škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI sabahları geç çalışma sorunu ve servisin çözümü.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozyy23711;545070
Aracı yarın teslim edeceklerini söylediler. Ama yarın erken gelin ilk siz çalıştırın demelerini anlayamadım. Neyse yarın ola hayrola gidip bakalım.
Eski sıkıntının kalıp kalmadığını bizzat test edin demeye getirmişler sanırım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı özlemiştim sonunda kavuştum :) inş artık kazasız belasız sorunsuz kullanırım diğer arkadaşlarda bi önlem alsınlar garantisi bitmeden

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ozan Bey servisten aracı teslim ederken ne dediler. Aracı ilk çalıştırdığınızdaki izlenimleriniz nedir. Çalışma süresi ne kadar kısaldı. Bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tevfik Yüksel;545271
Ozan Bey servisten aracı teslim ederken ne dediler. Aracı ilk çalıştırdığınızdaki izlenimleriniz nedir. Çalışma süresi ne kadar kısaldı. Bilgi verebilir misiniz?

Ben sabah gidip aracı çalıştırdım ama gayet iyiydi. Önceki çalışmaya göre yaklaşık 4-5 sn çalışma süresi kısalmıştı. Ama açıkçası asıl bugün kendim bizzat çalıştıracam bakalım nasıl olmuş. Aracında yakıttan kaynaklandığı söylenildi. Bende yakıt firmasına dava açacağım bana bunu sözle değilde belgeyle söyleyin diyince. Öyle bir yetkimiz yok denildi. Bende yakıt firmasına o zaman suç atmayın dedim. Bu şekilde bir konuşmamız geçti.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıtla çok ilgisi olduğunu sanmıyorum, çünkü ben de %95 Opet den alıyorum. Arada bende de yapıyor geç çalışmayı.

İzlenimlerinizi merakla beklyorum

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;545325
Yakıtla çok ilgisi olduğunu sanmıyorum, çünkü ben de %95 Opet den alıyorum. Arada bende de yapıyor geç çalışmayı.

İzlenimlerinizi merakla beklyorum

Hocam aracımı çalıştırdım yaz aylarında nasıl çalıştıysa bu sabahta öyle çalıştı. Çok çabuk sürede aldı araç. Ama bu iş kesinlikle yakıtla alakalı değil. Bir dahaki arızada mahkemeye başvurmayı düşünüyorum çünkü sorun büyük bir fabrikasyon arızaya benziyor. Motor bir yerden ya hava alıyor yada su kaçırıyor.

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rapidelegance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya bu geç çalışma olayı bende de oluyor neredeyse her sabah. ama öyle 9 sn kadar değil de en fazla 3 sn sürecek şekilde. bu normal değil mi kış ayları için?

Çevrimdışı LastShot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidelegance;546202
ya bu geç çalışma olayı bende de oluyor neredeyse her sabah. ama öyle 9 sn kadar değil de en fazla 3 sn sürecek şekilde. bu normal değil mi kış ayları için?

Bu durum çok normal kış aylarında aracın çalışma süresi bütün araçların için uzamaktadır. Örneğin anahtarsız çalışan 1 araç için star tuşuna bastığınızda bu süre 9 saniyeden fazlasına çıkabiliyor.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhabalar;
cumartesi gecesi afyon kütahya yolunda oruçoğlu otelde konakladım,akşam üstü aracı girişe park ettim gece hava -6 ları gördü,sabah erkenden aracıma gittim 3 kez kızdırma bujisini çalıştırdıktan sonra marşa bastım aracım çalışmadı.uzun uğraşlar sonrası çalıştı 10 dk rölantide bekledikten sonra kontağı kapattım.saat 12 gibi çıkış yaptım tekrar denedim yine çalışmadı,benimle beraber çıkış yapan araçlar bırakın zorlanmayı sanki sıcak motor gibi çalıştı.ara ara izmir soğuğunda bunu yapıyodu ancak servise gidip dert anlatmak ve geçiştirilmek istemedim.şimdi 2 gündür araştırıyorum bu sorunu yaşayan çok kişi var.aracım 2015 şubat üretimi nisan trafiğe çıkışlı 64000 km de.ya yazılımla alakalı sorun var ya da motor komple sıkıntılı.piston vs...servis bana yakıt vs diyecek,aracımda tts sistemi var ve shell in kendi işlettiği istasyondan yakıt alıyorum.bu arada geçen hafta 60 bin bakımdan çıktı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde soguk havada gec calisan dizel araca kizdirma bujisi degisimi teshisis konur. Ancak yine de yazilimsal bir sikinti var mi yok mu yetkiliyle bir konusun. Islem yapmaya yanasmazlarsa sanayide biyerde kizdirma bujilerinizi degistirmeyi deneyin derim ben

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
içime sinmeyen servise aracı bırakıp kendileri deneyecekler ancak zaten sabahları izmirde genelde sorun yok.

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servis işi basit şekilde kurtarmaya çalışır. Bujilerin değişimi, aküyü şarj etme, yakıt emme sistemi vs. Eğer bunların sonucunda düzelme olmazsa ki umarım olur. Pistonlarınız krom tutmuş demektir. Şuan benim aracımda bir sorun yok. Servis yaptıktan sonra bi kutu enjektör temizleyicide kullandım bunu ara arada artık kullanmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/sadayrapid/
İstanbul da havaların soğuması ve yağan kardan sonra ben de de olmaya başladı, 2 gün aracım karın altında kaldı ve marşı 15-20sn bırakmadan zor çalıştırdım aracı, motor tekleye tekleye çalıştı, motor ısındıktan sonraki marşlar tık diye aldı, aracımı 24 saatte bir çalıştırıyorum, bu aralar en fazla 2-3 sn uzuyor marş süresi, havalar soğumadan önce böyle bir şey yoktu hava 10 derecenin üstüne çıkınca yine olmuyor ama bu sorunu yaşayanlar ve servisin çözümü bir şüphe oluşturdu bende de açıkcası.