škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Xiaomi 70mai araç kamerası aldım aracıma taktım fakat şöyle bi durum var, araçtan inip aracı kitlediğim halde kamera açık kalıyor, yani çakmaklıktan elektriği kesmiyor. Bunun nedeni bilen yada böyle bi durumla karşılaşan var mı acaba?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;647691
Arkadaşlar Xiaomi 70mai araç kamerası aldım aracıma taktım fakat şöyle bi durum var, araçtan inip aracı kitlediğim halde kamera açık kalıyor, yani çakmaklıktan elektriği kesmiyor. Bunun nedeni bilen yada böyle bi durumla karşılaşan var mı acaba?

Hocam VW AG'de çakmaklıklarda elektrik enerjisi kontak kapanınca kesilmiyor. Çakmaklığa bağlı bırakırsanız da aracı 2-3 gün kullanmadığınız halde aküyü bitiriyor. Bunun için en güzeli sigortadan paralel alıp kontak kapanınca elektriği kesilen yerden (sigorta kutusundan) elektrik enerjisini almak. Örneğin; camlar, farlar vs..

Bunun için aparatlar AliExpress'te var.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;647693
Hocam VW AG'de çakmaklıklarda elektrik enerjisi kontak kapanınca kesilmiyor. Çakmaklığa bağlı bırakırsanız da aracı 2-3 gün kullanmadığınız halde aküyü bitiriyor. Bunun için en güzeli sigortadan paralel alıp kontak kapanınca elektriği kesilen yerden (sigorta kutusundan) elektrik enerjisini almak. Örneğin; camlar, farlar vs..

Bunun için aparatlar AliExpress'te var.

Linki var mı hocam ürünün, ne diye geçiyor 2-3 gün değil de 1 gün bekledi açık hatta şu an da açık akşama iş çıkışı unutmayayım da çıkarayım.  Olmadı rapid konusunda bi arkadaş ön aydınlatmadan çekmiş hattı oradan deneriz.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2019, 11:49:11 Gönderen: smtcglr »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;647695
Linki var mı hocam ürünün, ne diye geçiyor 2-3 gün değil de 1 gün bekledi açık hatta şu an da açık akşama iş çıkışı unutmayayım da çıkarayım.  Olmadı rapid konusunda bi arkadaş ön aydınlatmadan çekmiş hattı oradan deneriz.

Ürün adı Medium Blade Fuse Box Holder. Bir de buna çakmaklık girişi almanız lazım. AliExpress'e yazınca linkler çıkıyor zaten. Akşama çakmaklıktan çıkarın, yoksa zayıflamış akü ile dolaşabilirsiniz :) Bu arada Aykut Ezer'in videolarını ve internet sayfasını takip etmenizi öneririm. Araç kamerası konusunda çok deneyimli ve bilgili birisi.

Bir de örnek olması açısından aşağodaki link var. İzlerseniz faydası dokunur.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=257&v=WHT7qv9IAkQ

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
12/5 volt çakmaklık fişinin kendisi de üzerindeki voltaj düşürücü devre dolaysıyla hiç kullanılmasa bile belli bir mA akım çeker. Uzun süreli beklemelerde dikkat edilmeli.

Çevrimdışı ea777

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir sorum olacaktı.Aracım 2017 fabia 3, km 11.000 de sadece haftasonları kullandığım için km fazla artmadı. Ben 2.yıl bakımını yaptırmak zorundamıyım km ilk bakım seviyesine bile gelmedi ilk bakımı 1.yılında 5000 km civarında yaptırmıştım 2.yıl bakım ücretine yetkili servisler 1113 lira diyor.Ne yapmam gerekir. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Çevrimdışı Mytonn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ea777;648169
Arkadaşlar bir sorum olacaktı.Aracım 2017 fabia 3, km 11.000 de sadece haftasonları kullandığım için km fazla artmadı. Ben 2.yıl bakımını yaptırmak zorundamıyım km ilk bakım seviyesine bile gelmedi ilk bakımı 1.yılında 5000 km civarında yaptırmıştım 2.yıl bakım ücretine yetkili servisler 1113 lira diyor.Ne yapmam gerekir. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Benden az kullanan yok herhalde :) 2017 Nisan çıkışlı, 5700 km'de daha. Benim bildiğim ya km ya da seneden hangisi önce gelirse ona göre yaptırmak gerekiyor garantinin bozulmaması için. 2. seneden sonra zaten garanti dışı ama en azından iyi niyet devam ediyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Yaptırmanız gerekli benim 2.yıl (30 bin) bakını yaptırdığımda arabam 20 bin de idi. hangisi önce gelirse ona bakıyorlar :ok:

Çevrimdışı ukw40

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Bende çok az kullanıyorum. Servis ücreti çok pahalı,dışarıda 450 TL' e aynı bakımı yapıyorlar.Bir de anlamadığım birşey var, örneğin 4lt castrol marka yağı servis faturasına %18 KDV ile 250 TL e satıyorlar hizmet toplamına tekrar %18 kdv uygulayıp tekrar vergisini benden alıyorlar? aynı yağ bezin istasyonunda kdv dahil 250 tl???

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam evet servisler yüksek ücret alıyor, evet küçük çakallıklar yapıldığı oluyor ancak içiniz rahat olsun istiyorsanız biraz kendinizi zorlayıp bakımınızı serviste yaptırın.

diğer aracımız olan golf 7'nin ağır bakını dışarıda yaptırmıştık, orijinal diye taktıkları parçalar (ki görüntü birebir aynı) genelde orijinal olmuyor. su pompası bilye dağıttığı ve ustalar bunu anlamadığı için araç conta yaktı. üstüne su eksiltmeye devam etti ve sorunun egr'den olduğunu öğrendik. bu süreçte hem maddi hem manevi olarak yıprandık ve sonunda severek kullandığımız aracı satmak zorunda kaldık.

skoda'da çalışan bir arkadaşım var. dışarıdaki ustaların çoğunun bu araçlar için eğitimli olmadığını, ne motorunu ne kronik sorunlarını ne arızalarını tespit edemediklerini söyledi. bizim başımız yandı sizinki de yanmasın. hem satarken servis bakımlı araç satmak çok çok daha kolay oluyor.

filtre, yağ değişimi gibi hafif bakımlarda sıkıntı çıkmayabilir ancak dsg'li bir araç kullanıyorsanız iyi niyet garantisini bozmak gerçekten 3-4 bakımda elde edilecek 1-2 bin lira kardan çok daha fazla zarara sokabilir.

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar, 2016 Fabia'da hız limitleyici var. 8 aydır araba bizde ama hiç merak edip de kullanmayı denememiştim, sabah bir deneyeyim dedim ama beceremedim. On yapıyorum, lim yazısı çıkıyor kadranda ancak hızı değiştiremiyorum. Kılavuza bir baktım, orada 30km gibi bir şey yapıyor, bu minimum 30km/h hızla gidiyorken ayarlayabilirsiniz anlamına mı geliyor yoksa min 30km/h olarak ayarlayabilirsiniz anlamına mı? Bu özelliği kullanan varsa bir yardımcı olabilir mi?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam en az 30km hıza ulaşınca ayarlayabiliyorsun. yukardaki çentiği açık konumuna getirdikten sonra kolun solundaki aşağı veya yukarı tuşlarından birine basınca bulunduğunuz hıza limitler. sonrasında hız limitini yükseltmek için yukarı tuşuna her basış 1km hız arttırır, uzun basış ise 10 km hız arttırır. aşağı yönde basarsanız ise aynı işlemi eksi hız olarak uygular. "off" konumuna getirirseniz ara verir, sonra yeniden açık yaparsanız son ayarladığınız hıza yeniden limitler. [MENTION=17351]UgurUgurlu[/MENTION]

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;648700
Selamlar, 2016 Fabia'da hız limitleyici var. 8 aydır araba bizde ama hiç merak edip de kullanmayı denememiştim, sabah bir deneyeyim dedim ama beceremedim. On yapıyorum, lim yazısı çıkıyor kadranda ancak hızı değiştiremiyorum. Kılavuza bir baktım, orada 30km gibi bir şey yapıyor, bu minimum 30km/h hızla gidiyorken ayarlayabilirsiniz anlamına mı geliyor yoksa min 30km/h olarak ayarlayabilirsiniz anlamına mı? Bu özelliği kullanan varsa bir yardımcı olabilir mi?

30 km/s in üstünde çalışır.. koldaki tuşlara tek tek basarsan 1 er 1 er arttırır basılı tutarsan 10 ar 10 ar arttırır hız limitini. Ben devamlı kullanıyorum şehir içinde 70 e ayarlı şehirler arası yolda 110-115 e limitliyorum gayet iyi oluyor. Ama bi hız sabitleyici değil, keşke o da olsaydı. :)

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim, sizden sonra denedim evet öyle çalışıyormuş. Ben daha arabayı hareket ettirmeden çalıştırmayı denemiştim, o zaman ayarlanmıyormuş. Bir daha da kullanır mıyım bilmiyorum ama çalışmıyor diye korkmadım değil. :)

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar son zamanlarda motoru ilk çalıştırmada benzin kokusu geliyor. Egzozdan geliyor koku ve roliantideki yakıt tüketimi 15-20 saniye boyunca 2,3 litre/h oluyor, sonra 0,6 l/h'ye düşüyor. İlk çalıştırmadan 2,4'lük tüketim normal midir? Önceden nasıldı hatırlayamıyorum. Benzin kokusu çiğ yakıt atımından sanırım, bu bir sorun mudur?

1,2 tsi.