škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 - Mirrorlink

Mimar · 84 · 29246

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cellar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Fabia III 2016 TSI (Style paket) Haziran 2016 sıfır satın aldım.
Telefonum Asus ZenFone 2 (Android 6.0.1).

Telefondaki navigasyonu kullanmak için telefonun ekranını  usb üzerinden otomobile bağlayamadım. USB bağlantı hatası verdi.

Konu hakkında bir çok yazı yazılmış ama bir sonuç göremiyorum.
Bu bağlantıyı sağlamak çok mu zor yoksa Türkiye şartlarında imkansız mı?
Teşekkürler.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Samsung Note 5 cihazda da çalışmıyor MirrorLink

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
apkmirror.com'dan Andorid Auto'yu yükleyin. Telefonunuz 2016 Ocak ve sonrası üretim ise genelde 62bit olanı indirmeniz gerekiyor. Yanında Google Play Music de indirin. Daha sonra kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı cellar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
apkmirror.com sitesinden işlemci türüme göre android auto yu ididim. Goolge play music de indirdim ama goolge kendi alt yapısıyla alakalı bir sorunu var sanırım. Bu yeni versiyonla ile alakalıbir sorun zaten bu sitede mevcut başlık açılmış. Şuan için çalışmıyor. Düzelmesini bekliyorum.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu Mirrorlink olayını bir türlü çözemedim.

Telefonum Samsung Note 5, araç 2016 Fabia 3.

Android Auto sorunsuz çalışıyor ancak Smartlink menüsünden Android Auto yerine Mirrorlink'i seçince telefonun ekranında "Cihazınız ve aracınız Mirrorlink yoluyla bağlı" yazısı görünmesine ve telefonda hiçbir işlem yapılamamasına rağmen Bolero ekranında "Cihaz üzerinde uyumlu app bulunamadı. Muhtemelen Mirrorlink bu cihaz için desteklenmiyor." şeklinde bir uyarı çıkıyor.

Eksik olan nedir?

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608599
Arkadaşlar bu Mirrorlink olayını bir türlü çözemedim.

Telefonum Samsung Note 5, araç 2016 Fabia 3.

Android Auto sorunsuz çalışıyor ancak Smartlink menüsünden Android Auto yerine Mirrorlink'i seçince telefonun ekranında "Cihazınız ve aracınız Mirrorlink yoluyla bağlı" yazısı görünmesine ve telefonda hiçbir işlem yapılamamasına rağmen Bolero ekranında "Cihaz üzerinde uyumlu app bulunamadı. Muhtemelen Mirrorlink bu cihaz için desteklenmiyor." şeklinde bir uyarı çıkıyor.

Eksik olan nedir?

Selamlar,

Settings menüsünden telfonun ayrıca Mirrorlinki aktif ettiniz mi? Benm de Samsung Note 5 orada ayrıca aktif etmeniz gerekn yer var.(More Connection Settings>Mirrorlink)

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlvaroFabia;608620
Selamlar,

Settings menüsünden telfonun ayrıca Mirrorlinki aktif ettiniz mi? Benm de Samsung Note 5 orada ayrıca aktif etmeniz gerekn yer var.(More Connection Settings>Mirrorlink)

Evet, tabi aktif ediyorum orayı da. Zaten belirttiğim gibi telefonun ekranında araç bağlandı uyarısı çıkıyor. İşin aslı mirrorlink ekranının neye benzediğini bile bilmiyorum. Bazı arkadaşlar mirrorlink üzerinden youtube videolarını boleroya yansıttığını yazmış. Var mı böyle bir şey?

Sizinle aracımız da telefonumuz da aynı. Bilirsiniz, mirrorlink Android auto ve Bluetooth bağlantısının yaptıklarının(seali görüşme, mesaj okuma, navigasyon vs.) haricinde neye yarıyor?

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608627
Evet, tabi aktif ediyorum orayı da. Zaten belirttiğim gibi telefonun ekranında araç bağlandı uyarısı çıkıyor. İşin aslı mirrorlink ekranının neye benzediğini bile bilmiyorum. Bazı arkadaşlar mirrorlink üzerinden youtube videolarını boleroya yansıttığını yazmış. Var mı böyle bir şey?

Sizinle aracımız da telefonumuz da aynı. Bilirsiniz, mirrorlink Android auto ve Bluetooth bağlantısının yaptıklarının(seali görüşme, mesaj okuma, navigasyon vs.) haricinde neye yarıyor?

Selamlar,

hafta içi evden uzakta bi yere park ediyorum arabayı(h.içi kullanmadığımdan) dolayısıyla size dönüşüm haftasonunu bulabilir. Ama yazdım bi kenara size dönüş yaparım.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlvaroFabia;608649
Selamlar,

hafta içi evden uzakta bi yere park ediyorum arabayı(h.içi kullanmadığımdan) dolayısıyla size dönüşüm haftasonunu bulabilir. Ama yazdım bi kenara size dönüş yaparım.

Teşekkür ederim, ben de bu süre içinde biraz daha kurcalayayım bu işi.

Bu sabah birkaç program indirip görüntülemeyi denedim. Mirrorlink üzerinden Skoda Drive isimli bir program görüntülenebiliyor; sanırım geriye uyumlu programları bulmak kaldı sadece.

Youtube videolarını mirrorlink üzerinden izleyebilmenin yolunun olduğundan bahsetmişti bir arkadaş. Onun yolunu bulursam tamamdır.

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608653
Teşekkür ederim, ben de bu süre içinde biraz daha kurcalayayım bu işi.

Bu sabah birkaç program indirip görüntülemeyi denedim. Mirrorlink üzerinden Skoda Drive isimli bir program görüntülenebiliyor; sanırım geriye uyumlu programları bulmak kaldı sadece.

Youtube videolarını mirrorlink üzerinden izleyebilmenin yolunun olduğundan bahsetmişti bir arkadaş. Onun yolunu bulursam tamamdır.

Şurada şöyle bir şey buldum ama uğraşır mıyım bilmiyorum; belki sen uğraşırsın :).
Bütün applikasyonları ekrana yansıtabilmeyi gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=orR5QX3tJmg

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlvaroFabia;608655
Şurada şöyle bir şey buldum ama uğraşır mıyım bilmiyorum; belki sen uğraşırsın :).

İşten çıkınca detaylı olarak inceleyeceğim. Teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: AlvaroFabia;608655

Yaklaşıl 1 saattir bununla uğraşıyorum. Videodaki eleman LG için uygulamayı yapmış ama Samsung'da aynı şeyler olmuyor malesef. Samsung müşteri hizmetlerini aradım, uzaktan bağlantı ile telefona bağlandılar ama hiçbir şey yapamadı onlar da.

Sizdeki durum nedir? Telefonunuzu mirrorlink üzerinden bağlayınca telefon ekranı araç ekranına direkt yansıyor mu? Whatsapp youtube fabebook vs. her şeui görebiliyor musunuz?

Çevrimdışı Thyateira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
samsung a5 2016 ve samsung s4 telefonlarda yaptığım denemelerde mirrorlink ile bağlantı başarızı oldu. a5 2016 da ayarlarda diğer bağlantılarda mirrorlink menüsü var. USB yi bağlayıp bu menüden mirrorlink i açıyorum, telefon ekranında telefonunuz araca şu an mirrorlink ile bağlı diye mesaj yazmasına rağmen araç ekranında telefonun m.l. ile uyumlu olduğundan emin olmamı söyleyen mesaj çıkıyor.
Bu sorunu aşan var mı acaba!!!!

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Thyateira;608878
samsung a5 2016 ve samsung s4 telefonlarda yaptığım denemelerde mirrorlink ile bağlantı başarızı oldu. a5 2016 da ayarlarda diğer bağlantılarda mirrorlink menüsü var. USB yi bağlayıp bu menüden mirrorlink i açıyorum, telefon ekranında telefonunuz araca şu an mirrorlink ile bağlı diye mesaj yazmasına rağmen araç ekranında telefonun m.l. ile uyumlu olduğundan emin olmamı söyleyen mesaj çıkıyor.
Bu sorunu aşan var mı acaba!!!!

Benzer durumları yaşıyoruz. Samsung cihazları mirrorlink üzerinden kullanmak için mirrorlink ile uyumlu ekstra programlar indirmek gerekiyor. Mesela navigasyon uygulaması olan sygic programı gibi. Bu tür uyumlu programları telefona yükleyip mirrorlink bağlantısı kurumca araç ekranında yazdığınız uyarı yerine o programların simgeleri görünür. Siz de normal bir şekilde tıklayıp programa girersiniz. Ancak android auto ile ekstra bir program yüklemeden zaten navigasyon çalışıyor.

Gelelim Samsung'un eksiğine.

LG markasının kendi telefonları için ürettiği, ismşnden emin değilim ama LG Drive Link gibi bir ismi olan programı var. Bu programın yüklü olduğu lg marka telefonlarla mirrorlink üzerinden telefon bağlantısı yapılınca ekranda bu programın kısayolu görünüyor. Tıklayınca da telefonun ekranı tamamen boleroya yansıyor. Bu sayede internette dolaşmaktan youtube'den video izlemeye kadar her şey yapılabiliyor. Medya sesleri de araç hoparlörlerindem çıkıyor tabi.

Samsung'un böyle bir ekran yansıtıcı programı yok ne yazık ki.

Benim 2-3 günlük araşyırmalarım da bu sonuca ulaştım. Umarım yanlış biliyorumdur ve ekranı yansıtmanın be yukarıda yazdığım şeyleri yapabilmenin bir yolu vardır.

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün ben denedim. Telefona indirdiğim programlar Car mode, sygic car navigation, glympse for auto.
Araçta öncelikle smartlik menüsünden ayarları açıp bağlantı türünü mirrorlink olarak değiştirdim. Telefondan car mode programını çalıştırıp kabloyla bağlantıyı kurdum.
Ve mirrorlink ekranım açıldı. Android auto kadar işlevsel değil ve dil ingilizce. Müzik, navigasyon, mesajlaşma ve arama yapma gibi özellikler sunuyor. Daha geliştirilir zamanla diye düşünüyorum.
Mirrorlink uyumlu uygulamalar yazıldıkça daha fazla özellikten faydalanacağız kanaatindeyim.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi