škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

cam suyuna DONMAYA karşı dikkat

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kursad2566;552052
Ardahan'da - 40 derecede donmayacak bir cam suyu var mı acaba? Ben ne denediysem olmadı. Buradan önce Erzurum'da yaşıyordum, orda da aynı sorun var maalesef.
Motor koyduğumuz antifrizden mi koysanız ne yapsanız acaba? +40°C nedir yahu?!
Alıntı yapılan: DDŞ!;552087
... Zaten oyle bi kere tuz koydunuz diye tikanacak hali yok ya. Iyice calkalayin ama cokmesin dibinde. Bir de tuzu suya karistirirken suyun dis ortam sicakligina yakin olmasina dikkat edin. Aksi takdirde oda sicakliginda suyun icinde cozdugunuz tuz disarida cozunurlugun azalmasiyla cokecektir. Coken tuz deponun dibine, tam da fiskiye pompasina gidecektir.

Uzun lafin kisasi cok az da atmayin cok fazla da atmayin. Su bagajda dursun. Bagajdan cikarin icine tuzu atip calkalayin sonra dogru su deposuna ;)
Deponun içine kaya tuzu atsak? Hem çabuk eriyip pompanın ağzını da tıkamaz.;)
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552097
Ben de bugün depoyu doldurdum; meğerse yarıdan fazlası boşalmışmış ...
Favorit' te ne güzel cam suyu deposu açıktaydı hep kontrol ederdim. İbiş' in cam suyu deposunu saklamışlar ve kontrol edebileceğim bir şekil şemal de yok maalesef. Ya taşırıyorum ya bitirip kala kalıyorum.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;552229
Favorit' te ne güzel cam suyu deposu açıktaydı hep kontrol ederdim. İbiş' in cam suyu deposunu saklamışlar ve kontrol edebileceğim bir şekil şemal de yok maalesef. Ya taşırıyorum ya bitirip kala kalıyorum.:D

Vag-com dan kodladım geçen cam suyu uyarısını meğersem bi-xenonlu modellerde sensor varmış bizimkinde 5 sn sonra yanmaya başlıyo daha da sönmüyo[emoji23]

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kursad2566;552052
Ardahan'da - 40 derecede donmayacak bir cam suyu var mı acaba? Ben ne denediysem olmadı. Buradan önce Erzurum'da yaşıyordum, orda da aynı sorun var maalesef.

Cam suyunun içine alkol katmayı deneyebilirsiniz. Alkolün donma sıcaklığı düşük olduğundan yardımcı olabilir

Çevrimdışı Aville

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552001
Daha önce ÇBS Belco ve Guex markalı ürünleri saf olarak kullandığımda Ankara'da donma sorunu yaşamamıştım. En son kışa girerken deponun yarısı yazlıkla doluydu, üstüne Guex koydum. Cuma gün Istanbul'a giderken -10 derecede dondu.
Soğuk iklimde yaşayıp kafam rahat olsun diyen Sonax, Würth falan alsın bence.

Guex marka cam suyu bir kayseri yolculuğumda rezil etmişti beni -5 derecede donarak. Forumlarda konu açmıştım bununla ilgili. O günden beri Shell'in orijinal ürününü alıyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aville;552379
Guex marka cam suyu bir kayseri yolculuğumda rezil etmişti beni -5 derecede donarak. Forumlarda konu açmıştım bununla ilgili. O günden beri Shell'in orijinal ürününü alıyorum.
Shell'in donma derecesi falan güzel de o kokusundan nefret ettiğim için almıyorum artık. Guex de akmam bundan sonra.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552383
Shell'in donma derecesi falan güzel de o kokusundan nefret ettiğim için almıyorum artık. Guex de akmam bundan sonra.

Kokusu iyidiiiir. Yanina da atcan iki leblebi.. Amaneeeeeyyy :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;552471
Kokusu iyidiiiir. Yanina da atcan iki leblebi.. Amaneeeeeyyy :D
Abdest bozuyormuş diyolla:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aville;552379
5 lt 6 liraya aliyorum ustunde -30 yaziyor. -15 kullandim. Donma felan yok :)