škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Combi Almak Üzereyim

bulicuk · 40 · 10871

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: bulicuk;155584
Bu vites oranları bana da çok tuhaf geldi ama mühendislerin bi bildikleri vardır herhalde :)

Bu arada 2004 model fabia combiyi almış bulunuyorum. Çünkü yetkili servise, tanıdığım bi motorcuya ve kaportacıya gösterdim. Araba çok temiz. Benim2003 model clionun biraz masrafı vardı oysa.

Bu arada hayırlı olsun...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;153767
Clio ciddi şekilde daha hafif (200 kg civarı bir  fark var). Ama bana göre asıl mesele mühendislerin bizim eski 1.4  TDI'lara dayadığı dragvari 1. vites oranı. 1000 devirde 10 km/s çeviren  1.6 turbo dizel bulmak bile çok kolay değilken adamlar bizim araca bu  oranı uygun görmüş...
Alıntı yapılan: SEAHAWK;156122
Yok abi, traktör olsa kısa olurdu; bu bildiğin drag aracı.
E tamam işte, traktör de 1. viteste anca onu çeviriyor. Ben bir şeyleri yanlış mı anlıyorum acaba?:blm:
Alıntı yapılan: SEAHAWK;156122
...durduğu yerden 850-1000 devir arasında kalkması  ve sıkışık trafikte çok yavaş hızda ilerlemesi... İşte orda uzun  şanzıman sıkıntı.
 Bu sıkıntı ciddiye alınmış olacak ki, Fabia II başta olmak üzere yeni  1.4 TDI'larda 1. vites kısaltıldı. Ama onların da bizimki kadar cillop  bir hızlı kalkışı ve nispeten daha temiz bir 1'den 2'ye geçişi olmaz  işte.:D...
"Kısa 1. vites her zaman iyidir. Yüklüyken takarsın 1. vitese traktör gibi çıkarsın her rampayı" derdi rahmetli babam.

Alıntı yapılan: hakanerdogan;156125
Herhangi bir 1.2 Fabia ile kalkmak isterim doğrusu.
Gelecem Ankara, çok pis dağıtacam seni de davşanı da bir gün.:hih: Geçen gün gene 2. viteste 85 km/s' yi görünce heyecana geldim ben.:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;156276
Geçen gün gene 2. viteste 85 km/s' yi görünce heyecana geldim ben.:D

Napıyon sen, delirdin mi? Alacaksın eline krankı, motoru, debriyajı  :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;156278
Napıyon sen, delirdin mi? Alacaksın eline krankı, motoru, debriyajı  :++:
Favorit bu bişi olmaz kanımca.:hih:
Bu denemeden sonra da nedense silecekler çalışmaz oldu ama.:++:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;156305
Bu denemeden sonra da nedense silecekler çalışmaz oldu ama.:++:

İlk işaretler bunlar  :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;156276
E tamam işte, traktör de 1. viteste anca onu çeviriyor. Ben bir şeyleri yanlış mı anlıyorum acaba?:blm:

"Kısa 1. vites her zaman iyidir. Yüklüyken takarsın 1. vitese traktör gibi çıkarsın her rampayı" derdi rahmetli babam.

Abi benim dediğim 10km/s 1000 devirdeki hızı. Yani son devirdeki hız değil. Senin bahsettiğin 10 km/s son devir hızı olsa gerek.:)

Kısa 1. vites olayı tamamen kullanıma kalmış bir şey. Kimi durumlarda iyidir, kimi durumlarda değildir. Aracın yapacağı öngörülen işe bakarak karar vermek gerekir.

Bizim Cordoba ve Fabia I'lerin drag yarışlarına katılacağı öngörülmüş ki bu 1. vitesi uygun görmüşler.:++:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;158028
Abi benim dediğim 10km/s 1000 devirdeki hızı. Yani son devirdeki hız değil. Senin bahsettiğin 10 km/s son devir hızı olsa gerek.:)

Kısa 1. vites olayı tamamen kullanıma kalmış bir şey. Kimi durumlarda iyidir, kimi durumlarda değildir. Aracın yapacağı öngörülen işe bakarak karar vermek gerekir.

Bizim Cordoba ve Fabia I'lerin drag yarışlarına katılacağı öngörülmüş ki bu 1. vitesi uygun görmüşler.:++:
Bizim araba tam bi DRAGTÖR yani :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulicuk;158996
Bizim araba tam bi DRAGTÖR yani :D

Ahahaha, işte mükemmel tanım.:++: Valla ben bunu başka yerlerde de kullanırım, haberiniz olsun.:++:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;159432
Ahahaha, işte mükemmel tanım.:++: Valla ben bunu başka yerlerde de kullanırım, haberiniz olsun.:++:
Sorun değil abi her yerde kullanabilirsin :) Bence de güzel bir tanım oldu. Her açıdan uyuyor.  Şu drag olayının yanında traktörü andıran o müthiş motor sesiyle araba adeta "güç bende" diyor :D

Şaka  bi yana ben bu fabianın 1. vitesine hala alışamadım. Sanki 2 vitesle kalkış yapıyorum. Bereket motor fena değil, arabayı götürüyor ama debriyaja fazla yük veriyor gibi.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Az fazla bas gaza sıcak motor 2. vitestede kalkıyor düzde sıkıntı yok :D