škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABİA 3 vag com (VCDS)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
pek güzel izah etmişssiniz teşekkürler,   [MENTION=11806]r.a.i.f.[/MENTION] valla, bilmeyene roket bilimi gibi geliyor işte... :D

az önce kontrol ettim. dediğim gibi ben farklı bir program ve obd cihazından bağlandığım için parça kodlarına sizin verdiğiniz şekilde ulaşamadım. ulaştıklarım bunlar. http://imgur.com/a/2YDXJ

ancak dediğiniz cam rölesinin mantığı üzerinden bir test yaptım. ön sürücü camı için aktif olan ve çalışan, diğer camlar için kullandığım programda "fonksiyon yarıda kesildi, şartlar yerine getirilemedi" tarzında bir hata mesajıyla karşılaşıyor.

muhtemelen dediğiniz gibi tıpkı cam kumanda tuşlarında olduğu gibi kapıların içindeki parçalar da. bir tane var.

Alıntı yapılan: forjust1day;621839
Hocam kumandadan cam acma kapama kodlamasında nerde eksik yapıyoruz? Kafasına göre çalışıyor.. adaptasyon tamam long codingte bir hane falan olabilir mi secilecek bit falan ? @r.a.i.f

evet, belki bizi bu konuda da aydınlatabilirsiniz  [MENTION=11806]r.a.i.f.[/MENTION].

çok makbule geçer vallahi.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: forjust1day;621839
Hocam kumandadan cam acma kapama kodlamasında nerde eksik yapıyoruz? Kafasına göre çalışıyor.. adaptasyon tamam long codingte bir hane falan olabilir mi secilecek bit falan ?

Kafasına göre çalışıyor derken semptomu tarif edebilir misiniz ?

Uzaktan roll-up roll-down çalışıyor aracı kitliyorsunuz, belli bir mütted sonra tekrar başına geldiğinizde mi çalışmıyor ?

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam örneğin kapilar kilitli uzaktan kumanda ile açıyorum sonrasinda birkez daha basıp basılı tutuyorum camı açıyor. Tam tersini yapıyorum kilitleme senaryosu camı kapatmiyor. Ertesi gün deniyorum hem cam açma hem cam kapama çalışıyor ertesi gün ne kapıyor ne açıyor :) @r.a.i.f

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;621852
Hocam örneğin kapilar kilitli uzaktan kumanda ile açıyorum sonrasinda birkez daha basıp basılı tutuyorum camı açıyor. Tam tersini yapıyorum kilitleme senaryosu camı kapatmiyor. Ertesi gün deniyorum hem cam açma hem cam kapama çalışıyor ertesi gün ne kapıyor ne açıyor :) @r.a.i.f

semptom tam olarak bu. her üç durumda olabiliyor.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;621877
semptom tam olarak bu. her üç durumda olabiliyor.

Aynen hocam , kafasına göre takılıyor. Yeter ki canı istesin kumandadan cam açıp kapatabiliyorum canı istemesse tık yok

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu sağ ve sol dönüş lambası virajları dönerken de aktif mi? yoksa sadece park ederken arac durduğunda mı çalişiyor?
ayrıca bu farlar hareketli mi yoksa sabit mi duruyorlar?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;623769
Arkadaşlar bu sağ ve sol dönüş lambası virajları dönerken de aktif mi? yoksa sadece park ederken arac durduğunda mı çalişiyor?
ayrıca bu farlar hareketli mi yoksa sabit mi duruyorlar?

sis lerden bahsediyorsanız vag kodlama ile açılıyor belli bi hız da sağa sola dönüşlerde yanıyor. farlar mercek olduğundan hareketli olması lazım ama bende hareket ettiğini görmedim :D

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.0 TSI DSG Style pakette deneme yapan var mı? bizdeki araçlarda farklı sonuclar cıkıyor mu? misal bu camın kafasına göre bazen kumandadan acılıp bazen acılmaması var mı?

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 1.00 TSI 110BG DSG STYLE modeli. (2017)

Arkadaşımda gizli özellikleri açmak için kablo vardı. Beraber bazı özellikleri açtık ama bazılarını açamadık.

Mesela aşağıda belirttiğim özelliklerin alman sitesinde özellik açmak için gerekli adımları bulamadık. Yada uymadı.
(https://www.stemei.de/pages/coding/s...bia-iii-6c.php)

1- Ani frende flaşörlerin otomatik yanması.
2- Sadece şoför camını kumadadan açıp kapatma.
3- Teyp ekranına aracın hızını yansıtma.

Bu özellikleri açmam için gerekli adımların yazılı olduğu bir site var mı?

Çevrimdışı realistic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;621833

boş bir vakitte tekrar sorabilirseniz ne güzel olur. belki de öyle. ben bu vag işini Bluetooth üzerinden telefonla OBD eleven denilen başka bir program ile yapıyorum. orada hazır app'ler gelmiş geçen gün. bu cam açılıp kapanma fonksiyonunu da eklemişler. oradan tek tuşla tekrar yaptım belki benim atladığım bir şey vardır diye, sanki şuan daha stabil çalışıyor. arada deniyorum, bu aralar sürekli çalışıyor. amma sadece sürücü camı. menüden dört cam seçilince çalışmıyor.

Tuna hocam,

bu OBD eleven cihazından bende de var fakat uygulamayı bir türlü bulamadım. Konu ile ilgili bir sayfa var mı? Uygulamanın adı nedir?

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: realistic;625727
Tuna hocam,

bu OBD eleven cihazından bende de var fakat uygulamayı bir türlü bulamadım. Konu ile ilgili bir sayfa var mı? Uygulamanın adı nedir?

bahsettiğim obd eleven diye vag'a özel geliştirilmiş bir obd. sizin kastettiğiniz de o mu? eğer o ise Google Play'de ya da App Store'da "obd eleven" diye ararsanız aynı isimde bir uygulama da olacaksınız. kendi obd cihazı var. telefon üzerinden Bluetooth ile bağlanıp hemen hemen her işlemi yapabiliyorsunuz. bir de uygulama içinde araca göre tek tuşla bu özelliklerin açılabildigi uygulamalar yapmışlar. oradan tek tuşla açıp kapatabiliyorsunuz.

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;625728
bahsettiğim obd eleven diye vag'a özel geliştirilmiş bir obd. sizin kastettiğiniz de o mu? eğer o ise Google Play'de ya da App Store'da "obd eleven" diye ararsanız aynı isimde bir uygulama da olacaksınız. kendi obd cihazı var. telefon üzerinden Bluetooth ile bağlanıp hemen hemen her işlemi yapabiliyorsunuz. bir de uygulama içinde araca göre tek tuşla bu özelliklerin açılabildigi uygulamalar yapmışlar. oradan tek tuşla açıp kapatabiliyorsunuz.

Kablo gereksinimi olmadan, ek bir cihaz olmadan  sadece akıllı telefon ile mi?

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet, aynen öyle. sitesi bu: https://obdeleven.com/en/

yanlış hatırlamıyorsam Litvanyalı bir firma idi yapan.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bolero ekran offroad ekranını aktif ettim gps anteni olsa yükseklik falanda gorebilicez ama tekerlek açılarını sorunsuz gösteriyor

https://youtu.be/d1_8JnxfqJE

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;625759
Bugün bolero ekran offroad ekranını aktif ettim gps anteni olsa yükseklik falanda gorebilicez ama tekerlek açılarını sorunsuz gösteriyor

https://youtu.be/d1_8JnxfqJE

böyle bir ekran olduğunu daha önce hiç görmemiştim.  ilk kez şimdi görüyorum. pek ilginçmiş. gerçi çok kullanışlı olmaz galiba amma. :confused::ok:

yalnızca direksiyon açısı mı gösteriyor bu haliyle, anten olmadan?