škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia 2016 1.2 TSİ DSG Style Donanım Hakkında Yardım !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Kesinlikle fabia.

Turbo 1.2 tsi dsg hakkında şüphem test sonrası yok oldu. Aylardır kullanıyorum 21 bin oldu.

Yakıtı performansı harika diyebilirim.

Özellikle 0-120 arası sizi cok şaşırtır.  Amortisörler b segment için İdeal. Hafif araç ama 160 a kadar rahatsiniz.

Yakıtı da bende 2500 km sonrası katalog değerini neredeyse yakaladı.

Hakkinizda hayırlısı olsun

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar Herkeselere Selamlar ;

Malum ülkemizde yaşananlardan dolayı herkesin morali bozuk huzur farklı duygular içersindeyiz ama yinede hayat devam ediyor diyerek yine işimize gücümüze bakmaya çalışıyoruz.

Öncelikle uzun zamandır mesaj yazamıyordum cunku bir türlü araçları görmeye gidemedim bu hafta sonu cumartesi günü fabia yı gormeye gittim ve dediğiniz gibi çok beğendim ancak sizlerin bilgi ve görüşlerinize güvendiğim için arada kaldığım bir konuda görüşleriniz almak istedim.

Showroomda Rapid Spacebackte vardı gerçekten iç hacmi kokpit ve bagaj döşemeler son derece kaliteli ve geniş durmakta.Ben 1 kere araç alabileceğim uzun süre değiştiremem bazı dez avantajlarıda var Fabia ya göre motor ve bazı teknolojilerde ama Fabia 53.000 TL , Rapidspaceback 58.000 TL fiyat aldım 2 gündür arkadaşlarla konusuyoruz rapid daha mantıkoı bir tercih olurmu sizce bu fiyatlar baz alındığında ne dersiniz.Çok teşekkür ederim herekese kolay gelsin..Selamlar

Çevrimdışı Berkant

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sadece 2 kişiyseniz fabia da sıkıntı yok. Fakat arka tarafa yetişkin oturunca diz mesafesi bence yetersiz. Benim boyum 186 cm. Evdeki tek araç olacak ise ve iş,tatil,gezi vs. her şey için onu kullanacaksanız. spaceback derim

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
53000 hangi model ve hangi paket icin verdiler hocam bide hangi.bayi verdi ofiyati

Çevrimdışı fthszr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gerçekten çok ciddi bir rakam vermişler ben geçen hafta aracımı teslim aldım, 1.2 tsi dsg style paket 53.500 olarak aldım şeker beyazı rengini. Hangi bayi verdi gerçekten çok merak ettim?

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşla hatta 52.550 gibi bir rakama alabiliyorum eşim doğuş personeli + 1500 TL kadınlar günü indirimi var şuanda o yüzden extra bir iskonto söz konusu eşim üzerine olunca.

Ama ben hala faiba ile spaceback arasında gidip gelmelerdeyim :(

Teşekkürler herkese.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fthszr;566697
Gerçekten çok ciddi bir rakam vermişler ben geçen hafta aracımı teslim aldım, 1.2 tsi dsg style paket 53.500 olarak aldım şeker beyazı rengini. Hangi bayi verdi gerçekten çok merak ettim?

ben 1 ay once 1.2 tsi dsg style paket  corrida kırmızısı 55.250 ye aldım sizinkide iyi fiyat :ok:

Çevrimdışı Onurhan Kurtulus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşım Öncelikle hayırlı uğurlu olsun bende önce sizin gibi kararsız kaldım ama tercihimi 1.2 Rapid spaceback ten yana kullandım Çünkü araba Audi A3 Volkswagen Golf ebatlarinda. Bu bakımdan arada da fiyat farkı çok olmadığı için Rapid spaceback i tercih ettim doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum size de tavsiyem Rapid spaceback Tan yana tercihinizi kullanım.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kumpas;566748
Arkadaşla hatta 52.550 gibi bir rakama alabiliyorum eşim doğuş personeli + 1500 TL kadınlar günü indirimi var şuanda o yüzden extra bir iskonto söz konusu eşim üzerine olunca.

Ama ben hala faiba ile spaceback arasında gidip gelmelerdeyim :(

Teşekkürler herkese.

Rapid Spaceback tam olarak C sınıfı bir otomobil değil. Donanımsal olarak Fabia'ya göre bazı dez avantajları var. Boyutları çok güzel zaten kafa karıştıran kısmı orası.

Ben aslında imkanlarımı Rapid Spaceback için zorlayacaktım ama otomatik şanzıman için 90PS dediklerinde hayal kırıklığına uğradım, hem kasa büyük hem de 90PS olacak iş değil. O zaman 1.4TSI DSG sordum, onu da 2016 3.çeyrekte gelecek dediler.

Eğer boyut önemli değilse ve seyahate nadiren çıkacaksanız tercihinizi fabiadan yana kullanın, çünkü fabia şehir içinde harika bir otomobil (bence).

Çevrimdışı tunag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı park etme ile ilgili bir sorum olacak

kılavuzda yazan
-Aracı durdurunuz fren pedalına tam basınız ve basılı tutunuz
-el frenini sıkıca çekiniz
-vites kolunu P konumuna alınız
-motoru durdurunuz
-Fren pedealını bırakınız

Bu işlemi yapınca vitesi P ye alınca motordan sanki çalışıyormuş gibi bir ses geliyor.

Bu şekilde park etme doğrumu

2. Yöntem

El frenini çektikten sonra freni bırakıp vitesi P ye almak. hangisi

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi usta o sana kalmış çok bir şey değiştireceğini sanmıyorum. Zaten start-stop açıksa aracı park edince motor duruyor. kontağı kapat, kitle sorun olmaz