škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: afterkan.07;607509
merhaba 2013 model skoda octavia a7 elegance aracim var dün dsg sorunu yaşadim antalya çağ otomotive gittim 6.500,00 tl masraf çikardilar garantisi bitti iyi niyet garantisinede almiyorlar ne yapacağim ?

İyi niyet garantisine almama sebebini sordunuz mu? Acaba bakımları başka yerde mi yaptırmıştınız? Bunu bahane etmiş olabilirler mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba 2013 model skoda octavia a7 elegance aracim var dün dsg sorunu yaşadim antalya çağ otomotive gittim 6.500,00 tl masraf çikardilar garantisi bitti iyi niyet garantisinede almiyorlar ne yapacağim ?

Anladığım kadarıyla iyi niyet garantisi şartlarını taşımıyorsunuz; bu durumda ya 6.500-TL ödeyip yetkilide yaptıracaksınız ya da özelde işinin ehli bir usta bulup orada yaptıracaksınız.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı afterkan.07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuny;607511
iyi niyet garantisine almama sebebini sordunuz mu? Acaba bakımları başka yerde mi yaptırmıştınız? Bunu bahane etmiş olabilirler mi?

Tapatalk kullanarak iphone aracılığıyla gönderildi

evet son bakimi serviste yaptirmamiştim. Ama aracim daha 41.000 km de 45.000 km olunca gelirim diye yaptirmadim dedim onlara jest isteyelim yüce otodan 4.000 tl ye yapariz dediler. Bende yüce otoyu aradim bu dsg şanziman sorunu kronik iyi niyete bari sokun yaptiralim dedim dönüş yapalim size dediler bekliyorum.

Alıntı yapılan: enoktakenokta;607512
anladığım kadarıyla iyi niyet garantisi şartlarını taşımıyorsunuz; bu durumda ya 6.500-tl ödeyip yetkilide yaptıracaksınız ya da özelde işinin ehli bir usta bulup orada yaptıracaksınız.

dişarida sordum özel bir servise 2.000 tl ye yapariz dediler.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam

Öncelikle geçmiş olsun hayırlısıyla yaptırn.  Aracın kilometresi kaçtaydı acaba ?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: salih21;607663
6500 nere 2000 nere.

Haklisiniz:)) 2000 birşey degil 3 kere yaptirilir servisin dedigi rakama göre :))

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba.
Araç düşük hızda tümseklerden ve çukurlardan geçerken ön takımlardan gelen garç, gurç sesine çözüm bulan var mı? Servisin söylediği vw grubunda kronik bir sorun olduğu. Aynı ses daha az olmakla beraber Golf'ümde de var. Bazen coşuyor bazen gidiyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;607972
Merhaba.
Araç düşük hızda tümseklerden ve çukurlardan geçerken ön takımlardan gelen garç, gurç sesine çözüm bulan var mı? Servisin söylediği vw grubunda kronik bir sorun olduğu. Aynı ses daha az olmakla beraber Golf'ümde de var. Bazen coşuyor bazen gidiyor.

Viraj demir lastiklerinden gelen ses anladığım kadarıyla. Yağlatmak haricinde bir çözümü yok, en azından benim tecrübem öyle. Yağlatmak da geçici bir çözüm, birkaç ay sonra tekrar başlar ses, havalar ısınınca ses tamamen kesilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Ali Emre Emiroğl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;607977
Viraj demir lastiklerinden gelen ses anladığım kadarıyla. Yağlatmak haricinde bir çözümü yok, en azından benim tecrübem öyle. Yağlatmak da geçici bir çözüm, birkaç ay sonra tekrar başlar ses, havalar ısınınca ses tamamen kesilir.

Viraj kol lastiklerini değiştirmek gerekir. 20-25 TL civarında bir ücreti var.

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim son zamanlarda bilhassa hava soğukken, aracı ilk çalıştırdıktan sonra kızdırma bujisi lambası yanıp sönmekte kontağı kapatıp aracı tekrar çalıştırınca kaybolmakta, bu durum aracı 10 çalıştırmada 2 sefer olmakta, bugün aracı çalıştırdıktan sonra kızdırma buji lambası yanıp sönmeye başladı ve araç belirgin derecede güçten düştü resmen gitmekte zorlandı devirlenmedi, kontağı kapatıp tekrar açtıktan sonra eski haline döndü , bu durum bir arıza belirtisimidir ?

Temsili resim

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2017, 22:12:08 Gönderen: bekzdl »

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;593416
Arkadaşlar;
A7 kasada, sürücü emniyet kemeri direğinden gelen tıkırtı sesini çözebilen var mı aramızda?
Sadece oradan değil, kapı içlerinden de ses geliyor bozuk yollarda. İzalasyon yapılabilir ama daha kötü de olabilir ne yapsak şaşırdık bu yönünü hiç sevmiyorum. Göstergeden de arada geliyor..

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia ve Kodiaq’la ‘fark’a oynayacak...Bu yıl başta yenilenmiş Octavia ve yeni Kodiaq olmak üzere farklı modelleri Türkiye’de satışa sunacak Skoda, “farklı” müşterilere ulaşmayı ve filoda daha etkin olmayı hedefliyor. Özellikle mart ayında markanın en çok satılan modeli Octavia’nın yenilenen versiyonunun yanı sıra yelpazeye ilk kez katılan SUV modeli Kodiaq’ı Türkiye pazarına sunmaya hazırlanan Skoda, bu yıl “fark yapmaya” odaklanacak. Octavia’nın yenilenen versiyonuyla filo pazarında daha farklı bir konuma gelmeyi hedefleyen Skoda, Kodiaq’la da yeni müşteri kitlelerine ulaşmayı öngörüyor.Geçen yılı yüzde 33’lük bir büyümeyle kapattıklarını, bunda Octavia modelinin büyük payı olduğunu belirten Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Octavia, perakende satışlarımızın yanı sıra filo atağımızın da önemli bir unsuru. Filo satışlarımızda Octavia’nın ciddi bir payı bulunuyor. Bu pazarda giderek aranan ve istenen bir model oldu. Octavia’nın, yenilenmiş haliyle, özellikle bu yıl büyüme beklediğimiz filo pazarında önemli bir oyuncu olmaya devam etmesini hedefliyoruz” dediler.2016’da toplam 28 bin 876 adetlik satışın 12 bin 853 adedini Octavia’dan geldiğini hatırlatan Senyücel, “Yenilenen versiyonuyla mart ayının ortalarından itibaren pazara sunacağımız Octavia’nın, bu yıl da satışlarımızda ağırlıklı yere sahip olamaya devam edeceğini düşünüyoruz. Yüzde 40-45’lik bir payı olacak” diye konuştu. Octavia için bu yıl 8 bin adedin altına inmeyi düşünmediklerini, Kodiaq’ta da hedeflerinin 9 ayda 2 bin 300 adet civarında olduğunu anlatan Senyücel, “Perakende satışlarla büyüyen bir markayız. Perakende tarafındaki durumumuzu da korumayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.Mart ayında Türkiye’de
Halen üçüncü nesliyle üretilen Skoda Octavia, yenilenen dış tasarımı, gözden geçirilen iç mekanı ve artırılan teknolojik donanımlarıyla farklılaştı. Yenilenmiş Octavia, Mart ayında Türkiye’de de satışa sunulacak. Fiyatıysa, güncel versiyona göre bir miktar yukarıda olacak.

Tasarım yeniliklerinin parçası olarak Octavia ve Octavia Combi’nin ön kısmında geniş radyatör ızgarasının yanı sıra çift parçalı farlar dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanan arka tampon ve iç formu değiştirilen arka stop lambaları da dikkat çekenlerden. İç mekandaysa, göstergelerde değişimler yaşandı. Klima kontrol düğmeleri görsel olarak yenilenirken, isteğe bağlı alınabilen iç ambiyans ışıklandırması seçeneği eklendi. Orta konsoldaki bilgi ekranı değişti, daha hızlı tepki veren ve kapsamlı teknolojiye sahip seçeneklerle yenilendi. Yenilenme operasyonuyla, araca isteğe bağlı alınabilecek 5 yeni güvenlik unsuru eklendi.

Octavia, Türkiye’de ilk etapta 1.0 TSI (115 PS) ve 1.4 TSI (150 PS) benzinli, 1.6 TDI (115 PS) dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracın kapı direklerine japon yapıştırıcısı akmış ve beyaz ayran dökülmüş gibi iz olmuş

Aseton ile denedim ama çıkmadı

Başka önerisi olan var mı?

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trakia;608987
Arkadaşlar aracın kapı direklerine japon yapıştırıcısı akmış ve beyaz ayran dökülmüş gibi iz olmuş

Gaz yağı dene olmaz ise benzin ile dene ama çok pastırmadan yap.

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trakia;608987

Oto kuaförlerine bi danışın derim. Belki pasta ile falan halledebilirler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi