škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant Boyama + Cam Filmi + Polisaj

06navy · 136 · 55379

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erhan (ero__) ile 1 hatadır benim arabanın üzerinde çalışıyoruz :kiki: Geçen hafta sonu çok çizik olan jantları boyadık, hafta içi camlara film çektirdim, dün de gece yarısı polisaj operasyonu yaptık :hanz:. Bugün kapı direklerini siyahlattık cam filmi güzel dursun diye ama son halinden foto çekemedim malesef. Yarın senelik izin için memlekete (Ankara) gidicem izindeyken veya döndüğümde de ilk işim 4cm'lik Vogtland yay taktırcam araca. :)

İşte fotoğraflar.

Jantları lastiklerden ayırma imkanımız olmadığı için işimiz baya uzun sürdü ama değdi.

Jantları pürüzsüz hale gelene kadar zımparaladık.

Lastikler sökülmüşken davlumbaz temizliği yaptık, benim aracın önceki sahibi sağolsun nasıl bir yola girdiyse davlumbaz baya bi asfalt olmuştu, Allah'tan Erhanda otomobiller için asfat temizleme sıvısı varmış da fazla uğraşmadan temizledik.

Lastiklere sürdüğüm parlatıcılar yüzünden kağıt bant tutmadı :hanz: baya zaman aldı maskeleme işi.

Önce astar boyası attı Erhan usta.

Parlak siyah ile boyadıktan sonra kurumasını müteakip vernik attık.

Hafta arası orayamı çektirelim burayamı çektirelim derken sonunda tavsiye üzerine gittiğimiz bir yerde çektirdik filmleri, en açık tonda çektirdim ama aracın döşemeleri koyu renk olduğu için çok da açık durmadı. İşçiliklerinden çok memnun kaldım.

Vee son olarak dün engin tecrübelerini esirgemeyen sevgili arkadaşım Mert'in araç bakım merkezinde, Erhan kardeşimin bitmek bilmeyen desteği ile çok güzel bir polisaj uygulaması yaptık.

Aracı yıkadıktan sonra Gökhan'ın gönderdği pmc'nin kili ve meguiars detailer ile aracın üzerindeki gözle görülmeyen lekeleri temizledim.

Hastalıklı far camlarımı zımpara ve plastix ile düzelttik, son olarak da üzerine wax uyguladım.

Meguiars m83 ve Meguiars'ın bordo cutting pad'i ile aracın vernik tabakası temizlenip parlatıldı.

Son olarak Collinite 476s wax'ı araca ince bir tabaka halinde sürdüm.

kuruduktan sonra mikrofiber bez ile temizledik.

Bu da boncuk testimiz :hanz: Sevdim ben bu Collinite'yi :ok:

Ve sabah günün ilk ışıklarıyla çektiğimiz kareler.

Tek eksiği yay kaldı, bir aksilik çıkmazsa 3-4 hafta içinde onuda taktırdıkmı Fabiş tadından yenmez olur :D

Her daim yardımını esirgemeyen Erhan (ero__) kardeşime ve bizi halen terk etmemiş olan hatunlarımıza teşekkürü bir borç bilirim :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
OH MY GOODNESS diyorum bişe demiyorum :D

fevkaladenin fevkinde, mükemmel olmuş, kusur bulamıyorum, jant, stop, film, cila... ellerinize emeğinize sağlık. acil yay istiyor!!!

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinize emeğinize sağlık... araç resmen evrim geçirmiş... siyah çok yakışmış... kazasız belasız güle güle bin...:ok::clap::clap::clap:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne yaptin kanka sen ya :D

Dehşet -ül vahşet olmuş :)

Filmler koyumu olmuş ne? Kaç kurus :D Bende dusunuyorumda, gaza getiriyorsun zaten :D

Boncuklanma muhtesem :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;31369
Ne yaptin kanka sen ya :D

Dehşet -ül vahşet olmuş :)

Filmler koyumu olmuş ne? Kaç kurus :D Bende dusunuyorumda, gaza getiriyorsun zaten :D

Boncuklanma muhtesem :ok:

Beğenmenize sevindim, benimde gözüme çok güzel görünmeye başladı araç :D Filmleri iki yıl garantili 100 liraya çektirdim, 80 TL'ye çeken de var ama solma ve çizilme konusunda garanti veremiyorlar. İşçiliklerini de beğendim elemanların, gel bir h.sonu çektirelim roomye de, çok yakışır valla sizin camlarda genişya.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
abi bijon kapakların nerde? sol far buğu mu yapıyor?
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2009, 00:35:30 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı wickedMuK.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel olmuş..Şimdi aracınıza daha bi bağlanırsınız :)
Bu arada sol far buğu yapmış.Sanırım açtınız farları.Karartma işlemi yapılmış.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;31371
abi bijon kapakların nerde? sol far buğu mu yapıyor?

Bijon kapakları orjinalinde de yok diye biliyorum, zaten olsa da takmam bijonları tek tek boyadık maviye :D

Alıntı yapılan: wickedMuK.;31374
Çok güzel olmuş..Şimdi aracınıza daha bi bağlanırsınız :)
Bu arada sol far buğu yapmış.Sanırım açtınız farları.Karartma işlemi yapılmış.

sağ farın arka kapağında ufak bir çatlak vardı sanırım o sebepten buğu yaptı, sonradan düzeldi. Farlara bir uygulama yapmadık orjinal duruyo, çerçevesi siyah olan seriden olduğu için karartılmış gibi geldi sanırım.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
guzel calısma olmus ellerınıze saglık fabıs guzel bır degısım yasamıs ama yaylı halının daha hos olacagına emınım

hakanerdogan

• Ziyaretçi
diske boya mı bulaşmış, inceledikçe bişiler buluyom bende :D 2. kriko kimin :D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;31377
ıcıcık bulasmıs :Dbenımde kafama takıldı yaylandıktan sonra veya once motorda oynama olacakmı ve set takılacakmı?

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Harika olmuş, güle güle kullan...

Colli boncukları harika olmuş, sımsıkı, diri, taş gibi  :D

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;31377

Diskleri bilerek kapatmadım bu sefer, balatalar 2 frende temizlediler benim yerime :D 2. Kriko kanına girip Fabia aldırdığım bir arkadaşımın :) Garanti olsun diye kullandık.

Alıntı yapılan: demir_01;31378
ıcıcık bulasmıs :Dbenımde kafama takıldı yaylandıktan sonra veya once motorda oynama olacakmı ve set takılacakmı?

Yok motorda oynama düşünmüyorum, zaten LPG'li araçla ne oynayacaz ki :) Setler de çok para sadece yay ile yetincez artık.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle