škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30 bin bakım fiyatları hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 2015 Fabia benzinli/dsg araç için otuz bin km bakımına iki ayrı fiyat veriyorlar. Buji değişmezse 700 TL, buji değişirse 970 TL Bu bir soygun :(

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;616704
Değerli arkadaşlarım geçen yıl aynı konuda yazmış ve lanete uğramıştım. Ancak bu yıl da tavsiyemi dinleyen ve kendilerini eziyetten kurtaran arkadaşlar olur diye bir kez daha sesleniyorum. Amacım kimsenin ekmeğine mani olmak değil. Ama en küçük sınıf arabaya fahiş para vermeyi engellemek gerekir diyorum. Ben Skoda Fabia 3 kullanıcısı olarak 2 yıllık garantiyi vdf nin onca ısrarlı mesaj ve bildirimine karşın uzatmadım ve kendimi kurtardım.

Bakım için VW özel servislerine gidiniz. Aracınız sonuçta hem platform hem de motor olarak aynıdır. 5w30 motor yağı ve filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişecek. Servis tarafından söylenen bilgisayarlı kontrol falan hepsi hikaye. Polen ve hava filtresinin kalitesini servisle tartışabilirsiniz ve isterseniz yağı da kendiniz alabilirsiniz. Turbo dizel arkadaşlar için tavsiye 5w40 yağ olup başka da hiçbir marifeti yok servisin. Onlar da varille aldıkları yağı arabaya koyup 3 filtre değişiyor sadece. Ama işçilik ve malzemeye orijinal diyerek giydiriyor gitsin. Aynı bakımı 275₺ ye pazarlık bile etmeden yaptırdım bilginiz olsun. Hem bilgisayarla kontrol edip servis zamanını da sıfırladılar. Yağ petrol ofisi ve cam suyu doldurup motor ve aksamın temizliğini de yaptılar. Toplamda eli boş serviste 1 saat sürmüyor istersen başında da durabiliyorsun!

Servisteki arkadaşın sizi kandırmasına izin vermeyiniz arabanın garantisi başka aksamı başka olamaz. LPG taktırınca sadece motor değil komple garanti dışı kalır çünkü şahsen ve yetkisiz müdahale ediyorsun. Uzatılmış garanti ancak paslanmazlık gibi ekstra işlerde olur ki bunu da ayrıca yazıyorlar zaten. İyi niyet garantisine gelince paspası kilitli kullanmazsan debriyaja eksik bastığına kabahat bulup erken biten debriyajı garanti kapsamından çıkartan VAG sana iyi niyet falan göstermez aklımızda bulunsun diye söylüyorum.

Servisten hiçbir şikayetim yok yanlış anlaşılmasın. Garanti kapsamında bir takım ses yapan aksamlara bakım yaptırdım ve para ödemedim. Ancak 2 yıl dolmadan arabadan trim sesleri yükselmesi zaten anormal diye düşünüyorum. Araba parasını ancak ediyor kendinize masraf eklemeyin satarken zararı katlamayın arkadaşlar.

bende 270tl + işçiliğe yaptırdım 15.000 bakımını ve çokda memnun kaldım. hem her işlemi izledim gördüm güvenerek. Hemde yağı kendi istediğim en kaliteli yağdan koydular.

Alıntı yapılan: Gezen_Orion;612906
Arkadaşlar 30 bin bakımı dışarıda bir yere yaptırdım. Ön balata değişimi de ekstra olarak yaptırdım. Bakım 297 TL + 127 TL Balata
Yağ markası: Mobil 1
Filtreler: Bosh (Almanya)
Balata: Hella Pagid (Almanya)
Bakım parçaları ve işlemleri sonrası 1 sene garanti veriyorlar.
Yağ ve filtre değişimleri ile birlikte herşeyi kontrol ediyorlar, buji, balata, motor, bağlantılar, far, aks vs. Bilgisayar ile bağlanıp elektronik arıza kontrolü, yazılım güncelleme yapıyorlar. Motor temizliği yapıyorlar.
Ben memnun kaldım.

30bin bakımda tam olarak neler değişiyor ?
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2017, 15:08:20 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;616969
30bin bakımda tam olarak neler değişiyor ?
1.4tsi aracimda:
Motor yağı
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Yakıt filtresi
Bujiler

Bunların haricinde kontrole bağlı fren balatalari da değişim gerekebilir..
Cihaza bağlayıp arıza kontrolü ve servis zamanı sıfırlama.. birde basit kontroller sıvıları ve lastik havaları (bunları gözle yapıyorlar sadece bakarak)

Tabi yetkili servis değilde dışarda yapılacaksa bujileri ve yakıt filtresini değişip degismemek size kalmış oluyor..

Çevrimdışı silver17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
1.2 TSI RAPID var bende de. AVEK 2.bakımda bujiler değişiyor, o nedenle biraz yüksek dedi. 966 TL fiyat çekti

Çevrimdışı Ferdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün Maltepe Aykan'da bakımı yaptırdım, %15 bakım kampanyası başladığı için 821 TL ücret ödedim. Servisten de çok memnun kaldım, herkes çok ilgiliydi özellikle servis danışmanı Orçun bey.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bugün yaptırdım 30.000 bakımı 1.4 dizel 755₺ [emoji17]

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: Alcanzar;616704
Değerli arkadaşlarım geçen yıl aynı konuda yazmış ve lanete uğramıştım. Ancak bu yıl da tavsiyemi dinleyen ve kendilerini eziyetten kurtaran arkadaşlar olur diye bir kez daha sesleniyorum. Amacım kimsenin ekmeğine mani olmak değil. Ama en küçük sınıf arabaya fahiş para vermeyi engellemek gerekir diyorum. Ben Skoda Fabia 3 kullanıcısı olarak 2 yıllık garantiyi vdf nin onca ısrarlı mesaj ve bildirimine karşın uzatmadım ve kendimi kurtardım.

Bakım için VW özel servislerine gidiniz. Aracınız sonuçta hem platform hem de motor olarak aynıdır. 5w30 motor yağı ve filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişecek. Servis tarafından söylenen bilgisayarlı kontrol falan hepsi hikaye. Polen ve hava filtresinin kalitesini servisle tartışabilirsiniz ve isterseniz yağı da kendiniz alabilirsiniz. Turbo dizel arkadaşlar için tavsiye 5w40 yağ olup başka da hiçbir marifeti yok servisin. Onlar da varille aldıkları yağı arabaya koyup 3 filtre değişiyor sadece. Ama işçilik ve malzemeye orijinal diyerek giydiriyor gitsin. Aynı bakımı 275₺ ye pazarlık bile etmeden yaptırdım bilginiz olsun. Hem bilgisayarla kontrol edip servis zamanını da sıfırladılar. Yağ petrol ofisi ve cam suyu doldurup motor ve aksamın temizliğini de yaptılar. Toplamda eli boş serviste 1 saat sürmüyor istersen başında da durabiliyorsun!

Servisteki arkadaşın sizi kandırmasına izin vermeyiniz arabanın garantisi başka aksamı başka olamaz. LPG taktırınca sadece motor değil komple garanti dışı kalır çünkü şahsen ve yetkisiz müdahale ediyorsun. Uzatılmış garanti ancak paslanmazlık gibi ekstra işlerde olur ki bunu da ayrıca yazıyorlar zaten. İyi niyet garantisine gelince paspası kilitli kullanmazsan debriyaja eksik bastığına kabahat bulup erken biten debriyajı garanti kapsamından çıkartan VAG sana iyi niyet falan göstermez aklımızda bulunsun diye söylüyorum.

Servisten hiçbir şikayetim yok yanlış anlaşılmasın. Garanti kapsamında bir takım ses yapan aksamlara bakım yaptırdım ve para ödemedim. Ancak 2 yıl dolmadan arabadan trim sesleri yükselmesi zaten anormal diye düşünüyorum. Araba parasını ancak ediyor kendinize masraf eklemeyin satarken zararı katlamayın arkadaşlar.
Merhaba Haluk Bey,

Konya da hangi servisi kullanıyorsunuz?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;618075
%15 indirimle 821 tl mi yuhhh artık

Samet Bey kabul edelim ya da etmeyelim bayilerin para kazandığı tek nokta servis. O yüzden ücretler pahalı.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;625466
Samet Bey kabul edelim ya da etmeyelim bayilerin para kazandığı tek nokta servis. O yüzden ücretler pahalı.

Bende dün serviste idim 15 bin (yıllık bakımı) 701 liraya yaptırdım motor temizliği dahil.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;625479
Bende dün serviste idim 15 bin (yıllık bakımı) 701 liraya yaptırdım motor temizliği dahil.

Fiyat farkından bahsediyorsanız evet o anlamsız olmuş. Ben tutarı yüksek buldunuz sandım, çok pardon :)

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb için 30,000 bakıma sokan oldu mu bu arada ? Fiyatlar nedir ? Bir de bu sene kış kampanyası olur mu sizce? Geçen sene yapmamışlardı.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba
arkadaşlar arac satış temsilcisi arkadaşıma sordum yahu servisler neden bukadar pahalı
bana demiş olduğu abi bu plaza kiralık nerden baksan 30 tane eleman çalışıyor bunun elektiriği suyu işcilaein maaşı kira hepsi ekleniyor bayii araba satışından tatmin edici para kazanmaz arkadaşlar kendisinin bana söylediği bu aracların garantisi bitinde hiç birini burada göremezsin hepsi özel serviye yönlenecek

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
:uve:sevgili dostlar:
ben de 1.2 tsi manuel aracım için hafta sonuna randevu aldım. 950-1000 lira arasında fiyat verdiler. :uve: yahu bu fiyatlarda garantisi bittikten sonra serviste bakıma devam etmek ne derece mantıklı?:mad:

Çevrimdışı malid1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2016 Fabia 1.0 için bakımı sanayide yaptırmayı düşünüyorum.Hava,yağ,polen filtreleri için kodları buldum ama benzin filtresi, buji ve balatalar için uygun parça kodları nedir?