sürümü aşağıdaki resimde mevcuttur. Kendi cihazıma kurarken herhangi bir sorun yaşamadım.

NOT: Karşı tarafın güncelleme işlemi sırasında oluşacak sıkıntıları ve zararlar konusunda mesuliyet kabul etmediğimi bildiririm. Lütfen tamamen okuduktan sonra kurulum işlemini yapınız.

Şimdi gel gelelim güncellemeden sonra ne değişiklikler oldu. Açıkcası ben birşey fark edemedim 5 dakika bir karştırma fırsatım oldu ama birşey fark edemedim belki mevcutta var idi ama sadece açılışta logo kenarlarında yeşil renkte efektler olduğunu gördüm belkide var idi. Güncellemeden sonra hiçbir şekilde ayarlar kaybolmadı. İlerleyen günlerde karıştırdıkça değişiklik fark edersem paylaşacağım. Ek olarak smartlink halen aynınpasifliğini koruyor:))

Anlatacaklarım  bu kadar arkadaşlar yazmayı  unuttuğum şeyler olabilir o yüzden  sorularınız olur ise seve seve cevap veririm. Bu konuda destek almamızı  sağlayan öncelikle form yönetimine sponsorlarına ve güncelleme linkini paylaşan cemil beye  ve tüm destek sağlayan üyelere ayrıca teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Paylaşımım da surçu lisan ettiysem affınıza sığınıyorum herkese kazasız belasız sürüşler dilerim emanetiniz Allaha olsun.

Saadettin KAYMAZ

Elinize sağlık. Sunum güzel olmuş. Benim sormak istediğim şey güncellemeyi yaparken kontak açık mıydı? çünkü benim Rapid SB aracımda kontak kapalıyken ekranı belirli bir süre çalıştırılabiliyor. Ardından güç koruması devreye giriyor ve araçtaki tüm ışıklar ve araç ekranını kapatıyor. Yani merak etiğim, aradaki bu süre güncelleme için yeterli olacak mı?

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13462]skaymaz[/MENTION] eline sağlık güzel olmuş anlatım. Acaba daha fazla kurcalayıp neler değiştiği hakkında bilgi verebilecek var mı? Yoksa sadece Saadettin Bey 'in belirtiği değişimler mi var.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;607281
Elinize sağlık. Sunum güzel olmuş. Benim sormak istediğim şey güncellemeyi yaparken kontak açık mıydı? çünkü benim Rapid SB aracımda kontak kapalıyken ekranı belirli bir süre çalıştırılabiliyor. Ardından güç koruması devreye giriyor ve araçtaki tüm ışıklar ve araç ekranını kapatıyor. Yani merak etiğim, aradaki bu süre güncelleme için yeterli olacak mı?
Evet kontak açık olacak olası ihtimallere karşı enerjiyi kesmeyin diye uyarı yapıyor ve 10 dakika falan sürüyor

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de birazdan rapid sb e yüklemeyi deniyorum bakalım ne olacak.
Smartlink menüsü açılır mı? Denemiş olurum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkose;607291
benim aracın versiyonu bu  bana uyar mı bu güncelleme teşekkürler
http://i.hizliresim.com/m4vjvR.jpg
http://i.hizliresim.com/nj1VXV.jpg

Bence sizin araca uymaz bu güncelleme. Çünkü sizin aracınızın versiyonu, resim doğruysa eğer; Kurulu SW MU Versiyon: 0435 gözüküyor. Ki zaten bu bizim güncelleme sonucu elde ettiğimiz 0252 versiyonun çok çok ilerisinde bir versiyon. Aracınız yeni galiba. Yada Aracınızın Ekranı 6,5inc Bolero dan farklı. O yüzden bence siz hiç denemeyin. Zaten gerek de yok..
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 11:37:14 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;607302
Bence sizin araca uymaz bu güncelleme. Çünkü sizin aracınızın versiyonu, resim doğruysa eğer; Kurulu SW MU Versiyon: 0435 gözüküyor. Ki zaten bu bizim güncelleme sonucu elde ettiğimiz 0252 versiyonun çok çok ilerisinde bir versiyon. Aracınız yeni galiba. Yada Aracınızın Ekranı 6,5inc Bolero dan farklı. O yüzden bence siz hiç denemeyin. Zaten gerek de yok..

teşekkürler aracım 08.01.2014  üretimi smartlin menüde yok sanırım bolero 6.5 inç olandan

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;607297
Ben de birazdan rapid sb e yüklemeyi deniyorum bakalım ne olacak.
Smartlink menüsü açılır mı? Denemiş olurum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sanırım Rapid SB lerde ilk siz denemiş olacaksınız. Bende bu akşam deniyecektim. işlerden bir türlü fırsat bulamadım. Deneyin bakalım. Aracınızın Bolero versiyonu 0241 ve üstü ise Muhtemelen bir sorun çıkmaz bence. SmartLink açısından sonucunu bende merak ediyorum. Paylaşırsanız sevinirim.