škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

8" Bolero

wertasd · 71 · 23315

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Forumdan Sener25 arkadasın aracını inceledik birkaç gerekli gereksiz güncelleme gelmis yeni ekranlarda
örneğin yakıt azaldıkca kalan km ye dogru araç ilerliyor bzide sabit aynı yerinde
kişiler mi oyle bisi eklenmis profil eklenebiliyor
arka paln düz siyah yerine farların icindeki gibi cizgiler eklenmis
renk secme bolumu farklı
hatırladıklarım bunlar kamerayı çalışırken görmedim bu konuda yorum yapamam

Çevrimdışı Ridianod

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Obi_Y;589542
Forumdan Sener25 arkadasın aracını inceledik birkaç gerekli gereksiz güncelleme gelmis yeni ekranlarda
örneğin yakıt azaldıkca kalan km ye dogru araç ilerliyor bzide sabit aynı yerinde
kişiler mi oyle bisi eklenmis profil eklenebiliyor
arka paln düz siyah yerine farların icindeki gibi cizgiler eklenmis
renk secme bolumu farklı
hatırladıklarım bunlar kamerayı çalışırken görmedim bu konuda yorum yapamam

Bilmiyorum dikkat ettiniz mi ama ekranların Çöz/inç oranı yani ppi değeri aynı mı ? Yoksa 8 de 6.5 kadar net mi ?

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yazılar bıraz daha buyuk ama pixel olarak gözüme kötü gelmedi gerçi beklentiler fark gösterebilir ama bence göresel olarak konsolda cok iyi duruyordu.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Güncelleme yapmak istedim.
Az önce bir deneme yaptık. Passatın navigasyonlu 8" ekranını taktık. Sorunsuz çalıştı :)
Servise fiyat sordum, 4000 - 4500 TL gibi bir fiyatı var dendi. Zaten Yurt dışından araştırıyordum, en azından çalıştığını gördüm. Bulduğumda alacağım.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;616883
Merhaba,
Güncelleme yapmak istedim.
Az önce bir deneme yaptık. Passatın navigasyonlu 8" ekranını taktık. Sorunsuz çalıştı :)
Servise fiyat sordum, 4000 - 4500 TL gibi bir fiyatı var dendi. Zaten Yurt dışından araştırıyordum, en azından çalıştığını gördüm. Bulduğumda alacağım.

Active donanımlarda da olurmu acaba

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;616887
Active donanımlarda da olurmu acaba

Gerçekten fikrim yok. Ama ana üniteyi değiştirmiyoruz, sadece ekran değişiyor. Yani bütün fonksiyonlar aynı kalıyor. Benimki olursa sizinki neden olmasın demek istiyorum ;)

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;616902
Gerçekten fikrim yok. Ama ana üniteyi değiştirmiyoruz, sadece ekran değişiyor. Yani bütün fonksiyonlar aynı kalıyor. Benimki olursa sizinki neden olmasın demek istiyorum ;)

Sadece ekrana mı 4500 lira dediler? Yuh

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;616941
Sadece ekrana mı 4500 lira dediler? Yuh

Bende öyle dedim. Tüm sistem 10.un üzerinde tutuyormuş. Skoda.da gene iyi vw.de 20.yi (bin) buluyor dedi parça sorumlusu.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar Öncelikle buraya ekranın kullanım özellikleri ni anlatayım daha önceki ekranda Smart mikrolink uygulamaları nasıldı bilmiyorum ama Sony Xperia Ze modelini araca bağladım zaman ekran direkmen bolero ya aktarıldı ve telefonun içindeki videolar sorunsuz izlendi. fakat araç ilerlediği zaman orjinal multimedya sistemleri hiçbirisinde maalesef video izlenmiyor . vag kablosu bağlantısı ile belli ayarlardan sonra açılıyormuş . Fakat bu da garanti devre dışı bırakabilir deniyor Yani Aracınız garanti kapsamı içerisindeyken beyin arızası yaşarsa kesinlikle Garanti tamir etmiyor . Volkswagen aracının multimedya sistemi Superb modeline takılabiliyor sa Bu da şunu gösteriyor piyasada double ekran diye satılan diğer marka Pioneer Kenwood Sony gibi markalarında arabaya takılabilecek belli . geçen Amcamın oğlunun Transporter aracına Ümraniye Atakan Tuning de navigasyonlu multimedya sistem bağladık ve orada Pioneer marka bir sisteme baktım Passat a birebir uyumlu dendi ve üzerinde Smart link mirrorlink car Play ve Android Oto Kullanılabilir dedi . ayrıca videolar giderken izlenebilir navigasyon aynı anda kullanılabilir dedi fiyat olarakta 2.250 lira fiyat verdi düşünen varsa bu şekilde alabilirsiniz

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pioneer ın superb 3 uyumlu ünitesi yok. b7 ve superb 2 uyumlu ünitesi var.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bizim baktığımız pionerde zaten passat b7 b8 için falandı yani köşeler hafif oval ve sağda ve solda yuvarlak düğme olan orjinal multimediaya benzeyen bir sistemdi.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuya güncelleme yapmak istiyorum.
Çok uzun araştırmalar, bekleyiş, sipariş, kargo vs. gibi süreçlerden sonra 8" ekranı edindim.
Ekranı yaklaşık 400 euro'ya aldım. Avrupa birliği içinde dolaşımı olan ülkeler arasında aldığım için gümrük ödemedim.
Bugün montajını gerçekleştirdim(yaptırttım).
Genel Soru cevap konusunda da detaylarını verdiğim şekilde mevcut ekran söküldü. Yenisi takıldı. Zaten sök tak olarak çalışıyor. Herhangi bir kodlama, ayar vs. ihtiyacı bulunmuyor.
Bilginize.

Selamlar.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;629663
Konuya güncelleme yapmak istiyorum.
Çok uzun araştırmalar, bekleyiş, sipariş, kargo vs. gibi süreçlerden sonra 8" ekranı edindim.
Ekranı yaklaşık 400 euro'ya aldım. Avrupa birliği içinde dolaşımı olan ülkeler arasında aldığım için gümrük ödemedim.
Bugün montajını gerçekleştirdim(yaptırttım).
Genel Soru cevap konusunda da detaylarını verdiğim şekilde mevcut ekran söküldü. Yenisi takıldı. Zaten sök tak olarak çalışıyor. Herhangi bir kodlama, ayar vs. ihtiyacı bulunmuyor.
Bilginize.

Selamlar.

Abdurahman bey nasıl bir süreç yaşadınız lütfen paylaşırsanız çok sevinirim bende swing den kurulup bolero ya geçmek istiyorum nereden temin ettiniz

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;629672
Abdurahman bey nasıl bir süreç yaşadınız lütfen paylaşırsanız çok sevinirim bende swing den kurulup bolero ya geçmek istiyorum nereden temin ettiniz

hocam swingten boleroya geçişsistemi çok daha farklı ve tüm özellikleri kullanamıyorsunuz. kullanabilmek için cihazI unlock etmek gerekiyor sırf bu unlock işlemi için 300-400 euro arası bir fiyat talep ediliyor. Bunun yerine haliyle  colombus navigasyon sistemine geçiş yapmak daha mantıklı ama pahalı biraz , toplam maliyeti 1500 euro civarı :confused:

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;629672

Seyrani Bey, sizin sürec daha zor olacaktır. Sanıyorum ki sadece ekran değiştirmek yetmeyecektir. Torpido içinde yer alan asıl ünitenin değiştirilmesi gerekiyor, onunla birlikte ekranı da değiştirmelisiniz.
Ana ünite kodu ne, onu bilemiyorum ama 8" ekranın kodu 3V0919606B BYY
Bu kodla internette araştırma yaptım.
Ebay dahil, ulaşabildiğim tüm Çek satıcılara mesaj attım. 2 tanesi sipariş verdik falan dediler ama 2 ay kadar beklememe rağmen hala cevap vermediler.
Paralelde birçok skoda satan ülkelerin servislerine mail attım, oralarda bulunan arkadaşlarım vasıtasıyla oraları aradım (Polonya, Kazakistan, Bulgaristan, Rusya, Sırbistan vb.)
800 Euro civarlarında fiyat veriyorlardı. Neredeyse Türkiye fiyatına yakın olduğundan hiçbirine olumlu dönmedim.

Bu arada Çek Cumhuriyeti menşeili Skodadop, cars-equipment gibi sitelerine yazdım. Skodadop cevap bile vermedi, cars-equipment ise resmen oyaladı.

En sonunda İsveç'te sahibinden gibi bir site üzerinde belirdi. (Günlük google araştırması yapıyordum. kodu yazınca google amca buluyor)
70 mil kullanılmış bir araçtan çıkma.
Şu linkte 1 tane daha var farklı bir satıcıda.
http://en.bildelsbasen.se/?link=item&searchmode=3&query=3V0919606B&post_id=36048561
Bu araçta 1370 mil kullanılmış. Detayları yazıyor.

Satıcı ile irtibata geçtim. Önce olmaz dediler, sonra ikna oldular. Bendeki de deli cesareti tabi. Ödeme yapmam için sipariş oluşturdular ve kredi kartı ile ödeme yaptım. 10 gün.de Yunanistan'a geldi. Ordan da buraya.

Yukarda belirttiğim gibi, öncelikle ana ünitenin kodunu öğrenmelisiniz. Hangi ana üniteyi istiyorsunuz? Mevcut mu bir önceki mi? (mevcut ekranda değişik biliyorsunuz, full dokunmatik oldu. Benim ki 2 önceki versiyon. 3 ambiyans ışıklı vs.)

Ana ünite ile birlikte dokunmatik ekranın kodunu öğrenmelisiniz. Bunları servisten biraz üsteleyerek öğrenebilirsiniz. Ya da showroom'daki aracın şasesini vererek.

Ondan sonra araştırmak...

Epey uzun oldu sanırım ama belirttiğim gibi, çok zor oldu.
Aracı alırken bildiğim bu süreç (eşim hamileydi, fazladan 2 ay bekleyemezdim) beklediğimden zor oldu.
Dedikleri gibi, başta aldın, aldın. Sonrası zor.

Aklıma gelenleri yazdım. Sormak istediğiniz bişey olursa cevaplamaya çalışırım.

Selamlar