škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant Boyama + Cam Filmi + Polisaj

06navy · 136 · 55495

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;32861
Roomster'da arka cam dik, ve koltuğa uzak, oradan güneş gelmiyor, ben de arkaya çektirmem, arka yan camlar ve kelebekler...

Renk ne düşünüyorsun abi? Birde sorarmısın ellerinde comfort camı gibi tonda cam filmi varmı ?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çok çok açık bir ton siyah, hatta gri daha doğru olur. Yeşil de sorarım  ;)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hıı biri film mi dedi:D

Piyasada çok uçuk fiyatlar var ama en kalitelisi 3M markadır dünya çapında satıyor adamlar..

Çizilmez film ayağınada inanamıyorum şahsen bir sürü film inceledim almadan önce hepsi aynı norma tırnağın değince çoğu film çizilmiyor çok adi filmler öyle yarılıyor felan..

Bunun için bana göre fazla para vermemek lazım oldu ki polis çevirdi film var felan ayak yaptı 128 tl cezası var eğer sökmezsen ama film olur 100 tl çeker kenara sökersin filmi tutupta şahsen 300 tl lik bir filmi sağa çekip sökemem :D

Biz octiye 100 tl ye yaptırmıştık 4 cam+arka...Yaparken camları söktürmedik içten yaptılar ama filmin bittiği yer belli olmuyor 2 sene doldu solma kararma herhangi bir şey yok..

100-120 tl film için uygun fiyat fazlası bence abartı zaten çoğu kişi gidip 30-40 tl lik filmi alıp yapıyor..

Bence filmi gidip kendin almalısın bu işi yapan bir arkadaşın veya birisi varsa işini görür...

En kötü gir yetkili servise orda işi bilen bi usta vardır çektir filmini cebine 20-30 neyse sıkıştır keyfine bak gökhan abi :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayatımda hep idare etsin diye yaptığım veya aldığım üründen zarar ettim.O yüzden en iyisini yaptırayım başım ağrımasın derim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;32875
Hayatımda hep idare etsin diye yaptığım veya aldığım üründen zarar ettim.O yüzden en iyisini yaptırayım başım ağrımasın derim..

O zaman gökhan abi sana ışınla kararttırmayı öneririm piyasaki en iyi olay o şu an ama biraz tuzlu gelebilir 500-700 tl arasında değişiyor ve polisler bişi diyemiyor malesef :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

arkadaşlar ben bu hafta içinde octiyi bakıma vermeyi düşünüyorum 2 parça sürtük var boyama yaptıracağım.bu arada bu jantlardaki lekeleri zımparalayarak aynı renkden boyatmamız mı gerek yoksa bu jantın boyasını nasıl tedarik ederim.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2009, 23:39:16 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam, çizik olan yerde boya yok (jantın iç kısmı boyalı), frezelenmiş janta polisaj yapıp vernik atılmış orijinalinde...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;38254
Hocam, çizik olan yerde boya yok (jantın iç kısmı boyalı), frezelenmiş janta polisaj yapıp vernik atılmış orijinalinde...
o zaman bu janta ne yapılması gerek?

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Frezelenmesi gerek :D

Ya da güzel bir renk seçip komple hepsinin boyanması gerek...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Frezelenmesi?? sonrada vernik gerekli mi?
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2009, 19:36:36 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok freze olayı sonrası zaten o rengi ve görünümü alıyor ancak bunu dışarıda yaptırmanız biraz zor gibi. İşin ehli bir usta bulmak ve iyi bir tezgah bulmak lazım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani bunu tornacıda yaptırabilirmiyiz,freze nedir ona baktım biraz ama tam anlamış değilim.takım tezgahından falan bahsediyor.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla makine ile zımpara yapılıyor diyebilirim. Yani jant işlem görüyor tezgahta. Bence orjinali gibi düzeltilmesi zor olur, boya en güzel seçenek...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle yüzeydeki eski verniğin temizlenmesi lazım. Jant dokusunun bozulmaması için nazik bir yöntem kullanmalı.

Sonra makine ile polisaj yapıp yüzeyin eski parlaklığına kavuşturulması, sonra da verniklenmesi lazım..