škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABİA 3 vag com (VCDS)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;631034
İşlemi yarım kontakta yapıyorsunuz değil mi? Bir de benim başıma gelmişti; gelen yazılımla herhangi bir hata vermeden kaydediyormuş gibi yapıp kaydetmiyordu. Satıcı farklı bir kaç yazılım gönderince son gönderdiği ile çalışmıştı.

evet 3 tane yazılım koymuşlar cd nin içine ve araç çalışmadan kontak açıkken yapmayı denedim. yanlış mı? kontak kapalıyken olmuyor okumuyor zaten. diğer versiyonları da yükleyip deneyeceğim cd den

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resulmarmaris;631035
evet 3 tane yazılım koymuşlar cd nin içine ve araç çalışmadan kontak açıkken yapmayı denedim. yanlış mı? kontak kapalıyken olmuyor okumuyor zaten. diğer versiyonları da yükleyip deneyeceğim cd den

Kontak açık motor çalışmıyor durumda olmalı.
VCDS.exe nin kurulumu sorunsuzca bitti mi? 64 bit OS için 64 bit sürümü kurun.

Kabloyu OBD-II (araba tarafa) soketine takıp kontağı açtıktan sonra usb tarafını bilgisayara takın. Bilgisayarın aygıt sürücüsünde Ross-Tech.. şeklinde sorunsuz tanıdığına emin olun. Ters bir durum varsa kontağı açtıktan sonra kabloyu takmayı deneyin.

VCDS.exe'yi çalıştırmadan önce internetiniz kapalı olsun. Çalıştırdıktan sonra  User interface and Inditification sekmesinden güncellemeyi kapatın.

Sonra Options->Test ile sorunsuz bağlantı kurulduğunu teyit edin (Port Status: OK, K1: OK, K2: OK, CAN: OK çıkacak). save deyip buradan çıkın.
Her ihtimale karşı Auto-Scan ile mevcut bilgilerinizi taratıp (2-3 dk sürebilir) save ile text dosyası halinde kolay bulacağınız bir yere kaydedin.

Alıntı
.. 'rod file not found' ..
hatasını genelde erişim sorunu olunca Windows 10 da yapıyor. VCDS.exe yi kurduğunuz klasöre sağ tuş->özellikler->güvenlik sekmesinden, ekle->everyone adları denetle sonra tam erişimi işaretleyip, uygula tamam ile everyone yetkisi vererek çözebilirsiniz.

Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2018, 21:06:08 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;631038
Kontak açık motor çalışmıyor durumda olmalı.
VCDS.exe nin kurulumu sorunsuzca bitti mi? 64 bit OS için 64 bit sürümü kurun.

Kabloyu OBD-II (araba tarafa) soketine takıp kontağı açtıktan sonra usb tarafını bilgisayara takın. Bilgisayarın aygıt sürücüsünde Ross-Tech.. şeklinde sorunsuz tanıdığına emin olun. Ters bir durum varsa kontağı açtıktan sonra kabloyu takmayı deneyin.

VCDS.exe'yi çalıştırmadan önce internetiniz kapalı olsun. Çalıştırdıktan sonra  User interface and Inditification sekmesinden güncellemeyi kapatın.

Sonra Options->Test ile sorunsuz bağlantı kurulduğunu teyit edin (Port Status: OK, K1: OK, K2: OK, CAN: OK çıkacak). save deyip buradan çıkın.
Her ihtimale karşı Auto-Scan ile mevcut bilgilerinizi taratıp (2-3 dk sürebilir) save ile text dosyası halinde kolay bulacağınız bir yere kaydedin.

Kolay gelsin.

hepsi dediğin gibi oldu kardeşim ama kodu kaydetmiyor ve dediğim uyarı çıkıyor. yarın resmini atarım yapıştırırım buraya. rod file cant found
teşekkürler ilgin için

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mesajı düzelttim, son kısmı uygula ondan sonra VCDS.exe'yi çalıştır.

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;631038

hatasını genelde erişim sorunu olunca Windows 10 da yapıyor. VCDS.exe yi kurduğunuz klasöre sağ tuş->özellikler->güvenlik sekmesinden, ekle->everyone adları denetle sonra tam erişimi işaretleyip, uygula tamam ile everyone yetkisi vererek çözebilirsiniz.

Kolay gelsin.

everyone ekleyemedim ama diğerlerinin yetkilerini tam yapmaya çalıştım.bir de böyle deniycem yarın.inşallah çözülür.teşekkürler

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resulmarmaris;631045
everyone ekleyemedim ama diğerlerinin yetkilerini tam yapmaya çalıştım.bir de böyle deniycem yarın.inşallah çözülür.teşekkürler

Sorunsuz calisan kablom bu şekilde hata verdi , vcds yazılımını silip tekrar kurdum düzeldi

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sabah tekrar denedim soylediginiz gibi herseyi yaptim. Yine 'no rod file found' diyor fakat kadran selamlama.gaz tepkime ve direksiyon dynamic steering olarak degistirdim ve etkin oldular. Demek o aldigim hata kodu baska bir uyari. Simdi verimli kodlari uygulamaya geldi sira. Onereceginiz kod listesi var mi? Ben de baya karistircam. Guzel bir liste yaparim insallah fabia icin.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2018, 11:29:03 Gönderen: resulmarmaris »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Model, paket ve platforma (mqb, pq35, pq36, pq46 vb) göre değişiklik gösterebilen açılabilir özellikler listesi (ticari de olsa fikir vermesi açısından);
http://enderelektronik.com.tr/gizli-ozellikler-golf-7.html

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben fabia 1.2 tsi aracima.
Kadran selamlama.
Lap timer.
Gaz tepkime.
Xds ayari en yuksek.
Direksiyon dynamic.( eakiden hep cok yumusakti)
Bunlari uyguladim.
Ayrica gorup te yapmadiklarim.
Kemer ikaz iptali.
Hill holder uzunluk kisalik zamani.
Fren Balata temizleme ayari.
Vb gibi seyler.
Sanirim vcds ve kablo uyumsuz oldugu icin engine ve bazi yerlerde coding teki byte ve bitleri okumuyor, yani detaylari yazmiyor. Bu vcds ve kablonun nasil uyumlu olduklarini anlayabiliriz?
Bir de viraja duyarli sis fari .amerikan park .arka stoplarin corvette stili. Kumandadan kilit acip kaparken korna calmasi. Geri viteste sis fari ve yan aynanin asagi inmesi ayarlarini yapan var mi aramizda?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16202]resulmarmaris[/MENTION]

yan aynanın aşağı inmesi özelliğine bizim yan aynalar uyumlu değilmiş. çok isterdim uyumlu olmasını.

bir de sormak istediğim, gaz tepkime ayarı tam olarak nedir. daha iyi mi tepki veriyor artık? yakıt tüketimine etkisi ne oluyor?

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;631179
[MENTION=16202]resulmarmaris[/MENTION]

yan aynanın aşağı inmesi özelliğine bizim yan aynalar uyumlu değilmiş. çok isterdim uyumlu olmasını.

bir de sormak istediğim, gaz tepkime ayarı tam olarak nedir. daha iyi mi tepki veriyor artık? yakıt tüketimine etkisi ne oluyor?

yakıt tüketimini etkileyeceğini sanmıyorum. çok fazla hissettirmemesine rağmen tabi ki bir fark var.
yolcu tarafındaki yan aynanın aşağı indirme kodunu bir yerde buldum. işe yararsa sizinlede paylaşırım. ekran logosunu VRS logo yapma kodu var uyguladım fakat ekranda hep saat var. onu da çözmem lazım. vw pololarda da aşağı yukarı aynı multimedya sistemi var fakat onların menülerinde daha fazla eklentili özellik var.bizlerinkinde de olabilirdi. belki de aktivasyon yapılabilir vcds ile. xds ve direksiyon sertleştirme güzel ama 110 hp lik versiyonda xds var.diğerlerinde var mı bilmiyorum

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabiada dikiz aynası asagiya inmez kodlamasinida yapamazsınız, sağ kapida
Modül yok dolayısıyla kodlama yapacak yer yok :)  açılış logosu kodlamasini yaptıktan sonra acma tuşuna basılı tutup mediaya reset atin logo gelir ,

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,hex v2 kablo kullanıyorum,2017 fabia 1.2 tsi dsg 110hp style versiyonda sorunsuz kullandığınız vcds program sürümü nedir acaba?

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
01-engine long coding değiştirdiğimde;
Error 31 request put of range hatası alıyorum.
Acaba security access codu girsem komutu işler mi? Engine için security access codu nedir?

Çevrimdışı resulmarmaris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, dönüşlerde yani direksiyonu sağa ve sola kırdığımızda yöne göre yanan sis lambalarını aktif eden var mı? ben bu siteden yönlendirmeleri yaptım,
http://ankk-vagcom.com/fabia-nj-corner-lights/

fakat sola sağa ve düz direksiyon konumunda soldaki sis hep yanıyor. sağdaki sis sadece sağa dönüşte yanıyor. bir yardım edebilir misiniz?