škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

54 Kentte Kış Lastiği Zorunlu

06FSE21 · 109 · 22418

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Haklisiniz. Sadece lastik degil tum kurallara uymaliyiz.
Aslinda bizim ulke olarak kurallara uymama sebebimiz cezalarin uygulanmamasindan kaynaklaniyor. En ufak bi hatada bile cezalar uygulansa ihlaller cok az olur. Istanbulda yasiyorum kuralara uymayanlar oluyor cevremde. Ankaraya gittim gecen yaz. Daha beter. Eger arac yoksa kimse kirmizida beklemiyor geciyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İllaki kurallasmasi da gerekmiyor aslinda bazi seylerin. Yaptirimininda olmasina gerek yok. Araba dedigimiz sey silah kadar tehlikeli bisey. İnsan kendinin ve cevresindekilerin can sagligi acisindan onlemini almali..

O zaman onu da yapalim daha sunu yapmiyoruz zihniyetiyle olmaz. Biyerlerden baslamak ve tum eksikleri tamamlamak lazim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trafikte sadece kendimizden değil başkalarından da sorumlu olduğumuzu öğrenmemiz gerekiyor sadece. Gerisi teferruat...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanirim herkesin bildigi ama benim anlatamadigim durum su; 7derecenin altindaki her havada zemin nasil olursa olsun yazlik lastik kabak lastikten farksiz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik takmak neysede o lastikleri depodan çıkarıp diğerlerini depoya indirmek beni yoruyor birde bunun üstüne gidip balans ayarıda yaptırmak lazım.Üşengeçlik başıma vurdu iyice :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben o kadar temkinliyim ki yazın bile kış lastiği kullanıyorum...:)yol tutuşu iğrenç, sesi korkunç...en güzeli de yokuş aşağı ''hızlanmaması...'' yakıtı söylemiyorum bile.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;484934
Ben o kadar temkinliyim ki yazın bile kış lastiği kullanıyorum...:)yol tutuşu iğrenç, sesi korkunç...en güzeli de yokuş aşağı ''hızlanmaması...'' yakıtı söylemiyorum bile.
Engin sen bir efsanesin abi:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benim araba 27 plaka  :D :heyo:

Antep'te yaşıyorum, olur ya polis İstanbul'da denk gelirse "Amirim Antep'e geri dönüyorum şu an" demem lazımmış  :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel fikir...arabayı değiştirirsem 27,31, 33, 07 gibi plakaları tercih edeyim o zaman...:)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;484915
Trafikte sadece kendimizden değil başkalarından da sorumlu olduğumuzu öğrenmemiz gerekiyor sadece. Gerisi teferruat...

İyi güzel de; daha kendisinin ve aracındaki çocuğunun, eşinin, arkadaşının emniyetini bile düşünmekten aciz vatandaşa bunu nasıl anlatacaksın kardeşim?:(

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;484988
İyi güzel de; daha kendisinin ve aracındaki çocuğunun, eşinin, arkadaşının emniyetini bile düşünmekten aciz vatandaşa bunu nasıl anlatacaksın kardeşim?:(
Ben yöntemlerimi buraya yazmayayım, tepki olur...

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
KIŞ LASTİĞİ KULLANIM ORANI 2,5 KAT ARTTI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bakanlık konferans salonunda düzenlenen Posta Hizmet Sağlayıcılar Yetki Belgesi Verilmesi Töreni'nin ardından soruları cevapladı.

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsayan zorunlu kış lastiği uygulamasına ilişkin soru üzerine Elvan, 1 Aralık 2014 itibariyle söz konusu uygulamanın başlayacağını ifade ederek, aldıkları tedbirler sayesinde le kış lastiği kullanım oranlarında 2,5 kat artış olduğunu söyledi.

Kış lastiği uygulamasının önemine anlatan Elvan, "Bu uygulamayla geçmiş yıllarda yaşanan tır, kamyon gibi büyük araçların kayarak yolu kapatma gibi olaylarını artık çok az görüyoruz. Bu da kış lastiğinin zorunlu hale getirilmesiyle bu seviyeye ulaştı. Dolayısıyla biz, yaptığımız uygulamadan dolayı memnunuz. Herhalde kullanıcılar ve vatandaşlar da memnundur."

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27576990.asp
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2014, 15:13:01 Gönderen: 06FSE21 »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;484949
Benim araba 27 plaka  :D :heyo:

Antep'te yaşıyorum, olur ya polis İstanbul'da denk gelirse "Amirim Antep'e geri dönüyorum şu an" demem lazımmış  :D

irfan hocam sen yapma bari :D

bu arada benim 2 adet kışlık eskimişti bugün fiyat aldım ivedikte bir lassa bayinden

185/65/14 lassa snoways era 150tl adeti. kampanya varmış lassada 400tl üzerine 40tl indirim yani 4 tanesi 560tl ye geliyor.

ayrıca snowaysin deseni değişmiş. ancak hemen hepsini değiştirmemişler çok tutulan modellerde başlamışlar piyasaya sürmeye yeni deseni. era kalkacak haberiniz olsun.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pardon da neden 185 65??
60 değil mi senin profil??

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;485011
irfan hocam sen yapma bari :D

bu arada benim 2 adet kışlık eskimişti bugün fiyat aldım ivedikte bir lassa bayinden

185/65/14 lassa snoways era 150tl adeti. kampanya varmış lassada 400tl üzerine 40tl indirim yani 4 tanesi 560tl ye geliyor.

ayrıca snowaysin deseni değişmiş. ancak hemen hepsini değiştirmemişler çok tutulan modellerde başlamışlar piyasaya sürmeye yeni deseni. era kalkacak haberiniz olsun.
Doğukan küçük ebatta markalar arasındaki fiyat farkı bayağı azalıyor olmalı. Continental falan da sorsaydın ya.