škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni passatmı Superb 2 mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bir BMW ile Superb kıyaslandı ve Superb daha iyi dendi. Tartışılır.

Biri büyük, biri küçük ama BMW.

BMW'nin dizel makinesi şu an tüm zamanların gelmiş, geçmiş ve gelecektede en iyi olacak 2.0 litre dizel makinesidir. Zira BMW gelecektede en iyisini yapacaktır şüphesiz.

Koltuğunun deforme olma süresi, direksiyonunun aşınması, motorunun km ömrü, yürür aksamın dirayeti. BMW'nin hem sportif sertlikte ama içerdende bir o kadar konforlu süspansiyonları, plastik aksamının dahi hangi kullanım tekrarı veya ömründe elinizde kalma olasılığı, otomatik şanzımanının dirayeti (DSG'ler malum :lol:), boyasının verniğinin sertliği, turbo ömrü vs.... vs.....

BMW, Skodayı ters domdurur düz kayar.

Ama tercih, daha kalitesizine daha büyük diye aynı para verilebilir yer lazımsa, ama Skoda BMW'den iyi falan değildir.

Skoda daha motor yapmayı bilmezken BMW'nin piç kasa E30'ları yaptığı dönemin arabaları hâla apaçilerin altında direniyor, bitmiyor araba, BMW geç biter. Uzun gider, sağlam gider, kudretli gider.

Kıyas yapılıp Superb tercih edilebilir, saygımız yerden göğe, ama hiç kimse çıkıpta Superb, 3.20'den iyi diyemez, adama gülerler.

O araba Bavyera'dan geliyor, öteki Mlada Boleslav'dan.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: mstfalas;164222
Ben SUPERB satan birisi olarak kesinlikle Yeni passat hiç birşeye benzemiyo dikkat ederseniz arkası falan superb'in çakması gibi olmuş ayrıca içi eski passata göre çok dar...

Son yazdığınıza takıldım , " eski passata göre çok dar " B6 ile B7 arasında boyut olarak herhangi bir farklılık yok hatta yenilenen panel sayesinde bence daha geniş gözüküyor bizim kasaya göre.... ( Yeni klima göstergesi , double din ekran , yeni gösterge direksiyon vs )

Ancak ben de SuberB derdim yeni kasa passat çok hoşuma gitmese de yine de nedense beni cezbediyor , ancak donanım ve fiyat olarak Passat şu anda çok gereksiz B6 kasa da ilk çıktığında ilk parti böyle çok boş gelmişti Comfortline olsun diğer donanımlar olsun ancak 3-4 yıl sonra özellikerin çoğu standart olmuştu ve en boş donanım bile Comfortline ile aynıydı bu aracın da böyle olucağını düşünüyorum ancak şu anda Beyaz Sunrooflu Suber B ağır basıyor fiyat ve donanım olarak Passattan oldukça üstün  

B7 Passat

SuberB

« Son Düzenleme: 18 Ocak 2011, 14:32:17 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Zevkler ve markalar, hiç birşeye benzemez  ;)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;183490

BMW'nin dizel makinesi şu an tüm zamanların gelmiş, geçmiş ve gelecektede en iyi olacak 2.0 litre dizel makinesidir. Zira BMW gelecektede en iyisini yapacaktır şüphesiz.

Koltuğunun deforme olma süresi, direksiyonunun aşınması, motorunun km ömrü, yürür aksamın dirayeti. BMW'nin hem sportif sertlikte ama içerdende bir o kadar konforlu süspansiyonları, plastik aksamının dahi hangi kullanım tekrarı veya ömründe elinizde kalma olasılığı, otomatik şanzımanının dirayeti (DSG'ler malum :lol:), boyasının verniğinin sertliği, turbo ömrü vs.... vs.....

Ama tercih, daha kalitesizine daha büyük diye aynı para verilebilir yer lazımsa, ama Skoda BMW'den iyi falan değildir.

Skoda daha motor yapmayı bilmezken BMW'nin piç kasa E30'ları yaptığı dönemin arabaları hâla apaçilerin altında direniyor, bitmiyor araba, BMW geç biter. Uzun gider, sağlam gider, kudretli gider.

Kıyas yapılıp Superb tercih edilebilir, saygımız yerden göğe, ama hiç kimse çıkıpta Superb, 3.20'den iyi diyemez, adama gülerler.

Tamamda abi yukarda açık açık yazmış geniş araba seviyorsanız diye hem superB ile 3.20 arasında o kadar abartılacak bir fark yok hemde adam ben dolu araba alıyorum diyor opsiyonları ile BMW bu opsiyonların çoğu 2 misli fiyata geliyor servis masrafı barça masrafı cartı curtuda eklenirse superB f/p olarak 3.20 ye koyup katlıyor bana görede :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Ugur A.

• Ziyaretçi
...Koltuğunun deforme olma süresi, direksiyonunun aşınması, motorunun km ömrü, yürür aksamın dirayeti. BMW'nin hem sportif sertlikte ama içerdende bir o kadar konforlu süspansiyonları, plastik aksamının dahi hangi kullanım tekrarı veya ömründe elinizde kalma olasılığı, otomatik şanzımanının dirayeti (DSG'ler malum :lol:), boyasının verniğinin sertliği, turbo ömrü vs.... vs.....
...BMW geç biter. Uzun gider, sağlam gider, kudretli gider...
Mercedes C serisine tu kaka diyen Hakan mı yazmış bunları. Mercedes de BMW' yi ters dikeltir düz atlar o zaman.:hih:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;183508
Mercedes C serisine tu kaka diyen Hakan mı yazmış bunları. Mercedes de BMW' yi ters dikeltir düz atlar o zaman.:hih:

C serisi gerçekten kötü.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benz ve Bmw ne yapıyor ; yaptıkları şey reno spring fiat 131 skoda felicia yaparken adamların araçlarına bir bakın adamlar bize geçmişini satıyor yani imajını çünkü hakediyorlar araçları hala sağlam hala güzel .audi biraz farklıdır geçmişi bunlar kadar iyi olmasa da son zamanlar çok iyi araçlar çıkarmıştır.

geçen tsi forumunda bir tartışmaya şahit oldum A3 VS GOLF  muhabbeti vardı .Golfü öve öve bitirmeyen (donanımını) a3 te golf te alma git i30 al donanımda kralı var ama sence i30 bir a3 mü dür demişlerdi.

forumda geçti passat -3 bakım masraflarında passatın daha pahalı olduugu yada ben öyle hatırlıyorum.passat sahipleri açıklık getirirler.

rakamlar küçük olsa skoda derim ama rakamlar bir miktarın üstüne çıktımı gerçek almanlar öne çıkar .

Çevrimdışı sysyphos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Duygularımı teknik olarak dile getirmişsin, sağol..

Başlığın açılma sebebi Passat vs Superb karşılaştırmasını sorgulamaktı, bu kanıda bir mütabakata varılmış sanırım.. Peki BMW?.. Soruyu soran arkadaş belki bir de başka bir açıdan olaya bakabilir, yazacaklarım sadece yorumdur, rahatlıkla tartışılabilir..

Superb'i savunan arkadaşlar aracın konforunu ve donanımını ortaya koyuyor, aksini söyleyen çarpılır zaten.. Fakat dolu bir Superb ile dolu bir 3.20'yi karşılaştırmak çok yanlış olur, burada karşılaştırılan "boş" bir BMW ile dolu bir Superb..

Şu "boş" kelimesini ele alalım: 3.20d konfor açısından bir Fiat Albea değildir.. Tamam, Superb daha konforlu; fakat BMW'nin de yakınılabilecek bir durumu yok, sizin bazal gereksinimlerinizi karşılıyor.. Kliması manuel, varsın öyle olsun.. Ama 85 bin lira?.. Yahu, bırak manuel olsun.. Güvenlik gereksinimlerini karşılıyor, sürüş zevkini "tartışılamaz bir şekilde" karşılıyor.. İki araba 200 bin km'yi gördüğünde aradaki farkı daha iyi anlarsınız, "anında" satmak istediğinizde de..

Bir de, tabii ki aracın niye alındığı önemli?.. Superb bir makam aracı gibi, yolcu öncelikli bir araç.. BMW bu konuda bencil, sürücü merkezli bir araçtır.. Ben de hareket edilebilir bir cisim alıyorum, bir ev değil.. Superb daha rahat; ama BMW rahatsız değil ki.. Bir aracın en önemli bileşeni yürüyen aksamıdır, motorundan diferansiyeline kadar.. Ve BMW ile Skoda bu konuda karşılaştırılamaz..

Ama öncelikli olarak konfor ve donanım derseniz.. Superb biçilmiş kaftandır.. Sürüş zevki, aracı hissetmek, uzun ömür derseniz?.. Tabii ki BMW..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
BMW'ye boş demek birazda hakaret inanın ki :) ESP'sine kadar BMW bu başlangıç versiyonu bile dolu başlar onların. Klimasıda dijital ve arka tarafada üflüyor çift bölgeli falan, yağmur sensörü dahil var bazında.

Zaten asla ve asla donanım tartışmıyorum olayın marka ve iktisadi boyutundayım. Lâkin dediklerinize ciddi oranda hakta vermekte, doğru bulmaktayım.

Fakat bir Skoda parasına 0 km 2 litre dizel 184 bg ve 380 nm torklu tabiri caizse "BMW logolu bir yer uçağı" alınabiliyorken, Skodaya o parayı vermek israf nazarımca.

Daha Skoda'nın çarpık bacak olduğunu sanan bunca insan varken 90 bin vermek çok çok tartışmalı bir hamle.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: sysyphos;183565
...Superb bir makam aracı gibi, yolcu öncelikli bir araç.. BMW bu konuda bencil, sürücü merkezli bir araçtır...
Geri kalan tüm mesajları siliyorum. anlaştık mı arkadaşlar?:wnk:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

kimse daha iyi demedi ama adam spor araba sever gider bmw yi alır uzun araba sever konfora ve donanıma önem verir o zaman SuperB yi alır iki araba aslında çok farklı ama ben yada kimse SuperB bmwden daha iyi demedi ayrıca bizim burda tartışmamız çok gereksiz adam alcaksa bi araba zaten bize sormaz ve başlıktada SuperB 2 mi yoksa yeni kasa passat mı diyen birisine bmw 3.20 d önermek saçma olur.ben bmwnin dizeline laf etmedim zaten
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;183587
Yok hacı dalga geçiyorum :)

Fakat amaç tartışmayı sonlandırmak gibi geliyorsunda, forumun maksadı tartışmak, yoksa bana ne yahu babamın oğluna almıyor ki kimse :)

5-6 sene sonra 1/3-1/4 fiyata gidecek araba sahibi üzülmesin sonra araçla nikah kıymak zorunda kalmasın maksadım bilsin ama öyle alsın.
işte skodanın artık 2. eli kötü değil ben arabamı satmak istedim 1günde sattım:++: hemde kar yaparak sattım.3.20 d hiç mi değer kaybetmiyecek ?  şuanda aynı fiyat ile karşılaştırıldığında donanım olarak SuperB fazla ama adam spor birşey istiyorsa coupe tarzı sedan gibi:++: 3.20 d alsın. ama adam konfora önem veriyorsa SuperB zaten passat ile superb arasında kalmış bir kişiye 2 arabayı önerebiliriz.

dediğin gibi burası tartışma yeri ama adam donanım istiyor naparsın :)

başkasına SuperB öneririm kendime beyaz 3.20d bmw alırım yada yeğenime filan :D:D:D ama adam konfor istediğine göre yapçak bişi yok
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 serisi bana halen mantıklı gelmiyor ama superbede harbiden 90bin verilmez be:)

Zamanında dandik fabiaya 35 kağıt verdik şimdi içimize oturuyor 90 kağıt vermek direk intihar sebebi olsa gerek:D

Çevrimdışı suer61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
zaten superb yi alırsam 7-10 sene satmam kaza vs olmassa. sattımdada max 25, 30 zarar yapar