škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia İki Model Arasında Kaldım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basarani;156059
Hayırlı olsun. Güzel inmişler..ama tek sıkıntı activelerde Yol bilg yok maalesef :(

Evet yok.. Aslında var demişlerdi ama araçta olmadığını ben kullanıp fark edince  kıvırdılar.. Zaten burayada bir başlık açmıştım o konuyla ilgili..

Eğer Skoda Türkiye'de doğru satıcılar eliyle satılsa ve distribütörü sağlam ve müşterisine değer veren bir firma olsa ençok satan 3 marka arasına girer..

Gerek kalitesi gerekse opsiyonda olsa donanımları ile çok iyi bir araç.. Fiyat ise VW ile kıyaslandığında %30 daha ucuz..

Çok kurcalamadan alan alıyor şuan Skodayı, birde bilenler alıyor.. Gerisi satanlara kızıp uzak duruyor..
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2010, 17:17:36 Gönderen: pureman »

Çevrimdışı Northern

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu şartlar altında skoda fabia alma olasılığım oldukça düştü..
Bugün VW da hareketlilik var..1.2 TDI araçlar gelmiş ve fiyatlarda bir miktar düşüş var..
Gözler şimdi Poloda!

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Northern;156307
Bu şartlar altında skoda fabia alma olasılığım oldukça düştü..
Bugün VW da hareketlilik var..1.2 TDI araçlar gelmiş ve fiyatlarda bir miktar düşüş var..
Gözler şimdi Poloda!

POLO 1.2 TDI 75 PS Trendline    34.500 TL..comfortline bile deil.İyi bakın yol bilgisayarı da olmayabilir....
Bu paraya Fabia 1.6 TDI 90  PS AMB DNK  34.500 TL alırsınız, veya
              Fabia 1.2 TSI 105 PS Elegance  32.500 TL

Ancak karoser VW POLO. Tek fark o olur.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basarani;156318
POLO 1.2 TDI 75 PS Trendline    34.500 TL..comfortline bile deil.İyi bakın yol bilgisayarı da olmayabilir....
Bu paraya Fabia 1.6 TDI 90  PS AMB DNK  34.500 TL alırsınız, veya
              Fabia 1.2 TSI 105 PS Elegance  32.500 TL

Ancak karoser VW POLO. Tek fark o olur.
hayır değildir.her zaman bir fark vardır ve her zaman olacaktır skoda ve seat ın kaderi bu.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;156489
hayır değildir.her zaman bir fark vardır ve her zaman olacaktır skoda ve seat ın kaderi bu.

o fark golf-leon-passat-süperb gibi araçlarda var abi, zamanınında küçük sınıfın tüm araçlarını inceledik özelliklepolo ile fabia arasında senin diğer başlıklarda belirttiğin gibi pek bir fark yok abi.Yeni poloda ise şöyle yok vw donanımsız modelleri getiriyor trye ondan pek bir fark yok hatta fabia daha üstün bile sayılabilir.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;156498
o fark golf-leon-passat-süperb gibi araçlarda var abi, zamanınında küçük sınıfın tüm araçlarını inceledik özelliklepolo ile fabia arasında senin diğer başlıklarda belirttiğin gibi pek bir fark yok abi.Yeni poloda ise şöyle yok vw donanımsız modelleri getiriyor trye ondan pek bir fark yok hatta fabia daha üstün bile sayılabilir.
2 arabayada binsem çuvalla fark bulrum kardeşim çok zor değil :)kağıt üzerindeki donanım her şey değildir :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence hiç bütçenizi zorlamayın.İlk önce sizinle güzel ilgilenen bir bayi bulun oturun fiyatta ve istekleriniz doğrultusunda yardımcı olsunlar.Daha sonra 1.6 TDİ 'ın tadına varın. performansı olsun yakıtı olsun donanımı ve dayanıklılığı sizi hayatta üzmez ;) Türkiye pazarında fabia oldukça satan bir model olduğu için satıştada çok bir zorluk çıkıcağını sanmıyorum.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;156504
2 arabayada binsem çuvalla fark bulrum kardeşim çok zor değil :)kağıt üzerindeki donanım her şey değildir :)

Bulsan bulsan torpidonun,direksiyonunu, vitesi, bi nebzede olsa koltukların malzemesinde fark bulursun. Radoy bile aynı. Biri swing diğeri RCD 310.

Karar yüce halkımın!

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yenı konu açtım bu bölümde fabıa ve polo karşılaştırması adında...ordakı dosyayı ındırıp ayrıntılı farkı görebılırsınız...polonun farkı var daha gelıştırılmış olduğu çok açık...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basarani;156645
Bulsan bulsan torpidonun,direksiyonunu, vitesi, bi nebzede olsa koltukların malzemesinde fark bulursun. Radoy bile aynı. Biri swing diğeri RCD 310.

Karar yüce halkımın!

siz öyle sanmaya devam edin :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alakasız bir şey yazdıydım; sileyim dedim, tam silinmeyince vazgeçtim.

Başlığa yararlı bir şey yazayım bari.:D

Normalde 1.2 TSI'nin 1.6 TDI ile kıyaslanırken öyle çok da abartılı bir yakıt tüketim dezavantajı olmaz. Yani şahsen 1.2 TSI'yi de tercih edebilirim. Ama bu başlıkta bahsedilen kullanım hakikaten çok yoğun. O kadar km yaptıktan sonra 1.6 MPI yerine 1.9 TDI bile tercih edilir yani. (bu örnek dizel-benzin fiyat farkının çok olduğu güzel bir örnektir)

Yakıt konusunda benim kullandığım şartlara göre tahminimi şöyle sunayım:

Bizim 1.4 TDI ile aylık/genel ortalamamız 6 litre. 1.6 TDI olsa bu düşse düşse 5.5'e düşer. Daha da az yakmaz. 1.2 TSI'ın ise aynı şartlarda 7.5'ten fazla ortalamaya sahip olacağını düşünmüyorum. Yani bir araç değiştirecek olsak baz alacağım veriler bu şekilde olurdu.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2010, 08:09:40 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı samet28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bence benzinli fabia lar çok yakmıyor yeter ki 110-120 km nin üstüne çıkmamaya çalışın.