škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215/45 R16 Alternatifi ?

AlperY · 83 · 50001

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım daha 3,700 km de bu sorundan dolayı 3 kez balans ayarı yapıldı en son 205-50 16 lastik takıldı vuruntu titreşim yine var.. Bu hafta sonu birde test aracını deneyeceğim bakalım aynı vuruntu ordada varmı.. İşin kötü tarafı servis lastikten kaynaklandığını idda ediyor bense araçta sorun olduğunu anlatmaya çalışıyorum....

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aranel;449219
215-45 R16 Dunlop lastiği olupta kütür kütür hafif bir vuruntu gibi titreşim hisseden var mı düz temiz bir yolda? Benim sürekli böyle balans ayarlarında bişe yok ama vuruntulu gidiyor araç lastikten mi merak ediyorum?

Bahsettiğiniz lastik araç üzerinde gelen lastikti galiba şimdi tam hatırlayamadım ancak araçta titreme ya da vuruntu hissi hiç olmadı

Çevrimdışı elleshar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
215-45 R16 Dunlop lastiği olupta kütür kütür hafif bir vuruntu gibi titreşim hisseden var mı düz temiz bir yolda? Benim sürekli böyle balans ayarlarında bişe yok ama vuruntulu gidiyor araç lastikten mi merak ediyorum?

Aynı olay bendede var kesinlikle lastikten kaynaklanıyor yanak genişliğinin dar olması ve dunlop'un sert hamuru ve sert süspansiyon birleşince yolun en ufak titreşimini bile hissediyor insan

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ancak bendeki sıkıntı yoldaki bozukluk degil bariz bir vuruntu hissediyorum cok iyi bir yolda dahi arac titriyor gibi

Çevrimdışı elleshar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aranel;449303
Ancak bendeki sıkıntı yoldaki bozukluk degil bariz bir vuruntu hissediyorum cok iyi bir yolda dahi arac titriyor gibi

Cok duz gibi gözüken yollarda bile surtunme var bozukluk var. Ben de ilk olarak arabadan supheleniyordum fakat daha sonra ise giderken fark ettim her gün yolun aynı bölümünde yaşıyorum o titreşimi

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayni yolda tem istanbul edirne yolu defalarca farklı araclarlada gittim bu farkli ve servise anlatamıyorum

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben biraz araştırdım kış lastiği iiçin sanırım 195/50/16 olabilir

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: professor;449367
ben biraz araştırdım kış lastiği iiçin sanırım 195/50/16 olabilir

Hocam, 195/50/16 zor bulunuyor. Ben de çok aradım ama zor bulunan bir lastik. Ben de 15" jantla beraber 195/55/15 lastik aldım. Zaten depo kapağında da bu lastik tavsiye ediliyor.

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugun Yenibosna skodaya gittim benim 215 lastikleri dizel rapide taktilar denedim lastiklerde sorun yok benim arac  neden titriyor dedigimde ise onun suspansiyonlari farkliymis cevabini aldim ustelik israrla 205 55 16 lastik satmak istediler bu lastik uyumsuz dedigimde yaklasimlari bisey olmaz tarzindaydi... lanet olsun diyip aldim arabayi sikayet edecegim normalmis! Sanki ilk defa araba kullaniyoruz beni. Aractaki sarsintiya yoldan lastikten diyorlar dizel raoid de neden yok dedigimde ise o dizel farkli diyorlar zor tuttum kendimi

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;449425
Hocam, 195/50/16 zor bulunuyor. Ben de çok aradım ama zor bulunan bir lastik. Ben de 15" jantla beraber 195/55/15 lastik aldım. Zaten depo kapağında da bu lastik tavsiye ediliyor.

215/45/16 lastiği buldum gayet de memnunum 4 lastik 760 liraya geldi peh :spr:
lastikçide bir set vardı onu da hemen aldım. umarım siz de bulursunuz
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2013, 00:20:54 Gönderen: professor »

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: professor;449707
215/45/16 lastiği buldum gayet de memnunum 4 lastik 760 liraya geldi peh :spr:
lastikçide bir set vardı onu da hemen aldım. umarım siz de bulursunuz

Hocam, nerede buldunuz? Markası neydi?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Poloya 215/45/16 lastik alıcam ama malesef çok kısıtlı bir yelpaze var,çünkü çok ara bir ölçü..

Michelin Pilot Sport 3,Dunlop Sport Maxx ve Good Year Excellence var bu ebatta bulunabilecek.. Fiyatları aşağı yukarı aynı zaten hepsi iyi lastikler..

Çevrimdışı elleshar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Forumlardan birisinde okumuştum. Benzeri ancak daha şiddetli bir zıplamayla karşılaşmış bir Golf VII. 70km/s' yi geçtiğinde arka kısım zıplıyor diyordu sahibi. Lastik servisine götürmüşler, arka lastikler sökülmül ve görülmüş ki lastiklerin içerisinde su var ve belli bir hızın üzerinde araca balans yaptırıyor. Su temizlendikten sonra hiç bir sıkıntı kalmamış. Su nereden gelmiş derseniz de lastiklere hava basılırken kompresörde biriken suyu da basmışlar maalesef. Hani imkânınız varsa lastikleri söktürüp iç kısımlarını titizlikle kontrol ettirip geri taktırıp deneyebilirsiniz.

Bir ihtimal de lastiğin içerisindeki çelik tellerden birisinin atmış olabilmesidir. Dizel nispeten ağır olduğu için hiddettirmiyordur ancak daha hafif araçta iyice belirgin olabiliyordur diye geliyor aklıma.

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle skodaya bu ayrıcalığı bana yaşattığı için teşekkür ediyorum.
Aracım tdi manuel elegance çelik jantım var ama lastik ölçüsü yüzünden kullanamıyorum (kışlık lastik bulamadım olanlarda sparişle geliyo dunlop michelin bridgeston tanesi 400-460) lastiği janta uyduralım dedik sorduk vay efendim garanti kapsamından çıkar dediler 205 50 16 için gittim depo kapağından 195 55 15 4 lastik 4 SAC jant 4tanede SKODA ÇIKARTMALI JANT kapağı aldım şimdi orjinal ölçü olduğu için çıkmazmış.aldığım aynı şeyin fiyatı 1900tl serviste (750 ye mal oldu).şimdi düşünüyorum da ben neden elegance için para verdim.Aracımı seviyorum kaliteli ama bi daha araba alsam skoda ?????????? bu ayrıcalıkları yaşamak istemem
Ha bi de normalde yedek lastik acil durum stepnesi diye geçmiyor mu elegance da bende 185 60 r 15 jantlı dunlop normal teker var
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2013, 13:40:22 Gönderen: AlperY »