škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafan60;615418
Sileceklerin milimetrik yukarda kalması normal. Silecek kollarını servis konumuna getirip motor kaputuna zarar vermeden kaldırmanız için silecek kollarını boşa çıkarıyor. Bu sebeple silecekler yukarıda kalıyor. Silecekleri manuel olarak yukarı kadar sildirip kaldırmanız için bi özellik.

Teşekkür ederim bilgi için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Çakır

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhabalar;
Arnıza bugün kayıldım. Zaten aracıda sabah aldım :) Alır almaz jant bakmaya hittim. Orjinal jantlar 16" kafamda 17" takmak vardı ama gittikten sonra 18" te kaldı gözüm. Aracım 2016 1.6 TDI DSG. Kullanan arkadaşlarda 18" sıkıntı yarattı mı? Performans kaybı, sertlik, gazda gecikme, şanzıman, kavrama vb?
(Daha önce 16 tdı Leonda şanzıman sıkıntı yaratmıştı. Gazda gecikme falan oluyordu.)
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Çakır;615471
Herkese Merhabalar;
Arnıza bugün kayıldım. Zaten aracıda sabah aldım :) Alır almaz jant bakmaya hittim. Orjinal jantlar 16" kafamda 17" takmak vardı ama gittikten sonra 18" te kaldı gözüm. Aracım 2016 1.6 TDI DSG. Kullanan arkadaşlarda 18" sıkıntı yarattı mı? Performans kaybı, sertlik, gazda gecikme, şanzıman, kavrama vb?
(Daha önce 16 tdı Leonda şanzıman sıkıntı yaratmıştı. Gazda gecikme falan oluyordu.)
Şimdiden herkese teşekkür ederim.
orijinalden şaşmayin bence.18 inç performans lastiği görünüm yol tutus iyi olur ama kknfor olumsuz etkileyecektir yakit degeri de artar.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
18 almadigima.o kadar pismanim ki.

Orjinalden sasmayin denmis ama bu arac icin 18 de orjinal olcu. Yakitta da etse etse max 0.5lt farkeder.

Çevrimdışı VetBurak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.44;612217
2016 1.6 tdi dsg ile ilgili olarak yakıt değerleri nedir. Bir depo ile şehir içinde ve şehir dışında kaç km yol yapıyor. Bende daha önce 2012 1.6tdi dsg passat vardı bir depo ile şehir içi 1100km yapıyordu. Octavia ile yarının altına düşdü 380km yol yaptım. Bana yakıt oranı fazla geldi. Passat 70 litre alıyordu oktavia 50 ama. Oranlama yapınca fazla gibi geldi. Sizlerin ölçümleri ve yakıt oranları nedir. Uzun yolda 410km de 110₺ yaktı

2013 octavia 1.6 tdi var bende de sizin yakıt bana çok fazla geldi. 2-3 gün önce uzun yolda 3.8lt yaktı aracım.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, octavia da 30 km uyarısı nedir tam olarak? hız uyarısı yani speed warning değil.
onun harici ekranda 30 km gibi uyarı geliyor.

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;616534
arkadaşlar, octavia da 30 km uyarısı nedir tam olarak? hız uyarısı yani speed warning değil.
onun harici ekranda 30 km gibi uyarı geliyor.

bolero ekranında car a tıkla oradan ayarlara gır orada kıs lastıgı ıcın hız uyarısı vardır 30 km ayarlarıdır oradan ıstedıgın gıbı oynama yapabılırsın  .kastettıgın bu ıse .

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: keyifci;616544
bolero ekranında car a tıkla oradan ayarlara gır orada kıs lastıgı ıcın hız uyarısı vardır 30 km ayarlarıdır oradan ıstedıgın gıbı oynama yapabılırsın  .kastettıgın bu ıse .

swing 5 inch ekran var. araç 2016 1.0 tsi.  aracı yeni aldık. ilk başlarda ilk 1-2 viteste 30 km uyarısı veriyordu. şuanda devamlı bu uyarı geliyor. servis uzakta, kullanım kitabında da bulamadım.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2017, 11:33:58 Gönderen: comondx »

Çevrimdışı yunusus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012de sıfır aldığım optimal 1.6 tdi manuel gümüş gri octimi geçen sene sattım. 1 sene boyunca araba baktım.  Hiçbir arabaya ısınamadım. Bu mayısta 2016 1.6 tdi dsg style gümüş gri octi aldım. Yani octici octicidir değişmez.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 23eraslan23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler. Octavia nın boyut olarak 3 farklı modelimi.var

Blackops34

• Ziyaretçi
Arkadaşlar selam herkese benimde merak ettiğim bir konu var octavia optimal cr paket alacağım allah izin verirse bu araca kendim style paketteki mercekli farı alırsam taktırabilirmiyim bir problem çıkarır mı yada far ölçüleri aynını konuda aydınlatırmısınız?

Çevrimdışı gokhansozen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

Forumu mümkün olduğunca takip etmeye çalıştım ama bir kez daha görüşlerinize ihtiyacım var. 2017 Model Octavia Ambition sahibiyim.
Aracıma öncelikle Hız Sabitleyici takmak istiyorum. Teknik açıdan mümkün görünüyor, servislerde yaklaşık maliyet 1200-1300 bandında derler. Bu işlemi dışarıdan destek alarak nasıl daha uygun maliyet ile çözebilirim? Adana'da yaşıyorum buradan bir usta vs önerisi olan varsa memnun olurum. Kol vb parçaları webden alan arkadaşlar adres önerebilirse çok sevinirim.

Peşin teşekkürlerimle, kazasız günler dilerim.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhansozen;619112
Arkadaşlar Merhaba,

Forumu mümkün olduğunca takip etmeye çalıştım ama bir kez daha görüşlerinize ihtiyacım var. 2017 Model Octavia Ambition sahibiyim.

Aracıma öncelikle Hız Sabitleyici takmak istiyorum. Teknik açıdan mümkün görünüyor, servislerde yaklaşık maliyet 1200-1300 bandında derler. Bu işlemi dışarıdan destek alarak nasıl daha uygun maliyet ile çözebilirim? Adana'da yaşıyorum buradan bir usta vs önerisi olan varsa memnun olurum. Kol vb parçaları webden alan arkadaşlar adres önerebilirse çok sevinirim.

Peşin teşekkürlerimle, kazasız günler dilerim.

Kolu AliExpress ten alın derim sonra kodlamayı iyi bir vagcom cuda yaptırın

Alıntı yapılan: Blackops34;618210
Arkadaşlar selam herkese benimde merak ettiğim bir konu var octavia optimal cr paket alacağım allah izin verirse bu araca kendim style paketteki mercekli farı alırsam taktırabilirmiyim bir problem çıkarır mı yada far ölçüleri aynını konuda aydınlatırmısınız?

Beyniydi farlarıydı ampuluydu derken 10bin lirayı bulabilir maliyeti farı uygun fiyata bulursanız maliyeti o kadar düşürürsünüz ve ayrıca aracınızda far yıkama olmayacağı için sarı ampül haricindeki ampüllerle aracınız muayeneden kalır

Alıntı yapılan: OZDI;610535
Aynı sorun bende de başladı servise gittim makineye soktuklarını ama arıza tespit edemediklerini ama turbo sorunu olabileceğini bunu anlamak için turboyu sokup bakacaklarını eğer arıza varsa 8-10 bin tl arasında masraf olabileceğini söylediler ben ustaya aracıma chip tuning yaptırdığımı söyledim usta ondan da olabileceğini iptal ettirmemi ve daha sonra bakmamı önerince aracı servisten çıkardım

Bi akılı verecek arkadaş var mı yardım lazim

Ustanız işkembeden sallamış arıza kodunu okutmasan ısıtma bujisi lambasına birşey söylenemez büyük ihtimalle sorun enjektör çözümü yenisi yada revizyon edilmesiyle halledilir. Yazılım atılmadan önce aracın genel duruma bakılır ona göre yazılım atılır yada atılmaz enjektörden ise sildirmeye gerek Yok

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2017, 18:04:34 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Farları led yapmak istiyorum. Far modellerini bilen var mı? Bir forumda kısalar H7 uzunlar H1 denmiş ama octavianın hangi sürümü için denmiş bilemedim ucuz bişey de değil al olmasa atarsın olayı da zor şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Dike

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dike;619958
Merhaba,
Farları led yapmak istiyorum. Far modellerini bilen var mı? Bir forumda kısalar H7 uzunlar H1 denmiş ama octavianın hangi sürümü için denmiş bilemedim ucuz bişey de değil al olmasa atarsın olayı da zor şimdiden teşekkürler
H7 kısa 60 TL
H15 uzun/park/gündüz farı 220 TL
H8 sis farı 125 TL
Kaliteli OSRAM Cool Blue alırsanız 400 TL civarı tutuyor bilginiz olsun ..

Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi