škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia direksiyon yağina dikkat!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
herkesin geçmiş bayramını kutluyorum öncelikle. diğer siteye konusunu açmıştım bizim fabialarda kabutu açınca sağ tarafta akünün altında yesil bir kapak var coğumuz bu kapağın ne işe yaradığını bilmez. orası sevo direksiyonlu araçların yağ haznesi geçen bir bakayım dedim içinde yağ kalmamış o şekilde 1 yıl kullanmışım benden önceki bayan sahibide 5 yılda o kullanmıştır kesin. Hemen servo motorlar için satılan kırmızı bir sıvı var aldım yaklaşık 500 ml koydum normal seviyesine kadar. direksiyon zaten rahattı şimdi çok yumuşadı herkes aracını bence bir kontrol etsin o kadar servislere gittik bir allahın kulu oraa bakmayı akıl etmedi kimse bilmiyor bunu sonra da fabiada kronik direksiyon arızalarından bahsediyoruz..:) ama bir çekişki var. orjinali mavımsı bir sıvıymış ben benzin istasyonundan shellin kırmızı sıvısından koydum umarım sıkıntı olmaz.

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

06lkn66

• Ziyaretçi
geçen ay bizim direksiyonda sertleşmişti hemde haddinden fazla ama bizim direksiyon kutusu arızalanmıştı bende o zaman gördüm orda bi yağ kutusunun olduğunu

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: C@GL@R;159504
...bir çekişki var. orjinali mavımsı bir sıvıymış ben benzin istasyonundan shellin kırmızı sıvısından koydum umarım sıkıntı olmaz.
Renk farklıysa özellikleri de farklıdır. Bence iyice sorun soruşturun ve olabiliyorsa, komple değiştirin içindeki yağı.

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende ordaki yağı keşfettim ve içinde ağzına kadar yağ var. ama yağın bir kullanma değiştirme süresi varmı yoksa eksildikçe mi

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
özel servis 5 yılda bir değişmesi gerektiğini söyledi.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün kaputu açıp baktım ama o kapağı göremedim. Araba fabia 2004 tdi special. Benimki daha farklı bi yerde olabilirmi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: bulicuk;161204
Bugün kaputu açıp baktım ama o kapağı göremedim. Araba fabia 2004 tdi special. Benimki daha farklı bi yerde olabilirmi?

Üzerinde denk gelen bir şeyler vardır (kablo, boru vs., dizellerin hava filtresi yeri farklı olduğu için) ;)

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Akünün olduğu kutunun altında bi kapak gözüküyor. Kutu monte edilmiş olduğu için sökmeden bakmak mümkün değil. Herhalde bundan bahsediyorsunuz.

Çevrimdışı crazybado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,bilgi olması açısından yazıyorum http://www.febi-parts.com/ sitesinden aracımızı seçtiğimizde aracın parçaları ve konması gereken direksiyon hidrolik sıvısı çıkıyo,febi 06161 başka tür sıvılar alıp benzinliklerden tamamlayım derken yanlış sıvı koyup sağlam parçayada kimse zarar vermesin

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crazybado;169867
Selamlar,bilgi olması açısından yazıyorum http://www.febi-parts.com/ sitesinden aracımızı seçtiğimizde aracın parçaları ve konması gereken direksiyon hidrolik sıvısı çıkıyo,febi 06161 başka tür sıvılar alıp benzinliklerden tamamlayım derken yanlış sıvı koyup sağlam parçayada kimse zarar vermesin

hala kullanıyorum sorun yok şuan için direksionum pamuk gibi :) inş sorun çıkmaz