škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30 bin bakım fiyatları hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Manuel de sıkıntı yokta dsg de tırsıyor insan dışarıya yaptırmaya.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;632302
Manuel de sıkıntı yokta dsg de tırsıyor insan dışarıya yaptırmaya.

Evet dsg sikinti cikiyor

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;632280
5w30 Edge mi kullanıyorsunuz? Gerek var mı benzinli araca Edge kullanmaya?

Bilmiyorum ama turbolu motor olduğundan ve serviste bu yağ kullanıldığından ben kullanılması taraftarıyım

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
30.000 km bakımı için Aykan Otomotiv Maltepe 1.070 TL fiyat verdi.

Yakın zamanda 30.000 km bakımı yaptıran var mı? Fiyat normal mi?

Çevrimdışı smhtncr86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben yaklaşık 1 ay önce yaptırdım hocam, telefonda bana da bu civarda fiyat vermişlerdi. Fakat, biraz araştırdım ve bazı arkadaşların motor yağını kendilerinin aldığını ve servise verdiğini gördüm. Bu sayede yaklaşık 150TL kadar avantajınız olur, size tavsiyem sizde öyle yapın.(castrol 5-30 Long Life 4 litre olanından)
15.000 bakımında 350TL yazmışlar aynı yağ için, ben 220TL ye sanayiden alıp gittim, 30.000 bakımı için muhtemelen 400TL yazacaklardı :(

Hatta yağı benim getirdiğimi görünce bozuldular, neden aldınız vs dediler, bende tamamen duygusal dedim :)

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smhtncr86;653015
Ben yaklaşık 1 ay önce yaptırdım hocam, telefonda bana da bu civarda fiyat vermişlerdi. Fakat, biraz araştırdım ve bazı arkadaşların motor yağını kendilerinin aldığını ve servise verdiğini gördüm. Bu sayede yaklaşık 150TL kadar avantajınız olur, size tavsiyem sizde öyle yapın.(castrol 5-30 Long Life 4 litre olanından)
15.000 bakımında 350TL yazmışlar aynı yağ için, ben 220TL ye sanayiden alıp gittim, 30.000 bakımı için muhtemelen 400TL yazacaklardı :(

Hatta yağı benim getirdiğimi görünce bozuldular, neden aldınız vs dediler, bende tamamen duygusal dedim :)

Hocam cevabınız için teşekkürler.

https://www.trendyol.com/castrol/magnatec-stop-start-5w-30-a5-motor-yag-4-litre-p-6876201

Bahsettiğiniz ürün bu mudur?

Çevrimdışı smhtncr86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok hocam o değil;

https://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w30-4-litre-85c057-motor-yagi-benzin-ve-dizel-uretim-yili-2018-p-OTM85C057

bu linkteki ürün. Ama bazı servisler farklı marka kullanabiliyor, forumda farklı markaların yazıldığı yorumlar okumuştum. Servise gitmeden önce arayın, hangi yağı kullandıklarını sorun, ona göre alın, ben öyle yaptım.(Telefonda dışarda bulamazsınız vs gibi gereksiz yorumlar duyabilirsiniz, aldırmayın, her yerde var:)  )

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haftasonu Fabia 1.0 MPI 2017 model aracımın bakımını 375 TL ye özel serviste yaptırdım. Filtreler orjinal yağ ise Mobil 1 5w30. Yetkili servis 1070 TL fiyat vermişti.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşlerin yoğunluğundan ve seyahatlerden bayadır foruma giremiyordum. Ben de 45,000 bakımı için fiyat aldım. 15,000-30,000-45,000 bakımı aynı parçalar değişiyor zaten. Yetkili servis ₺ 1,145.00 verdi, 3 yaş ve üzeri Skoda'lara %15 kampanya indirimi ile ₺ 975.00'e geliyor. Özel servis ise ₺ 480.00 dedi. Parçalar bire bir aynı.

Bu kadar fark, bu kadar insafsızlık olmaz.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namikyildirim;653270
Haftasonu Fabia 1.0 MPI 2017 model aracımın bakımını 375 TL ye özel serviste yaptırdım. Filtreler orjinal yağ ise Mobil 1 5w30. Yetkili servis 1070 TL fiyat vermişti.

Orjinal filtreleri servisten mi aldınız o kısmı anlamadım ?

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;653438
Orjinal filtreleri servisten mi aldınız o kısmı anlamadım ?

Ben hiçbirşey almadım. Arabamı götürdüm bakımını yaptırdım. 375 Tl para verdim. Filtreler orj. Yağ ise mobil. Zaten mobilin yetkili servisi

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namikyildirim;653439
Ben hiçbirşey almadım. Arabamı götürdüm bakımını yaptırdım. 375 Tl para verdim. Filtreler orj. Yağ ise mobil. Zaten mobilin yetkili servisi

Anladım hocam. Bende servisteki SKODA yazılı orjinal filtreler sandım. Bende MAN ve BOSCH kullanıyorum. Yağ da sadece Castrol LL kullanıyorum sarı kutu. :ok: Kampanaların ne durumda ? Benim kampanalardan ses geliyor 50000 oldu araç yenileyeceğim bu ay.

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;653440
Anladım hocam. Bende servisteki SKODA yazılı orjinal filtreler sandım. Bende MAN ve BOSCH kullanıyorum. Yağ da sadece Castrol LL kullanıyorum sarı kutu. :ok: Kampanaların ne durumda ? Benim kampanalardan ses geliyor 50000 oldu araç yenileyeceğim bu ay.

Orjinal dediğim filtreler mann :) kampanalar ilk günden beri ses yapıyor zaten uyuz ediyo beni. 16 lastik jant birde spor yay bakıyorum bu ara ama konfor ne olur orda tereddütlerim var

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namikyildirim;653441
Orjinal dediğim filtreler mann :) kampanalar ilk günden beri ses yapıyor zaten uyuz ediyo beni. 16 lastik jant birde spor yay bakıyorum bu ara ama konfor ne olur orda tereddütlerim var

Frenlemenin son zamanında dimi yani tam araç duracakken cik ciyak gibi garip metal sesi geliyor ? Ben bu araçta fren olarak bi yüzüm gülmedi 2 takım DİSK 2 TAKIM BALATA var depomda duruyor öyle.

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynen tam durmaya yakın ciyaklamaya başlıyor. Karizma yerlerde :) kronik sorunmuş usta demişti. Aslında sorun da değil fabrikasyon dandik olduğundan demişti