škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

su sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün iki defa duymama rağmen bugün ses hiç duyulmadı, benimde saçma saçma şeyler geliyor aklıma, cama su püskürtmeyi pek sevmiyorum eğer yolculuk esnasında yağmura çamura denk gelip camlar çamur olmazsa neredeyse hiç püskürtmem, camda ki kuru toz ve çamurun silecekle birlikte ilk sürtme de camı cizeceğini düşünüyorum, aracımı alalı 5 ay oldu ve hiç cam suyu doldurmamıştım nede olsa 5 litre kolay kolay bitmez die düşündüm, dün iki defa cama su püskürtmem gerekti ve ilkinde far yıkama da çalıştı ve su dökülme sesi gibi olan sesi de bu olaydan sonra arabamı ilk çalıştırdığımda duydum, bugün aklıma acaba cam suyu haznesinde ki su bitti veya çok azaldı da meme uçlarında ve hortumda kalan su kontak haraketiyle birlikte su haznesine geri akarken bu sesi mi çıkardı diye düşündüm (biliyorum saçma ama insanın aklına her şey geliyor) ve aracı çalıştırmadan önce cam suyu ekledim, yaklaşık 3 litre falan koydum (kitapta cam suyu haznesi 4.7 lt yazıyor) aracın kontagını çevirdim belli belirsiz bi su akış sesine benzeyen bişey duydum ama çok az, aynı sesmiydi değilmiydi anlayamadım, yani kısaca servise gitmeden elimden gelen her şeyi yapacam inşallah servislik hale gelmeyiz..  

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı jerkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;508944
bugun başka bir yetkili servise gösterdim aracımı onlar da butun sogutma sistemini ve içerideki kalorifer peteğine bakacaklarını sorun içerde ise torpidonun sökülmesi gerekeceğini söylediler.daha bin km. bile yapmamış bir aracın torpidosunu söktürmeyeceğimi ,gerekirse yeni araç isteyeceğimi söyledim ve çıktım.siz olsanız ne yaparsınız? eğer sökülürse eskisi gibi olur mu yoksa ses tıkırtı yada zedelenme olur mu ? bu arada ses her gaz verişte giderken yada dururken de geliyor yani aracın gaz yemesi ile beraber oluyor. herkese iyi haftasonları

Gazı kaç bin devirdeyken su sesini duyuyorsunuz ?

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk çalıştırma anında ve 1500-2000 devir civarına kadar duyuyordum ama ses kesildi şimdilik..

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;516265
ilk çalıştırma anında ve 1500-2000 devir civarına kadar duyuyordum ama ses kesildi şimdilik..

Benim ses hala devam ediyor malesef :D

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KartalPekel;516271
Benim ses hala devam ediyor malesef :D

Skoda araçların hepsinde olan soğutma sisteminde hava olmadı sorunu
Servise gittiğimde bu cevabı verdiler yazın klimanın soğutma amacıyla kullanılmaya başkanmasıyla hava oluşuyor sistemde.
Yarım veya birgünlük işlemi varmış serviste. Servise gidip sorunu gideren ve serviste hangi işkemlerin yapıldığını paylaşmak isteyen var mı