škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bozuk Yolda Gelen Cızırtı Sesi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demonicssuperb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar, dişli asfalt diye tabir edilen asfallta aracın içinden videodaki cızırtı sesi gelmekte, karşılaşan oldu mu acaba, nasıl çözerim, teşekkürler
https://youtu.be/gWE_TpnM_ts

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim cızırtı el freninin düğmesinden. Geliyor bı parca kağıdı kıvırıp arasına koydum geçti. Sesin kaynağını bulup benzer bir uygulama yapmalisiniz

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kadranın camından geliyor kronik sorun ara ara yapıyor nedense zamanla alışıyor insan

Çevrimdışı demonicssuperb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler beyler, söylediklerinizi deneyip bilgi veririm

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen kadran camı kalitesiz bir plastikten yapılmış bende de aracı sıfır aldığımdan beri var.

Çevrimdışı alperguzel0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet 2019 model aracım 4500 km de hayalet gösterge kadran çerçevesinden geldiğini tespit ettim maalesef ara ara oluyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İç dikiz aynasından soğuk asfalt veya parke yolda ses geliyor  :(

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
https://i.imgyukle.com/2019/10/19/EcZNK6.jpg

Direk olarak çözümü söyleyeyim. Trim bağlantılarının olduğu metal tırnaklardan geliyor metal tırnakları tesa bez bant ile kaplayıp oturtursanız sorununuz çözülecektir. Sadece bu parça değil sağ ve sol tarafın metal klipslerinide yapmak gerekiyor.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2019, 16:10:30 Gönderen: Tazmanic »

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tazmanic;652842
https://i.imgyukle.com/2019/10/19/EcZNK6.jpg

Direk olarak çözümü söyleyeyim. Trim bağlantılarının olduğu metal tırnaklardan geliyor metal tırnakları tesa bez bant ile kaplayıp oturtursanız sorununuz çözülecektir. Sadece bu parça değil sağ ve sol tarafın metal klipslerinide yapmak gerekiyor.

Şimdiye kadar bu konuyla ilgili hep silikon spreyi v.b gibi geçici çözümlerden bahsetmişlerdi okuduğum en mantıklı tespit ve çözüm oldu. Bahsettiğimiz işlemi kendimiz yapabilir miyiz? Bu kısmı nasıl açabiliriz ve tam olarak işlemi hangi parçaya yapacağız? Ayrıntı verirseniz ve yardımcı olursanız memnun olurum.

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlginç çözümler üretilmiş sorun çözülmüş, ama bunu fabrika yapsaymış keşke.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;652787
İç dikiz aynasından soğuk asfalt veya parke yolda ses geliyor  :(

Benim araçta sağ yan aynanın, arkasındaki büyük plastikten geliyor :(

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;652870
Şimdiye kadar bu konuyla ilgili hep silikon spreyi v.b gibi geçici çözümlerden bahsetmişlerdi okuduğum en mantıklı tespit ve çözüm oldu. Bahsettiğimiz işlemi kendimiz yapabilir miyiz? Bu kısmı nasıl açabiliriz ve tam olarak işlemi hangi parçaya yapacağız? Ayrıntı verirseniz ve yardımcı olursanız memnun olurum.

Biraz el beceriniz varsa kendinizde yapabilirsiniz. Bende trim tool var bu parça yardımı ile önce resimde görülen parçayı söktüm. Tırnak hizasına gelen kısmın altından trimtool ile çekerek tırnaktan ayırıyorsunuz. Elinizde trimtool yoksa küçük tornavida ucuna bez koyarak aynı şekilde çıkartabilirsiniz. Fakat yinede trimleri zedeleme ve çizme ihtimaliniz var bunu unutmayın. Çıkardıktan sonra metal tırnakların üst kısmına ve yuvalara tesa bez bant uyguladım (malesef buraların resmini çekemedim) Sağ kısımda plastik trimi komple çıkarmadım çünkü teyp ve sağ taraflar toktu, gösterge kısmın altıntaki tırnaktan ses geldiğini farkettim. Sağ kısmın triminin sadece sol tırnağını çıkartarak orayada bez bant uyguladım. Birde trim ile gösterge birleşimi olan yerde birbirine çarparak yine ses oluşabiliyor o kısmada aynı şekilde küçük küçük bantlar yaparsanız iyi olur.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tazmanic;652895
Biraz el beceriniz varsa kendinizde yapabilirsiniz. Bende trim tool var bu parça yardımı ile önce resimde görülen parçayı söktüm. Tırnak hizasına gelen kısmın altından trimtool ile çekerek tırnaktan ayırıyorsunuz. Elinizde trimtool yoksa küçük tornavida ucuna bez koyarak aynı şekilde çıkartabilirsiniz. Fakat yinede trimleri zedeleme ve çizme ihtimaliniz var bunu unutmayın. Çıkardıktan sonra metal tırnakların üst kısmına ve yuvalara tesa bez bant uyguladım (malesef buraların resmini çekemedim) Sağ kısımda plastik trimi komple çıkarmadım çünkü teyp ve sağ taraflar toktu, gösterge kısmın altıntaki tırnaktan ses geldiğini farkettim. Sağ kısmın triminin sadece sol tırnağını çıkartarak orayada bez bant uyguladım. Birde trim ile gösterge birleşimi olan yerde birbirine çarparak yine ses oluşabiliyor o kısmada aynı şekilde küçük küçük bantlar yaparsanız iyi olur.

Sn.Tazmanic teşekkür ederim açıklamalarınız için. Detaylı ve dikkat gerektiren bir müdahale anladığım kadarıyla. Benim gözüm kesmedi ancak sesin kaynağı konusunda sayenizde fikir sahibi olduk. Daha önce gösterge paneli çevresindeki diğer aralara silikon spreyi kullanmıştım bu sesi kesmemişti ancak sizin işlem yaptığınız kısmı hiç düşünmedim.Aradan sıkarak bu kısma ulaştırabilirsem bir süreliğine de olsa sonuç alır mıyım bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2019, 00:29:14 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arka havalandırmanın bulunduğu piano black parçadan da bu tarz sesler geliyor