škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Seat Leon Style 2010 vs. KIA Pro Ceed CRDi Motion

tufan · 16 · 10030

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ispanyol/Alman Seat ve Kore/Slovak KIA ikisi de cok hos duruyor, cok iyi gelismeler var her iki firmada da.. ama benim gozumde KIA biraz daha agir basiyor:))

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ceedin önemli başarıları

Auto Express - New Car Honours - Special Honour for seven year warranty [8]
Autocar - 'Idea of the Year' for cee'd seven year warranty [8]
What Diesel Car?- Hatchback of the year [8]
Towcar awards 2007 [8]
Camping Fritid(Danish Camping magazine, from DCU) - Camping car of the year 2007
UK survey, cee’d ranked in first place in the Driver Power’s Compact Family category to beat out Volkswagen, Toyota, Fiat and other notable competitors in the segment. Driver Power is Auto Express’s car owner reliability and satisfaction survey which presents the frank and honest views of drivers in the UK.[9]
Top Gear named it runner up in their car of the year award for 2009 (broadcast 3 January 2010). They then named it as their new "reasonably priced car" for series 15.
German auto magazine ACE Lenkrad, Kia Cee'd surpassed the Toyota Auris and the Volkswagen Golf.[10]
German auto magazine Autobild, Cee'd was rated higher than the Toyota Auris, Citroen C4 and Honda Civic.[11]
Austria auto magazine Autotouring (2007.4), Cee'd was rated above Toyota Auris, Volkswagen Golf, Mazda 3.[12]
Danish auto magazine Motor, Kia Cee'd is the first car to ever earn the 6 out of 6 rating.
Swedish magazine Vi Bilägare found in the yearly long-distace test (one year, 40 000 km) that Kia Cee´d had the highest second hand value among all cars the magazine had tested through the years.
German car magazine AutoBild tested the Kia Cee'd during 100,000 km. Just a few flaws, ranked as high.[13]
France’s motoring publication L’Automobile Magazine, The Kia cee’d won a 2009 quality/reliability survey in the compact-car category.[14]
[edit]References

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 17:28:23 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
leona kalas deyip kalasın önde gidenini övmeye çalışmakta komedi tabi :)

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı TheEren

• roro gemisindeki jakoben
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kia son dönemde özellikle tasarımlarıyla kendini aştı..Leon konusunda ise, o güzelim kasaya simetriden yoksun sığ iç tasarımı hiç yakıştıramıyorum ben.Leon bugün çıkmış olsa, herşeye ragmen belkide Leon alırdım, ancak birazda yüzü eskidigi için şu anki tercihim Kia ceed olurdu muhtemelen.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 19:10:39 Gönderen: TheEren »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende cee'd derdim bu karşılaştırmada.
Leon o iç mekanla daha çok müşteri kaybeder.
Ayrıca makyajdan sonra beğenmemeye başladım.

Yinede Leon,sınıfındaki en sportif ve en güzel araçlardan biri.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Leon, Cordoba, Altea, Altea XL modellerin önden görünüm çizgileri neden aynı (ya da benzer diyeyim)? Maliyeti düşük tutmak mı (ortak parça,kalıp kullanımı mesela), yoksa başka bir bildikleri mi var (ideal aerodinami vs. gibi)?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;159984
Leon, Cordoba, Altea, Altea XL modellerin önden görünüm çizgileri neden aynı (ya da benzer diyeyim)? Maliyeti düşük tutmak mı (ortak parça,kalıp kullanımı mesela), yoksa başka bir bildikleri mi var (ideal aerodinami vs. gibi)?

Muhtemelen en önemli etken maliyet.Belkide aerodinamik açıdanda iyidir bu bakıma tüm modellere uyguluyorlar aynı yüzü..

Hani leon arkadan ve yandan güzelde önden bakıncada benim hoşuma gitmiyor pek.Yandan falan süper duruyor bence..

Kia cee'd her ne kadar güzel görünsede, ne kadar başarılı olsada, Kia'nın marka güvenirliği gözümde bayağı bir artsada, Alman tekniği her zaman bir adım öndedir.Leon derim..:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;159984

Hocam bu yeni bir şey değil ki. BMW'nin belki en az 20 senedir yaptığı, VW'nin de aynı şekilde özellikle son yıllarda çok yoğun uyguladığı bir uygulama. Peugeot'su, Opel'i, Renault'su var bu işin daha...

Bana göre en önemli sebep ilave maliyetten kaçınmak ve bir "marka aile yüzü" yaratmak.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: SEAHAWK;160136
Hocam bu yeni bir şey değil ki. BMW'nin belki en az 20 senedir yaptığı, VW'nin de aynı şekilde özellikle son yıllarda çok yoğun uyguladığı bir uygulama. Peugeot'su, Opel'i, Renault'su var bu işin daha...

Bana göre en önemli sebep ilave maliyetten kaçınmak ve bir "marka aile yüzü" yaratmak.:)

Ama bu yazdığım modeller neredeyse copy + paste gibi  :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;160164
Ama bu yazdığım modeller neredeyse copy + paste gibi  :)
Maliyet işte!:wnk: Maliyeti düşünmeseler makyajlı Felicia' ya ne demeye Octavia radyatör ızgarası taksınlar?:wnk: