škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yirmilik diş sorunu

seyyah · 113 · 35644

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün sabah İÜ Çapa Tıp Fakultesi Diş Hekimliği ...... ne gittim. Daha önceden 5 gün denedikten sonra randevu alıp 40 gün sonrasına amleliyat randevusu almıştım. Randevu saat 09:00'da idi. Randevu kağıdımla birlikte sıralmaya gidiyordum ki, elimdeki röntgen CD sini son birkez kontrol ettim. CD kabını açtım CD'nin üzerinde "............. kurulum CD'si" yazıyor. İşyerindeki çekmecemden yanlış CD'yi almışım. Neyse yolun karşısına geçtim 40.00 TL gibi kazık bir fiyata röntgen çektirdim. Sonra saat 09:10'da tekrar geldim. Uzuuun bir sıra. O arada sıra no veren hanfendi amleyat hastaları evrağını versin dedi. Sıranın en önüne geçtim. Takip formunu istedi. Randevu kaadı yetmiyormuş. Alt kata indim yenisini çıkarttım tekrar gittim. Aynı ses kayıt açtırmamışsın. E aaaç. Ben açamam git aşağıdan açtır. Sıra yokmuş hemen açtırdım. Gittim saat 09:40 oldu. Tamam biz anons ederiz dediler. Saat 11:50'de anons ettiler. Ameliyathaneye geçtim. Doktor 3 dozu 4 kerede enjekte etti. Bu arada 2 tane tıfıl "Hocam bizde girebilirmiyiz?" Ameliyathanede benim dışımda 4 kişi oldu. Önce neşter yada bisturi denilen aletle kesti. Sonra Bir cihazla kesmeye başladı. Cihazın ucunu su yardınıyla soğuttular ama sapını iş bitene kadar muhtemelen 7 kat peçeteyle sardılar. Muhtemelen yatık durumda olan dişin uç bölgesini kestiler. Daha sonra kullandıkları alet yamuldu. Konuşmalardan anladığım kadarıyla cihazı ilk defa kullanıyorlarmış. Muhtemelen çin malıydı. Sonunda çektiler. Güzel bir dikiş operasyonundan sonra okunaklı (ilk defa okunaklısını gördüm) bir reçeteyle gönderdiler. İşlem 45 dakika sürdü. Şu anda dişlerimi hissetmeye başladım ama acısı da çıkmaya başladı. Bu arada ikinci yirmilik diş için 1 aralık tarihine randevu aldım.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun abi. Benimkiler çıktı yarıya kadar :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun abi.

Benim yaş 17 fakat sağdaki 20liklerin yarısı çıktı bile :D
Telin faydaları dedi doktor,şimdilik bir problem yok bakalım...

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah belasını vermesin o dişin kafamı duvarlara vurduğumu bilirim.

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yahu dümdüz çıktı benim dişler yaş geldi 25  heralde bu yaştan sonra çıkacakta yoktur  :)

yokluyorum da şöyle arada bir yolda olan falan yok :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;149726
Bizde çekmişiz şimdi yâdıma düştü konu açmıştım :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=2376&highlight=di%FEi+dayanam%FDyorum

Alıntı yapılan: seyyah;67545
Bende de bir tanesi hala gömüde. Diğerine dolgu bile yaptırdım ama o ısrarla çıkmıyor.

:):):)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.
ben tam manyağım acısını hissetmediğim halde gidip tekini çektirdim.ne acıdı ne acıdı abawww ıkıncısınede 6 ay sonrasına gun verdıler ama gıdıp cektırmedım soldakı duruyor..
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2010, 22:50:08 Gönderen: demir_01 »

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun...(Sitenin adminlerine: konu başlıgı 'sorunu' yerine yanlışlıkla 'surunu' yazılmış.Gelip gidip takılıyorum o kelimeye..düzeltir misiniz :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun..Dişçi demeyin bana :D Geçenlerde gittim.Hayatımda ilk kez çürük dişten dişçiye gittim..:( 2 tane varmış.Allahtan içini doldurdu.(Dolgu değil) Sinirleri aldı haliyle..Diş var ama ölü bir diş artık :D Neyseki dişlerimi kaybetmememin sevincini yaşadım.Ama o ne biçim iştir yahu..Ağzımın içinde sular, kanlar, vızırtı sesleri, su emici hortum tertibatları oof of :(

Ama internetten randevu aldım sistem ağır işliyordu 30 dk sürdü.Ertesi günü gittim.Randevu saatinde.Röntgen 10 dk, muayeneye geldim.İsmim yandı hemen girdim.Valla sistem güzel işliyordu.Hiç beklemedik gibi bişey..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hayatımda hiç dişçiye gitmedim 21 yılı geçti, en son doktora gittiğimde sene 2005 imiş eski sağlık karneme baktım, 18 yaşımı doldurduğumdan beri sağlık güvencem yok, öğrenci olduğum için babamın sosyal güvenliğinden yararlanabilirim fakat öğrenci belgesi ile emekli sandığına gidip yenilemem lazım, 3 seneyide aşkın bir süredir sağlık karnem yok :lol: :lol:

Allah kimseye sağlık derdi vermesin inşaallah.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;149751
Hayatımda hiç dişçiye gitmedim 21 yılı geçti, en son doktora gittiğimde sene 2005 imiş eski sağlık karneme baktım, 18 yaşımı doldurduğumdan beri sağlık güvencem yok, öğrenci olduğum için babamın sosyal güvenliğinden yararlanabilirim fakat öğrenci belgesi ile emekli sandığına gidip yenilemem lazım, 3 seneyide aşkın bir süredir sağlık karnem yok :lol: :lol:

Allah kimseye sağlık derdi vermesin inşaallah.

Bende sigortalı olana kadar hiç sağlık karnem çıkmadı :D Zaten sonradan da gerek kalmadı Nüfus cüzdanı yetti zira :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ olun teşekürler.

Alıntı yapılan: hakanerdogan;149726
Bizde çekmişiz şimdi yâdıma düştü konu açmıştım :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=2376&highlight=di%FEi+dayanam%FDyorum

Konuyu hatırlıyorum arama yaptım ama bulamadım.

Alıntı yapılan: mxdemirel;149738
Çok geçmiş olsun...(Sitenin adminlerine: konu başlıgı 'sorunu' yerine yanlışlıkla 'surunu' yazılmış.Gelip gidip takılıyorum o kelimeye..düzeltir misiniz :)

Sağ ol ben acıdan ne yazdığımı biliyormuyum ki. Yanak şu anda fena halde şişti. Yarın Azerbaycana uçuyorum.İnşallah sorun çıkarmaz.