škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yazlık Lastik Tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;514526
Akif hocam tanesi 255 TL 8 ay taksitli olarak aldım.
Fiyatı beklentimin üzerinde.  Umarım uzun vadede kauçuk özelliğini kaybetmez..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım bu yaz yapılacak lastik testlerine girer.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ve nihayet Michelin Primacy 3 maceram bitti. 2 mevsim kullandıktan sonra artık dayanamadım lastiğe ve ciddi zarar ederek geçen hafta lastikleri değiştirdim. Pirelli P7 Cinturato'ya da 3 mevsim dayanabilmiştim. Yolumuza Continental Sport Contact 5 ile devam ediyoruz...

Pirelli P7 Cinturato daha ilk zamanlarda dahi sesli bir lastikti, zaman geçtikçe iyice kütükleşti, son dönemlerde hiç güven vermiyordu; genel olarak tavsiye etmiyorum...

Michelin Primacy 3'ü sessizlik için tercih etmiştim, Pirelli'den sonra fark etmişti. Ancak lastik beklentimin çok altında kaldı. 2014 üretimi olmasına rağmen kullandığım dönemde abs, asr, esp ile bayağı haşır neşir oldum. Kesinlikle önermiyorum...

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses olarak olmasa bile sürüş dinamikleri açısından huzura ve güvene kavuşacağına emin olabilirsin.

Hayırlı olsun. Tekerine taş değmesin. :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;568124
Ses olarak olmasa bile sürüş dinamikleri açısından huzura ve güvene kavuşacağına emin olabilirsin.

Hayırlı olsun. Tekerine taş değmesin. :)

Teşekkür ederim Yavuz. Belki kışlıklardan sonra taktırdığım için ya da 2 yıllık Michelin biraz sertleştiği için şu an öyle aman aman sesli gelmedi. Ancak tabii asıl uzun yolda belli olur, şimdilik Ankara içinde görece düşük süratte kullandım.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;568104
Ve nihayet Michelin Primacy 3 maceram bitti. 2 mevsim kullandıktan sonra artık dayanamadım lastiğe ve ciddi zarar ederek geçen hafta lastikleri değiştirdim. Pirelli P7 Cinturato'ya da 3 mevsim dayanabilmiştim. Yolumuza Continental Sport Contact 5 ile devam ediyoruz...

Pirelli P7 Cinturato daha ilk zamanlarda dahi sesli bir lastikti, zaman geçtikçe iyice kütükleşti, son dönemlerde hiç güven vermiyordu; genel olarak tavsiye etmiyorum...

Michelin Primacy 3'ü sessizlik için tercih etmiştim, Pirelli'den sonra fark etmişti. Ancak lastik beklentimin çok altında kaldı. 2014 üretimi olmasına rağmen kullandığım dönemde abs, asr, esp ile bayağı haşır neşir oldum. Kesinlikle önermiyorum...
Conti sport contact 5 benim araçta da var, biraz sesli ama yol tutusundan oldukça memnunum. Fren mesafesini de şehir içinde aniden önüme atlayan bir köpek sayesinde deneme şansım oldu en azından bu olayda beni fazlasıyla memnun bıraktı.
Hayırlı olsun, siz zaten lastik konusunda araştırma yapmadan almazsınız.

Edit.  Bendekiler premium contact 5 imis sabah baktım. Dun yazarken bakmamıştım.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2016, 07:58:28 Gönderen: promethe »

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende şirket aracımda goodyear efficient performance a geçince ciddi fark hissetmiştim. Hem ses, hem de yol tutuş (özellikle yol tutuş) ciddi derecede artmıştı. Şimdi alacak olsam yine aynı lastiği tercih ederim. Octaviada da michelin lerin ömrünü doldurmasını bekliyorum, sonrasında conti, goodyear arasında bir tercih yapacağız artık.
Hayırlı olsun Ender Bey, güzel günlerde kullanın...

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses konusunda kışlıkta Nokian Wrd4 (68db), yazlıktada Goodyear Asy.Eag. F2 (225/40/18-70 db) ve özellikle son çıkan modeli F3 (225/45/17-68 db., 225/40/18-67 db.) başarılı lastikler

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;568177
Ses konusunda kışlıkta Nokian Wrd4 (68db), yazlıktada Goodyear Asy.Eag. F2 (225/40/18-70 db) ve özellikle son çıkan modeli F3 (225/45/17-68 db., 225/40/18-67 db.) başarılı lastikler

Sana Asymmetric 3 yakışır hacı:) Kışlıkla kapışamadık yazlıkla gapışırık:D

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;568183
Sana Asymmetric 3 yakışır hacı:) Kışlıkla kapışamadık yazlıkla gapışırık:D

Her türlü patron, bakarsın Karadeniz seferinde yaparız kapışmayı:D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;568194
Her türlü patron, bakarsın Karadeniz seferinde yaparız kapışmayı:D

Hacı bizimkiler bir daha benim arabayla uzun yola gitmez:D Yakıt maliyeti artıyor:D

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün kışlıkları çıkarıp yazlık Continental CS 5 lastikleri taktım. Ses bariz şekilde arttı. Kışlık lastiklerin db değeri yazlık lastiklerden çok farklı değildir. Bu denli hissedilir derecede ses farkının bana göre artık tek sebebi yanak yüksekliği. Kışlık lastiklerim 215/55 idi (11.83 cm) Yazlık lastiklerim ise 225/45 (10.13 cm)

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;568165
Bende şirket aracımda goodyear efficient performance a geçince ciddi fark hissetmiştim. Hem ses, hem de yol tutuş (özellikle yol tutuş) ciddi derecede artmıştı. Şimdi alacak olsam yine aynı lastiği tercih ederim. Octaviada da michelin lerin ömrünü doldurmasını bekliyorum, sonrasında conti, goodyear arasında bir tercih yapacağız artık.
Hayırlı olsun Ender Bey, güzel günlerde kullanın...

Goodyear egp'yi (195 50 15) 2 yazdir kullaniyorum. İlk yaz iyiydi fakat 2. yaz, yani gecen yaz sacmalamaya basladi. Cok sık abs ve asr devreye girmeye basladi. Hatta gecen yil mayis ayinda dusuk hizda gitmeme ragmen sehiricinde fren iyi tutmadigindan bi kamyonete arkadan ufak bi dokundurma vakasi yasadim. Emin degilim ama guzel bi lastik olsa o mesafeden fren yapip da kamyonete vurmazdim. Resmen kayip da kamyonete vurma animi film gibi izlemistim. Dusuk hizda o kadar uzun sayilabilecek bir sure araba kaydi yani. Goodyear egp'nin elestirilemeyecek tek tarafi kalin oluklara sahip olmasindan dolayi islak zemin performansidir, kolay kolay kizaklama yapmaz. Sunu da soyleyeyim yanaklarinin ince olmasinin hicbir olumsuz etkisini gormedim, stabilize dag yollarindan mi gecmedim, Ankaranin dag yollarindan daha beter ara yollarindan mi gecmedim buna ragmen tekerlerde balon yapma, yarilma falan hic yasamadim.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2016, 10:13:51 Gönderen: mkfc66 »

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Aracim fabia 1.2 dsg 110 hp lastikler 185 60 r15 orjinal gelen nexenler.Bunlari 215 45 r16 larla degistirsem araci kotu etkilermi.Araci renk paketiyle alinca 16 jant geliyor ama lastik olculeri yazmiyor sitesinde rapidde kulanilan 215 45 r16 tahmin ediyorum.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;578956
Merhaba,

Aracim fabia 1.2 dsg 110 hp lastikler 185 60 r15 orjinal gelen nexenler.Bunlari 215 45 r16 larla degistirsem araci kotu etkilermi.Araci renk paketiyle alinca 16 jant geliyor ama lastik olculeri yazmiyor sitesinde rapidde kulanilan 215 45 r16 tahmin ediyorum.

Eğer geçerseniz elinizdeki jantları satacak mısınız? Tavsiyem satmayın kışlık için kullanın. Kışlıklarda 215 45 16 çok pahalı lastikler.

Sent from my iPhone using Tapatalk