škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor Temizliği

anıl · 52 · 26844

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ssaatci;275962
foam lance ile motor yıkanır mı zararı olur mu?

Su ve köpüğü doğru yere sıkarsan sorun olmaz, atas buluşmalarında bolca yıkandı, buluşma fotoları içinde örnek fotolar olabilir.

octaviaman

• Ziyaretçi
Su eğer varsa kaput keçesini bozar.Yıkamadan önce sökmeli.

Bunun dışında araç şahin doğan veya çok eski olmadığından distrübütöre su kaçınca,kapağı söküp kapak ve platin kurutmaya da gerek yok:)

Fakat asıl problem uzun vadede elektriksel soket ve bağlantılarda ve elektronik malzemelerde oksitlenmeyi teşvik etme riski var.Uzun vade de sayısız arıza üretebilecek bir durumdur.Genelde Motorunuzu yıkayan kişilerin araçlarınızı çok düşünüp titiz davrandıklarını sanmıyorum.Ben suyla yıkamayı tasvip etmiyorum.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beyin,Alternatör ve Elektronik parçaları muhakkak su değmesine engel olunuz. İşinizi şansa bırakmayın.. onun harici girin girebildiğiniz kadar :) elinizi korkak alıştırmayın.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anıl;185164
Bazı Roomster modellerinde ne motor kapağı var, ne de keçe bulunuyor...
hocam senin takayı değiştirdiğini herkes bilmeyebilir fabişden bahsettiğini sanırlar imzanda o var çünkü.gerçi fabişde varmı yokmu onu bilmiyoruz.

Alıntı yapılan: hasan;185180
Benim araba da hem keçe hem de motor kapağı var.
benim takadada aynen:ok:

Alıntı yapılan: anıl;186742
Temizlik imandan gelir. Yıkatın arkadaşlar.
:ok::ok:

Alıntı yapılan: 19tumen;276005
Beyin,Alternatör ve Elektronik parçaları muhakkak su değmesine engel olunuz. İşinizi şansa bırakmayın.. onun harici girin girebildiğiniz kadar :) elinizi korkak alıştırmayın.
:++::++::++:ya birde sorun çıkarsa
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;276010

:++::++::++:ya birde sorun çıkarsa

Hiçbir sorun çıkmaz:D dediğim yerleri siz kapatın,dayayın tazyikli suyu,hortumu ve klipsleri koparmazsanız "cillop" gibi motorunuz olur:++:.

NOT: hayatınızda hiç motor yıkamadıysanız,kesinlike gözetim altında bu işi yapın. Yanınızda deneyimli biri olsun.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın Beyni Zaten Aracın İçinde ..Motorda Dizel Yapıştırıyorum Hiç Acımıyorum :D

Çevrimdışı ZafB

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

2.el bir yeti aldım 2012 model. (1.2 TSİ Ambition) Kaputu açınca gördüm ki ne motor kapağı var ne de keçe. Bu normal mi? Ambition versiyonda motor kapağı koymamışlar mı, yoksa aracın kapak mı çıkartlmış diye içime bir kurt düştü. Yağmuru çamuru bol bir yerde yaşıyorum. Motorda kirlenmeye başladı, kapak olsa sanki biraz korurdu.

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yetilerde aracın ecu' sü ön cam ile kaputun birleşim yerinin altında su görmeyecek bir yerde.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ZafB;421843
Merhaba Arkadaşlar,

2.el bir yeti aldım 2012 model. (1.2 TSİ Ambition) Kaputu açınca gördüm ki ne motor kapağı var ne de keçe. Bu normal mi? Ambition versiyonda motor kapağı koymamışlar mı, yoksa aracın kapak mı çıkartlmış diye içime bir kurt düştü. Yağmuru çamuru bol bir yerde yaşıyorum. Motorda kirlenmeye başladı, kapak olsa sanki biraz korurdu.

Tüm 1.2 TSI motorlar aynı kapak açısından, hiç bir şey olmaz

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu sonax sın motor temizleme speriyi var bunu motora sıkıp basınçlı hava ile temizlesek su kullanmadan işe yararmı acaba.

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;421869
Tüm 1.2 TSI motorlar aynı kapak açısından, hiç bir şey olmaz

2012 A5 mpi da aynı motor kapağı yok geçme plastik yerleri bile var kapağın kendisi yok. Herkesin aklına "kim çıkarda la bunu" diyesi var.

Arkadaşın vos vos dan almak lazım kapağı :D

Çevrimdışı McOğuz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Açıp kaputu, elimde mutfakta kullanılan streç kapatacak yer baktıydım.
Bulamadım öyle kapatacak bir yer.

EST sıktım. Üzerine foamlance ile proteo sıktım.
Sonra Lavor expres plus ile yıkadım.
Suları sildiğim MF beze hiç kir gelmedi.
Sonra da Plak2r sıkıp sildim.

Çalıştırdığımda çalıştıydı.

Çevrimdışı adem28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben sürekli motor yıkama yapıyorum. mazot + yağsökücü + köpük çok iyi sonuç veriyor. bilinçli şekilde yıkanırsa sorun çıkmayacağını garanti edebilirim.elimde fotolar var malesef yüklemeyi beceremedim..

Çevrimdışı adem28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://imageshack.us/a/img838/6274/78899362.jpg[/IMG]]                        

« Son Düzenleme: 08 Nisan 2013, 23:17:49 Gönderen: adem28 »