škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni fabia almaya karar verdim yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;159632
1.2 htp'nin sesi korktuğunuz kadar değil. Maliyet önemli faktörse 1.2 dinamik (en azından) alınabilir. Ama çok da mesele değil derseniz, LPG düşünecekseniz 1.4, düşünmeyecekseniz 1.2 TSI derim.
1.2 tsı dinamik alamıyorum bütçem yetmiyor 1.4 dinamik alabiliyorum peki ses olayı tamam çekişi nasıl kalkışlarda yavaşmı kalıyor yoksa iyi mi.

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;159669
abi sen sadece trafik sigortasının ücretini vericen diğer tescil plaka vs. işlemlerin hepsini onlar yapacak.
anladım teşekkür ederim verdiğin bilgi için

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.4 dinamik var gayet iyi, ben motoru açmak için biraz bekledim, 1300 km den sonra 190 yaptım şimdi çekiş de daha iyi ses de azaldı, performansı gayet güzel.

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;159676
bende 1.4 dinamik var gayet iyi, ben motoru açmak için biraz bekledim, 1300 km den sonra 190 yaptım şimdi çekiş de daha iyi ses de azaldı, performansı gayet güzel.
yakıt durumu ne ş.içi ve ş.dışı ölçme imkanınız oldumu 1.2 ile arasında ne kadar fark var

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şehir dışı ben 5.6 lt ye kadar düştüm ama forum yöneticisi irfan abi 5 lt ye kadar düşersin dedi, şehir içi 7 ile 8 lt arasında trafiğe göre değişiyor.
şöyle diyeyim ,ben ilk 1000 km yi 300 tl lik yakıt ile yaptım. şehir içi şehir dışı karışık.

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;159681
şehir dışı ben 5.6 lt ye kadar düştüm ama forum yöneticisi irfan abi 5 lt ye kadar düşersin dedi, şehir içi 7 ile 8 lt arasında trafiğe göre değişiyor.
şöyle diyeyim ,ben ilk 1000 km yi 300 tl lik yakıt ile yaptım. şehir içi şehir dışı karışık.
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için sanırım bende 1.4 dinamik alacağım kafama 1.4 dinamik daha iyi yatıyor şimdi.Salı günü bayiiye gider alırım inş. renk olarakta beyaz tercihim benim beyaza karşı bir zaafım var o yüzden

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;159702
ben de beyaz aldım :))) şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman...
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=8280
teşekkür ederim.bana yardımcı olduğunuz için gerçektende araban çok güzel duruyor resimlerde ALLAH KAZA BELA VERMESİN GÜLE GÜLE KULLAN

Çevrimdışı Mrat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eser bey az km yapmışın daha hemen hemen aynı teslim aldıkta 3200 lerde bemim fabia biraz fazlamı geziyom ne

Skoda Fabia 2011 Ambiente Dinamik 1.2 70 HP

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan abi o kaput arkasındaki keçe bende yok, tam olarak işlevi nedir?

benimkinde keçe yok faydalı dersen taktırabilirim ilk baktığımda orası kötü gözükmüştü gözüme.

benimki makyajsız 1.2 htp. motor sesi var biraz ama ben yol sesinden şikayetçiyim. altında bridgestone la geldi. sert lastik, güvenliği tutunması çok güzel ama ses başlıyor 50 60 tan sonra.

tercih konusunda ya 1.2 htp alın ya da 1.2 tsi alın derim. 1.4 almaktansa tsi daha avantajlı olur. vergisi ve tüketimi 1.4 ten düşük olduğu gibi htp den de düşük.

benimkisi de 7000 km ye gelmek üzere. (nazar değmesin) 2000 km deyken fren diskine sıkışan taşın verdiği gıcık ses dışında bir sıkıntım olmadı. yakıtı yönünden de çok memnunum. depoyu fullediğimde sıfırlamıştım sayacı, 100 km civarı ş.içi olmak üzere, 530 küsür km yol yapmışım. daha 3 bakla var ışık yanmasına. uzun yolda da full bagaj ve 3 yetişkinle yolculuk yaptık virajlı rampalı bölümler çoktu uzun yolda. makyaj da yaramış. kalite hissi artmış baz donanımda. kromaj detaylar da güzel olmuş.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla siz iyi km yapmışınız benim ki daha 1500 km lerde, ya bende şirket arabası da olduğu için genelde haftasonları kullanıyorum o yüzdendir :))
Yasin bey teşekkür ederim, siz de kazasız belasız kullanırsınız inşallah

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: KARACA66;159671
1.2 tsı dinamik alamıyorum bütçem yetmiyor 1.4 dinamik alabiliyorum peki ses olayı tamam çekişi nasıl kalkışlarda yavaşmı kalıyor yoksa iyi mi.

İki atmosferik motoru da Fabia I'de kullanmış biri olarak kalkışlarda 1.2 daha iyi, onun haricinde 1.4 daha iyi çekiyor. Şehir içi kullanımda 1.2, 1.4'ü aratmaz kesinlikle. Vergi avantajı da cabası. Şehir dışında Fabia I'de 3000 devir 95 km/h'ye denk gelirdi. Bu nedenle de 120 ile giderken motor neredeyse 4000 devir çevirdiği için bağırmak zorunda kalırdı. Ama güncel kasada 5. vites oranı uzatıldığı için bu problem olmayacaktır. Buna karşılık sollamalarda 5. vites esnekliği pek tatmin etmeyeceği için 4'e inme alışkanlığı gerektirir.

Kısacası, şehir içi kullanıcısıysanız 1.2, şehir dışı için 1.4 daha tatmin edici olur bence. Ama ikisini de test etmeniz daha iyi olur.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada plakaları söküp çift taraflı bant ile yapıştırdım çok yakışıklı oldu, en kısa zamanda son resimleri yüklerim... ;)

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım ben 1.2  ve 1.4 bizzat test ettim. Şehir içi ağırlıklı kullanacaksan 1.2 yeter de artar. 1.4 de çekiş olarak gayet iyi. Ancak aralarında öyle ciddi farklar yok. Motor sesi belki 1.4 de biraz daha az olabilir. Ancak yol sesi ikisinde de aynı. Yakıt olarak 1.2 avantajlı vergisi de düşük. Çekiş olarak da iki araç arasında çok ciddi fark yok diyebilirim. Motor sesi olsun biraz daha az olsun dersen 1.4... Ama biraz daha sabredip 1.2 TSİ almanı tavsiye ederim. Motor sesi fark edilir derecede az, yakıt olarak 1.2 htp den bile düşük. Vergi 1.2 200 civarı...
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej