škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Good Year Ultra Grip Extreme

Ziyaretçi · 103 · 42372

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Testler için elinize sağlık.:ok:

UG7'nin kar performansı gerçekten başarılı görünüyor testlerde de; ama beni asıl etkileyen ıslak zemin performansı. Zira kar performansı çok iyi olan pek çok ucuz lastik var (Sava S3 eskimo gibi) ama onlarda çok ciddi kuru ve ıslak zemin tutunma sorunları görülüyor. UG7 farkını burda koymuş; ıslakta çok iyi, kuruda da yeterince başarılı.

Öte yandan Goodyear.com.tr'deki fiyatları aşırı yüksek, adeta gerçek dışı. Eğer o fiyatlara satılıyor ise yaklaşmam bile. Zira Bridgestone LM-30'ların fiyatı bile şu zamlanmış halleriyle çok daha ucuz. Ha, LM-30'un kar performansı UG-7 bir gıdım gerisinde, kuru performansı ise bir gıdım ilerisinde. Bunu da değerlendirmeye alması lazım ilgilenenin.

Yaptığım araştırmalardan da gördüm ki, ölçü düşmek farz olacak bize. 195 55 15 aşırı pahalı bir ölçü. Kodaman dediğimiz 205 55 16 bile çoğu zaman daha ucuz sanırım. Bu 195 55 15'te kaliteli marka zor gibi. Ya ölçüyü koruyup Kumho takılacaz, ya da 185 60 15 ile premium takılacaz. Benim kış için aklıma yatan 3 seçenek var: Conti TS-830, Brid. LM-30 ve Goodyear UG7. Hepsine eşit mesafede sayılırm. İş fiyata bakacak muhtemelen.:)

Ha, kışlık araştırma yapıyorum da ne oluyor; hiç. Bu kış değil, belki önümüzdeki kış bile alınmayacak gibi görünüyor.

O değil de, asıl mesele şu yazlık işi... Kara kara düşünüyorum resmen.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 22:33:37 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;167560

UG7'nin kar performansı gerçekten başarılı görünüyor testlerde de; ama beni asıl etkileyen ıslak zemin performansı. Zira kar performansı çok iyi olan pek çok ucuz lastik var (Sava S3 eskimo gibi) ama onlarda çok ciddi kuru ve ıslak zemin tutunma sorunları görülüyor. UG7 farkını burda koymuş; ıslakta çok iyi, kuruda da yeterince başarılı.

Öte yandan Goodyear.com.tr'deki fiyatları aşırı yüksek, adeta gerçek dışı. Eğer o fiyatlara satılıyor ise yaklaşmam bile. Zira Bridgestone LM-30'ların fiyatı bile şu zamlanmış halleriyle çok daha ucuz. Ha, LM-30'un kar performansı UG-7 bir gıdım gerisinde, kuru performansı ise bir gıdım ilerisinde. Bunu da değerlendirmeye alması lazım ilgilenenin.

Yaptığım araştırmalardan da gördüm ki, ölçü düşmek farz olacak bize. 195 55 15 aşırı pahalı bir ölçü. Kodaman dediğimiz 205 55 16 bile çoğu zaman daha ucuz sanırım. Bu 195 55 15'te kaliteli marka zor gibi. Ya ölçüyü koruyup Kumho takılacaz, ya da 185 60 15 ile premium takılacaz. Benim kış için aklıma yatan 3 seçenek var: Conti TS-830, Brid. LM-30 ve Goodyear UG7. Hepsine eşit mesafede sayılırm. İş fiyata bakacak muhtemelen.:)

Ha, kışlık araştırma yapıyorum da ne oluyor; hiç. Bu kış değil, belki önümüzdeki kış bile alınmayacak gibi görünüyor.

Kışlık için en iyi ölçü 185/60/15 3. kışımızdayız ölçüden yana bir sıkıntı olmadı.Yazlıklar aynı zaten Abi bizimkilerde dolduruyor ömrünü biz ölçüyü değiştirmek istemiyoruz.Ama acaip pahalı normal ölçüleri..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
205 55 r16 91h adetini 175 den aldm peşin fiyatına 7 taksit liste fiyatlarına güvenmeyiniz :D

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
1 Ay Önce Ankara'dan UG7+ , arkadaşım 308 ine 150TL'den 4 adet aldı...(5 taksit)- Lastikler 42. hafta 2010 .

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;167548
Abi şöyle yollara rampa demiyormusun şaşıyorum doğrusu :D Biz ona eğimli diyoruz burdaki rampaları görsen ohooo hele eyüptekiler kuru zeminde bile araba çıkmıyor o derece :D...
Eyüp' teki rampalarda yazın slicks lastikle bile kalkabilmek çok zor. Debryiajın yarısını götürüyor. Hakan' ın kalktığı o rampa da (!) ben Favorit' le beş senelik dört mevsim lastiklerle ikinci viteste kalkarım gene de patinaj yapmam.:hih:
:kork1::kork2::knp::aman::acl:

Bu arada TDI' ın sesi harika yahu!:ok:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;167573
205 55 r16 91h adetini 175 den aldm peşin fiyatına 7 taksit liste fiyatlarına güvenmeyiniz :D

Alıntı yapılan: BerkerCELIK;167651
1 Ay Önce Ankara'dan UG7+ , arkadaşım 308 ine 150TL'den 4 adet aldı...(5 taksit)- Lastikler 42. hafta 2010 .

Alıntı yapılan: mayham85;167653
daha ucuzu da bulunabiliomş demekki :)

Bana da bul da takalım bari Yunus Emre.:haha:

Şaka bir yana elbette listeden düşük fiyat bulmak olağan. Ama Bridgestone'un 215 lira dediği lastiğe denk olan UG7'nin liste fiyatının 250 lira civarı gösterilmesi direkt olarak "abi sen hiç bakma, sana fazla gelir" demektir.

Neyse bakalım; daha kışlığa çok zaman var zaten. Bana asıl lazım olan yazlık.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;167715
Eyüp' teki rampalarda yazın slicks lastikle bile kalkabilmek çok zor. Debryiajın yarısını götürüyor. Hakan' ın kalktığı o rampa da (!) ben Favorit' le beş senelik dört mevsim lastiklerle ikinci viteste kalkarım gene de patinaj yapmam.:hih:
:kork1::kork2::knp::aman::acl:

Bu arada TDI' ın sesi harika yahu!:ok:

İstanbulun en dik ilçesi ilan ettim ne lastikler yaktık oralarda :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;168356
Bana da bul da takalım bari Yunus Emre.:haha:

Şaka bir yana elbette listeden düşük fiyat bulmak olağan. Ama Bridgestone'un 215 lira dediği lastiğe denk olan UG7'nin liste fiyatının 250 lira civarı gösterilmesi direkt olarak "abi sen hiç bakma, sana fazla gelir" demektir.

Neyse bakalım; daha kışlığa çok zaman var zaten. Bana asıl lazım olan yazlık.:)
berker bulmş ucuzunu sanada o bulsn :D

not: eskişehirden bulurum ama :D

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;167560

Kardeş kışlık olarak 185 60R 15 kesinlikle tavsiye ederim senin için. yazlık lastiklerde kesinlikle orjinal derdim ama kışıklarda hem ince olması hem de fiyat avantajından dolayı 185 60R 15 diyorum. Jazz.a Bridgestone LM30 aldık bildiğin gibi,cumartesi akşam gece sinemadan çıkınca her yer kar kaplıydı. Yoldaki 10cm civarı bir karda test ettim lastikleri. Araçta 2 bayan olduğu için fazla sınırları zorlayamadım ama yine de genel olarak bir fikir edindim. Dik sayılabilecek bir yokuşta durdum ve neredeyse sıfır patinaj ile kalktım. Tabi CVT şanzımanın etkisi de büyük bunda. Aynı yokuşta inerken de frene bastığımda hiç ABS girmeden yavaşladı araç. Ben de sınırı merak ettiğim için biraz daha yüklendim. Tabi biraz tepkiyle karşılaştık,gece gece ne denemesi bu diye :++: Fren ve patinaj sınırı baya yüksek lastiklerin. Ama yanal tutunmalarını hiç beğenmedim. Biraz sınırı zorlasam hemen çizgisinden kaydı araç. Kuru ve ıslak zeminde gerek tutuşu gerekse de sessizliği ile bu lastikleri kesinlikle tavsiye ederim ancak UG7 denemesem de deseninden ve testlerden de anlaşılacağı üzere kış koşullarında daha başarılı bir lastik. Ama Good Year UG7'nin hiç beğenmediğim ve açıkçası sinir olduğum tarafı ise yanaklarının çok zayıf olması ve direksiyon tepkilerinin süngerimsi olması. Ayrıca UG7 gibi yönlü lastiklerin asfaltın kalitesizliğinden ötürü yolda araca gezinme yaptırması. Özellikle yüksek hızlarda bu çok belirgin. Tabi bu özellik araçtan araçtan araca göre artar veya azalır.Kışın araç çoğunlukla kuru ve ıslak zeminde kullanıldığı ve olur da kara yakalanırsak bir sürprizle karşılaşmayalım diye LM30 tercih ettim. Benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. Umarım yardımcı olabildim.
Fiyat konusuna da gelince ben 185 60R 15 84T LM30'ları tanesi 130TL'den aldım. Bridgestone bu sene fiyat politikası gereği liste fiyatlarını oldukça düşük tutmuş ve sabit fiyatlara geçmiş. Listelerde pek oynama olmuyor. Ama Good Year listesine takılma,çılgın indirimler yapabiliyor lastikçiler. zaten Good Year'ın indirimli hali de Bridgestone ile hemen hemen aynı düzeye geliyor. Karar senin artık.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkerCELIK;167651

Ben de lastiklerimi alalı 2 aya yaklaştı sanırım. Ankara Kazım Karabekir 125*4=500 5 taksite aldım 2010 34.hafta üretim. Geçen hafta sonu Pazar sabahı saat 6:00 da Bolu Düzce'ye yolculuğa çıktık, gece 4 civarıydı karayollarını arayıp son durumu aldığımızda. Pek iç açıcı gözükmüyordu, hatta 3 araba çıkacağımız için tedbiri elden bırakmamak adına diğer araç sahipleri tanıdıklar zorla zincir aldırmaya kalktılar bana, ben  de almadım tabi:D
Sonrası efenim düştük yola. Ben de de ilk defa lastikleri deneme fırsatım oldu bu arada kar üzerinde. Banamısın demedi. Asıldım otobanda resmen 140-150.
İyi ki de sağdan soldan gelen lafları aldanıp "Ankarada kış mı olur, 4 mevsim yeter" 4 mevsim almamışım.

Çevrimdışı mylastik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir çoğunuz kış lastiklerini test etme imkanı bulmuş. Paylaşımlarınız çok güzel. Bu tecrübelerinizi Türkiye'nin ilk lastik test sitesi LastikTestleri.com'da puanlama yaparak büyük bir veri tabanına sahip olmamıza yardımcı olursanız memnun oluruz.
Bu sayede diğer araç kullanıcıları için de lastik seçiminde tecrübelerinizi paylaşmış olursunuz.
Hayatınız 3 mm ye bağlı. Lütfen sevdikleriniz ve kendiniz için 3 mm altında aşınmış lastiklerinizi değiştiriniz...

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgca;168746
Ben de lastiklerimi alalı 2 aya yaklaştı sanırım. Ankara Kazım Karabekir 125*4=500 5 taksite aldım 2010 34.hafta üretim. Geçen hafta sonu Pazar sabahı saat 6:00 da Bolu Düzce'ye yolculuğa çıktık, gece 4 civarıydı karayollarını arayıp son durumu aldığımızda. Pek iç açıcı gözükmüyordu, hatta 3 araba çıkacağımız için tedbiri elden bırakmamak adına diğer araç sahipleri tanıdıklar zorla zincir aldırmaya kalktılar bana, ben  de almadım tabi:D
Sonrası efenim düştük yola. Ben de de ilk defa lastikleri deneme fırsatım oldu bu arada kar üzerinde. Banamısın demedi. Asıldım otobanda resmen 140-150.
İyi ki de sağdan soldan gelen lafları aldanıp "Ankarada kış mı olur, 4 mevsim yeter" 4 mevsim almamışım.

İbrahim abi her ne kadar kış lastiği kar üzerinde çok iyi olsada asla bir ZİNCİR kadar etkili olamıyor. Şahsen 20-30 cm'i bulan kar üzerinde kar lastiğide tutunamadığı için zorlanıyorsunuz. Ama zincir olsa takılmadan gidersin...

Bu nedenle lastik ebatına uyumlu bir çift takmatik zincir bagajda duru versin ne zaman lazım olacağı belli olmaz...

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Arkadaşlar bana da bir çare buluverin..

195*50*16
185*55*16
yada son çare
205*50*16

Aslında UG7'nin 195*55*16'sı var ama direksiyonu tam çevirdiğimde sürtme yapabilir..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;168858
direksiyonu tam çevirdiğimde sürtme yapabilir..

Hurdacılar sitesinde kısa bir gezinti ile 4 sac jantı 100 liraya alıp, ebadı iyice düşürüp fiyat avantajı ile durumu extra külfetsiz çözebilirsiniz zannımca :)