škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt Problemi....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;152950
yanlız hakanın güzergahında benzinli arabayla bile 5 lt altına inmek mümkn.

Yapacak adam gibi ölçümüyle yapar ispatlar koyar, tecrübe etmeden laf savurmaz.

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;152955
Benim rahat kullanmadan kastım aslında herkesin anlayacağı bir rahatlık değil, nasıl anlatayım ki bilmiyorum, ihtisası olsa bu dalın çıkıp dersini veririm o derece içimde birikmişliği var. Yolun, trafiğin her şeyin durumuna göre vites-devir-gaz düzeyi arasındaki korelasyonları o derece tahmin ediceksin ki ona göre hamleni yapacaksın.

Aracı kaldırdıktan sonra 2000 devre çıkmak bence çok umarsız bir sürüş yani araba oynar oynamaz 2'lerim ama öyle şeyler ki kafamdakiler, anlatmaya forum yetmez imkansız :D

5'te 90 sabit geldim bak ekonomik sürdüm.

:D

iktisat okuyodun gaiba ...;) Sen diğer değişkenler sabitken diye başla ben anlarım ;) Açıköğretim İŞLETME 3. sınıf öğrencisiyim ;)
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2010, 21:10:14 Gönderen: mxdemirel »

Çevrimdışı LeoN___87

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki Sıralı Otogaz Sistemi Taktırsam Ne Marka Önerirsiniz BRC mi ZAVOLİ mi?

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;152957
Yapacak adam gibi ölçümüyle yapar ispatlar koyar, tecrübe etmeden laf savurmaz.
kısmetse haftaya leonla yaparız hakanım. daha önce 4,8 leri eskişehir yolunda gördük allaha şükür.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;152950
yanlız hakanın güzergahında benzinli arabayla bile 5 lt altına inmek mümkn.

Alıntı yapılan: mayham85;153019
kısmetse haftaya leonla yaparız hakanım. daha önce 4,8 leri eskişehir yolunda gördük allaha şükür.

Hiç tartışılacak bir konu bile değil. 1.4 TDI'ın 3.1'e indiği şartlarda 1.4 TSI 4.5'in altında olur. Her fırsatta söylemeye devam edeceğim, marifet 1.4 TDI'da değil bu hususta.

[
Alıntı yapılan: hakanerdogan;152951
http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=73998&postcount=53

Yukarıdaki linkte okuduğun tekniklerin uygulanmış hâli aşağıdaki linktedir.

[URL=http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=143107&postcount=343]http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=143107&postcount=343[/URL]

Adam linki vermiş... Yakıt yakıt diyenlerin önce bunu okuması lazım. 30 sayfa yazdık.:rock1:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Maksat tartışma yaratmak ya da iddialaşmak değil, elbette yapar yapsın hatta güzelce ölçülsün koyulsun, sorana direk link yapıştır. İstediğim bu.

TSI şöle mi yakar böle mi yakar TSI mı TDI mı? gibi sorunsallar çok fazla, yapıcan güzelce rakımsız ölçümlü fotoğraflı ispatlı mis gibi.

Sevmediğim nokta şu kadar kuruş yakarım bu kadar litre gider, araba niye böle yakıyor vs.... tarzı yorumlar. Daha trafik şartları, ölçüm tarzlarını bile bilmiyoruz.

Her gün sıkışık bir yolda 5-10 km ötedeki işe gidilirse bu ölçüm zaten ölçüm değildir. Veya depo fullenir araç ne tarz kullanılmış belli değil ortalama hız, vites ve devir hakkında hiç fikrimiz bile yok yorum yetiştirmeye çalışıyoruz.

Yakıt işi sendeli iş. Her şey çok net olacak ve herkesin ölçümlerinde tarz (%100 elbette aynı olamaz) benzer olacak. Çok etmeni var bunun.

Yani mxdemirel hocam ceteris paribus işlemez :D

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;153068
Her gün sıkışık bir yolda 5-10 km ötedeki işe gidilirse bu ölçüm zaten ölçüm değildir. Yani mxdemirel hocam ceteris paribus işlemez :D
tabıki öyle ben işin şakasındayım Ev ile isyeri arası 5 km ama ben durkalk gidiyorum (hakanım vızelerde finallerde basarılar diliyorum) bu arada aklıma gelmişken IKTISATIN EN BÜYÜK SORUNU B E D A V I C I L I K tır ;)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maksat tartışma yaratmak ya da iddialaşmak değil, elbette yapar yapsın hatta güzelce ölçülsün koyulsun, sorana direk link yapıştır. İstediğim bu.

TSI şöle mi yakar böle mi yakar TSI mı TDI mı? gibi sorunsallar çok fazla, yapıcan güzelce rakımsız ölçümlü fotoğraflı ispatlı mis gibi.

Sevmediğim nokta şu kadar kuruş yakarım bu kadar litre gider, araba niye böle yakıyor vs.... tarzı yorumlar. Daha trafik şartları, ölçüm tarzlarını bile bilmiyoruz.

Her gün sıkışık bir yolda 5-10 km ötedeki işe gidilirse bu ölçüm zaten ölçüm değildir. Veya depo fullenir araç ne tarz kullanılmış belli değil ortalama hız, vites ve devir hakkında hiç fikrimiz bile yok yorum yetiştirmeye çalışıyoruz.

Yakıt işi sendeli iş. Her şey çok net olacak ve herkesin ölçümlerinde tarz (%100 elbette aynı olamaz) benzer olacak. Çok etmeni var bunun.

Yani mxdemirel hocam ceteris paribus işlemez :D
hakancım bu konuyu unutmayalım :D

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=7665

senin kadar eko kas(a)masamda az çok denemelerimiz mevcut :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mxdemirel;153078
tabıki öyle ben işin şakasındayım Ev ile isyeri arası 5 km ama ben durkalk gidiyorum (hakanım vızelerde finallerde basarılar diliyorum) bu arada aklıma gelmişken IKTISATIN EN BÜYÜK SORUNU B E D A V I C I L I K tır ;)

Sebebi sosyal devlet-kamusal uygulamalar. Devlet neden zarar etsin? adında bir tartışma yarattım koministin önde flama tutan tiplemesi bi doçent az daha dövecekti. :D

Bu arada teşekkür ederim :)

Ha bu arada motor bloğu ısınmadan yağ ısınacak o 5 km'lik mesafede, sonra istop edince soğuk blok sıcak yağ ikilisi içerde nemleme terleme yapacak, yağınız erken çamurlaşacak. 5 km için yazık, yolu biraz uzatın :lol:
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2010, 12:28:56 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;153110

Ha bu arada motor bloğu ısınmadan yağ ısınacak o 5 km'lik mesafede, sonra istop edince soğuk blok sıcak yağ ikilisi içerde nemleme terleme yapacak, yağınız erken çamurlaşacak. 5 km için yazık, yolu biraz uzatın :lol:
ya da bin otobüse öyle git :)
uyarın için sağol....

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ceteris paribus

Bir bundan nefret ettim bir de marjinal faydadan :D
Bende Gaziantep Üniversitesi işletme mezunuyum :ok:

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
umarım bu yıl ben de ankara siyasal işletmeye yerleşirim ben de bir fikir sahibi olurum bu terimler hakkında :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;152949
Yüksek vites düşük hız mı, Allah ne verdiyse boşa sallama mı hatta kontak kapatma mı nedir?
Yoo gayette abanıyorum dersen aşağı iner Caddy'i yakarım :D

abi ben caddyle normal kullanımda 5.7-5.8lt civarında agrasif modda elimin gitmediği bir yakıt tüketimi yapıyorum :++: ama sınırları zorladığım zamanlar oldu rampa aşağı yukarı dahil 4-4.5lt arasında gittiğimi bilirim heleki yazlık evden inerken 3.5lt :)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efe uzun yolda Caddy gerçekten şaşırtıcı değerlerde tüketiyor 4,5-4,8 bende çok gördüm.
Ama şehir içinde .ötünü kaldıramıyor (1560kg)

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;153396
Efe uzun yolda Caddy gerçekten şaşırtıcı değerlerde tüketiyor 4,5-4,8 bende çok gördüm.
Ama şehir içinde .ötünü kaldıramıyor (1560kg)

aynen abi caddy uzun yol arabası şehir içinde yazık oluyor o söylediğin yerini kaldırıyo :D :D ama baya artıyor zaten en çok yaktığı 1-2 vites :) genede ağırlığına motoruna göre az yakıyor abi :)