škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI sabahları geç çalışma sorunu ve servisin çözümü.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar foruma yeni katıldım. Aracım 2015 Mart çıkışlı 105bg elegance modeli.
Aracım 1 ay önce sabahları uzun bir şekilde marş basıp 5-9 sn arasında çalışıyordu. Bunu video çekmeme rağmen servise sorun olduğunu zor ikna ettim. Bunun bu havalarda (+10-15 derece arasında değişen sıcaklıklardı) normal olduğunu iddia ediyorlardı.
Neyse ikna ettim bir şekilde adamlar aracımda oynanmadık yer bırakmadılar. Yakıt pompası değişip kontrol edildi
Bujiler değişip kontrol edildi
Ateşleme sistemi
Yakıt vs. derken sorun çözülmedi. En son silindir üst kapağın açılıp pistonların kontrol edilmesi gerektiği söylenildi. Başta istemedim daha sonra mecburi olarak kabul ettim. Kontrol sonrası silindirlerde su birikmesi olduğunu söylediler.Yüce oto ile görüştüğümde işi yakıta bağladıklarını söylediler( araç 7000km de yakıtlarım ise istisnasız şekilde shell den alınmış slipler elimde duruyor). Motorda pistonların, üst kapak contasının değişimini ve common rail sistemini de temizleyip aracı tertemiz bana verecekleri söylenildi.
Merakım şu aracımda herhangi bir değer kaybı söz konusu olur mu?
Sıfır aracın motorunu bir yerde rektefe etmek ne kadar doğrudur?
Yardımınıza ve bilgilerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.:mad:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.  Serviste orijinal parçayla tamirat görecek,  sorun olmaz..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun sct de mk3 bir tdi leona motor değişimi gelmiş komple sandık motor takılmıştı aynı arızadan. Benim aracımda da oluyor korkudan ellettiremiyorum. Bence siz daha şanslısınız çok takılmayın

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
......

Öncelikle teşekkür ederim cevap için. Bayağı sorunlu bir süreç atlattım. Aracın motorunda pistonlarda krom bağladığı bunun yakıttan kaynaklandığı ileri sürüldü ancak müşteri memnuniyetinden bunu görmezden gelerek süreci kısaltmak amaçlı kendilerinin yapacağı söylenildi yüce oto tarafından. Bu açıklama bana pekte mantıklı gelmedi. Aldığım firmaya güveniyorum ve bütün yakıtlarımın slipleri aracımda hep durur saklarım. korkularım aracın ikinci elde değer kaybı ve sonuçta yapılacak olan bu rektefe işleminin ileride başka sorunlar açabileceği yada eskisi kadar randımanlı olmaması düşüncesi can sıkıyor bir hayli. Sizede geçmiş olsun umarım sizin sorun kısa şekilde bujilerle falan çözülür. diğer türlü süreç yorucu oluyor.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;544643
Geçmiş olsun.  Serviste orijinal parçayla tamirat görecek,  sorun olmaz..

Umarım dediğiniz gibi olur ama anladığım kadarıyla serviste çokta kalifiye eleman olmadığı kanaatindeyim inşallah sağlıklı bir şekilde toparlarlar motoru.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gec calisma isi arada bende de oluyor. Is buralara variyorsa sikunti buyuk

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bendede var 2015 şubat üretimi 1.6 tdi elegance.izmirdeyim,alacağım cevapları azçok bildiğim için servise söylemiyorum.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2015, 03:31:20 Gönderen: koraycan35 »

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Desenize vw bize bir kelek attı diye. Yorucu bir süreç atlattım araç hala elime geçmedi tahminen pazartesi verecekler. Umarım sıkıntısız bir motor yapıp verirler ama bu durumun yakıta bağlanmasıda saçma geldi.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozyy23711;544683
......

Öncelikle teşekkür ederim cevap için. Bayağı sorunlu bir süreç atlattım. Aracın motorunda pistonlarda krom bağladığı bunun yakıttan kaynaklandığı ileri sürüldü ancak müşteri memnuniyetinden bunu görmezden gelerek süreci kısaltmak amaçlı kendilerinin yapacağı söylenildi yüce oto tarafından. Bu açıklama bana pekte mantıklı gelmedi. Aldığım firmaya güveniyorum ve bütün yakıtlarımın slipleri aracımda hep durur saklarım. korkularım aracın ikinci elde değer kaybı ve sonuçta yapılacak olan bu rektefe işleminin ileride başka sorunlar açabileceği yada eskisi kadar randımanlı olmaması düşüncesi can sıkıyor bir hayli. Sizede geçmiş olsun umarım sizin sorun kısa şekilde bujilerle falan çözülür. diğer türlü süreç yorucu oluyor.

Umarım dediğiniz gibi olur ama anladığım kadarıyla serviste çokta kalifiye eleman olmadığı kanaatindeyim inşallah sağlıklı bir şekilde toparlarlar motoru.

Servisler bu tür durumlarda genelde kullanılacak parçalarla birlikte motor bloğunu rektefeciye verir, rektefeci gerekenleri yapar. Servislerde rektefe yapıldığını hiç duymadım. Rektefeciler ise hergün 3-5 tane motor yapan ehil kişilerdir. Toplanan motor servise gelir, montaj yapılır. Tekrar sorun çıkma ihtimali her zaman var, ancak minimum düzeyde. Canınızı sıkmayın güzel günlerde kullanın..

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;544717
Servisler bu tür durumlarda genelde kullanılacak parçalarla birlikte motor bloğunu rektefeciye verir, rektefeci gerekenleri yapar. Servislerde rektefe yapıldığını hiç duymadım. Rektefeciler ise hergün 3-5 tane motor yapan ehil kişilerdir. Toplanan motor servise gelir, montaj yapılır. Tekrar sorun çıkma ihtimali her zaman var, ancak minimum düzeyde. Canınızı sıkmayın güzel günlerde kullanın..

Bilginize ve ilginize öncelikle teşekkür ederim inşallah artık sorunsuz şekilde aracı kullanmaya başlarım. Ama ilginçtir ki bu konuda müzdarip bir kaç kişi daha varmış umarım kronik bir sorun değildir.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, istediğiniz gibi olmazsa iade ederim aracı deyin[emoji3]

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;544742
Geçmiş olsun, istediğiniz gibi olmazsa iade ederim aracı deyin[emoji3]

Teşekkür ederim, hocam her kanaldan rahatsızlık verdim ama yapılacak nitşey yokmuş ama bundan sonra arıza verirse yine muhtemelen orayı başlarına yıkarım bunun farkındalar ve titizlikte aracımı takip ediyorlar :) ama sorunun yakıta bağlanması ne derece doğrudur. Sizce bunlardan bir yazılı belge olarak kaynaklanan sorunun yakıttan olduğunu gösterir belge alıp shelle başvursam mı? Yakıtımı da değiştirmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu da mı kronik sorun acaba. Bu sorun bende de var. Bazen oluyor, bazen olmuyor. Emin olamadığım için bende servise gidememiştim ve forumda da konu açamamıştım. İnşallah büyük sıkıntı yaşamayız.

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tevfik Yüksel;544910
Bu da mı kronik sorun acaba. Bu sorun bende de var. Bazen oluyor, bazen olmuyor. Emin olamadığım için bende servise gidememiştim ve forumda da konu açamamıştım. İnşallah büyük sıkıntı yaşamayız.

Hocam benim her sabah oluyordu. Aracı muhtemelen bugün teslim ederler. Bi bakayım neymiş ne değilmiş. Detayları yazarım.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Garantiden yapılacak sonuçta. Benzer sorun yaşayanların da garantileri devam ederken servise başvurmaları doğru bir karar olur bence.

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı yarın teslim edeceklerini söylediler. Ama yarın erken gelin ilk siz çalıştırın demelerini anlayamadım. Neyse yarın ola hayrola gidip bakalım.