škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabıa ve polo karşılaştırması....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
buldupum bır kaynak fabı ve polonun neredeyse tüm parçalarını karşılaştırmış...polonun hakkını yememek lazımmış burda onu anladım :)
http://hotfile.com/dl/81501122/ace1fad/AC_Polo_Event-V2-2.pdf.html

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok güzel paylaşım. Farkları görmüş oldum. Tahmin ettiğim gibi detaylarda ufak tefek farklılar var. Özellikle ses yalıtımında fark bekliyordum. Güvenlik konusunda ise sanırım çok da bir fark yok. Ama bu farklar kesinlikle aradaki fiyat farkını ödeyemez. (1.4 benzinli, 1.2 TSI dan daha pahalı)
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2010, 14:02:29 Gönderen: basarani »

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dığer modellerın aksıne fabıa polodan önce pıyasaya çıkıyor.yanı vw deneyeceğı şeylerı bı yerde fabıada denıyor.dahada ıyıleştırıp poloda sunuyor.böyle farklılıkların olmasını normal karşılıyorum ayrıca dedığınız gıbı fıyat farkı çok fazla...üstelık  TR de satılan pololarda donanım adına hıcbırsey yok maalesef...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uğur;156722
dığer modellerın aksıne fabıa polodan önce pıyasaya çıkıyor.yanı vw deneyeceğı şeylerı bı yerde fabıada denıyor.dahada ıyıleştırıp poloda sunuyor.böyle farklılıkların olmasını normal karşılıyorum ayrıca dedığınız gıbı fıyat farkı çok fazla...üstelık  TR de satılan pololarda donanım adına hıcbırsey yok maalesef...

Eskiden öyleydi.Ama artık eski platformlar fabia'da kalıyor, yeni platform poloya uygulanıyor :)

Fabia'nın alt yapısı 98 model audi A3'ün platformu bile değildir.Platform kullanma açısından bakarsak Audileri vw 5 sene geriden takip ediyor hemen hemen, skoda ise 8 seneyi buluyor..Diye ortaya bir şey söyleyebilirim.Referans gösterebileceğim bir kaynak yok.Sadece benim tezim bu yönde..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;157134
Eskiden öyleydi.Ama artık eski platformlar fabia'da kalıyor, yeni platform poloya uygulanıyor :)

Fabia'nın alt yapısı 98 model audi A3'ün platformu bile değildir.Platform kullanma açısından bakarsak Audileri vw 5 sene geriden takip ediyor hemen hemen, skoda ise 8 seneyi buluyor..Diye ortaya bir şey söyleyebilirim.Referans gösterebileceğim bir kaynak yok.Sadece benim tezim bu yönde..

üstas 98 model a3 platformu 98 model octi oluyor zaten. :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu platform olayında kafalar biraz karışık sanırım. Zira bu iş sadece Fabia-Polo arasında da dönmüyor. Zira yeni Polo'da kullanılan altyapı bu sefer önce Ibiza'da uygulandı. Fabia'nın da yeni kasasında muhakkak kullanılacaktır. Çok kafaya takılacak bir husus değil.

Ha illa kafaya bir şey takacaksak bu yeni platformun dingil açıklığının 246 cm'de lörk diye sıkışıp kalmasını takabiliriz. Yahu, uzatın şunu artık biraz...
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]