škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-stop sistemi hakkında bilgi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;168294
elin adamı/mühendisi ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarına baktı ve acıdı demek ki,böyle bir buluş yaptı.Kendilerinden Allah razı olsun.c-max'larda bile konmuş bu özellik.henüz skoda da yok bildiğim kadarıyle,yoksa darısı başımıza...

Hocam VW grupta bildiğim kadarıyla özel düşük tüketimli serilerde uygulanıyor. Yani Bluemotion, Greenline ve Ecomotion.

Bunun dışındaki modellerdeki kullanımı hakkında bilgi sahibi değilim; ama çok yaygın olmadığı bariz.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
He ya baba başlığı geç gördüm geçen gül gül yarıldım, 7.caddede yürüyorum kaldırımda, yanda sıkışık trafikte bir Porsche Cayenne ilerliyor diesel yazıyor kocamancana.

Ulan her dur kalkta istop edip çalışıyor, 5'er saniye aralarla belki 15 kere istop edip çalıştı, trafikte yürüme hızında ilerliyor ya, beraber gittik. Cama vurup adama nabıyon la sen diyecektim :++: :++: Sonradan düştü bu sistem olduğu, biraz teknoloji özürlüyümde.

Velhasıl benim düşüncem marş motoru veya volanda öte gitmişler, mühim olan 2 kuruş tasarruf edelim derken hani onca masraftan ziyade çevre amaçlı sanırım.

Şahsen asla istemem öle bi özellik :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;168411
He ya baba başlığı geç gördüm geçen gül gül yarıldım, 7.caddede yürüyorum kaldırımda, yanda sıkışık trafikte bir Porsche Cayenne ilerliyor diesel yazıyor kocamancana.

Ulan her dur kalkta istop edip çalışıyor, 5'er saniye aralarla belki 15 kere istop edip çalıştı, trafikte yürüme hızında ilerliyor ya, beraber gittik. Cama vurup adama nabıyon la sen diyecektim :++: :++: Sonradan düştü bu sistem olduğu, biraz teknoloji özürlüyümde.

Velhasıl benim düşüncem marş motoru veya volanda öte gitmişler, mühim olan 2 kuruş tasarruf edelim derken hani onca masraftan ziyade çevre amaçlı sanırım.

Şahsen asla istemem öle bi özellik :D
fazla teknolojı göz çıkarmaz hakanım yaw:knp:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yakın gelecekte yokuş aşağı istop edenini yapacaklar :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen dhde gördüm dsgde vitesi boşa atma çıkmış:D ayağı gazdan çekince otomatik boşa atıyor 0.6 ile 0.8 litre yakıyormuş:D cut-off işi yalan oldu sanırsam..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bozuktur o DSG beyin mıncıklaması geçirmiş o yüzden yapıyordur :lol:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yok abi bide o özellik için para veriyormussun yeni passatta felan var diolar tabi ne derece doğru bilemiyorum.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;168423
geçen dhde gördüm dsgde vitesi boşa atma çıkmış:D ayağı gazdan çekince otomatik boşa atıyor 0.6 ile 0.8 litre yakıyormuş:D cut-off işi yalan oldu sanırsam..

O iş muhtemelen aracın hareket etmediği durumlar için geçerlidir Doğan. Duran aracın D'de durması zaten şanzıman için de iyi bir şey değil. Bir bakıma şanzımanı da koruyan bir sistem geliştirmişler galiba.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]