škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En iyi D segmenti

crash · 90 · 40197

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir istatistik çalışması yaptım, sahibinden.com kaynaktır.
1-satılığa çıkarılmış opel insignia sayısı:2010 model.86 adet
2-satılığa çıkarılmış VW passat sayısı: 2010 model.82 adet
3-satılığa çıkarılmış Skoda SuperB sayısı:2010 MODEL toplam:33 adet

Yorum yaparsak,
*satılan passat,insignia nın bir kaç katıdır.Ancak 2010 yılı içinde alıp herhangi bir nedenden dolayı aracını satanlar düşünüldüğünde, insignia alanlara hayal kırıklığı yaşattı diye düşünmüyor da değilim.
*SuperB makul bir rakam gibi geldi.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;145477
bir istatistik çalışması yaptım, sahibinden.com kaynaktır.
1-satılığa çıkarılmış opel insignia sayısı:2010 model.86 adet
2-satılığa çıkarılmış VW passat sayısı: 2010 model.82 adet
3-satılığa çıkarılmış Skoda SuperB sayısı:2010 MODEL toplam:33 adet

Yorum yaparsak,
*satılan passat,insignia nın bir kaç katıdır.Ancak 2010 yılı içinde alıp herhangi bir nedenden dolayı aracını satanlar düşünüldüğünde, insignia alanlara hayal kırıklığı yaşattı diye düşünmüyor da değilim.
*SuperB makul bir rakam gibi geldi.

Satış rakamlarına baktığımızda Passat,Insignianın hemen hemen 3 katı bir rakama sahip.İkinci elde satılan araç sayısındada hemen hemen eşit.
Superb satış rakamlarına göre normal.Yani bu durumda Superb ve Passat normal.Ancak Insignia biraz fazla...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sahibindende keyfi ilan veren çok bence gerçeği yansıtmaz bu istatistik.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;145484
sahibindende keyfi ilan veren çok bence gerçeği yansıtmaz bu istatistik.

sizin tezinize göre şöyle yorumlanır o zaman:
insignia cılar çok keyfi ilan veriyorlar.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;145485
sizin tezinize göre şöyle yorumlanır o zaman:
insignia cılar çok keyfi ilan veriyorlar.

Hayır tüm markalar için geçerli fiyatları yüksekten tutup kime itelersek olayı var sahibindende.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;145490
Hayır tüm markalar için geçerli fiyatları yüksekten tutup kime itelersek olayı var sahibindende.

Ama konumuz ve tartıştığımız insignia balon(?) olabilir mi düşüncesi.
Yani fiyatlar veya ilanın mahiyeti değil.
öyle ya da böyle adam satışa koymuş o aracı değil mi?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam etmeyin eylemeyin.İnsignia balon falan değil.O satanların çoğu benzin sarfiyatından dolayı satıyor araçlarını.Eğer İnsignia balon araçsa diğer araçlar uçan balondur herhalde.Şuna adım gibi eminim ki insigniadaki logo opel değilde VW logosu olsaydı 10 bin TL fazla fiyatla satarlardı.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
insignia ile passat aynı anda satışa sunulsaydı passat diye bir şey kalmazdı buna adım gibi eminim.İnsignia satışa sunulduğunda ekonomik kriz vardı ama ne kadar satıldığını gözümüzle gördük.balon bir araç olsa satılırmıydı bu kadar?Ek olarakta şu an yeni çıkan araçların tasarımı hep insignia üzerinden yapılıyor buda ne kadar başarılı bir tasarımı olduğunu gösteriyor.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hangi araba insignia üzerinde yapıyor yada insignia hangi korelinin yada japonun detaylarını çalıyor. bir kere o muhabbet hikaye yok öyle bir şey. opelim.net te falanyapılan yakıştırmalar başka bişideğil.

defalarca kullandım insigniada sürmediğim motor şanzıman donanım seçeneği yok. emin ol öyle dışardan göründüğü gibi bir araç değil.

içini çok övüyorlar tasarım cart curt iki gösterişli ışık koyup kore japon tarzı hatlara sahip konsol çakmasıyla tasarım olmaz iç mekanda 1. önemli olan ergonomidir ki oda insigniada yok. bu konuda sadece burada değil dünyanın her yerinde yerden yere vuruluyor. passat çıkalı seneler oldu halen o hali öttürüyor ergonomi kullanışlılık kalite oranında ortalığı. superbde bu konuda çok başarılı.

millet alıyor tipine bakıyor gaza geliyor. sonra benzin faturaları ve kullanışsızlk suratlarına patladığı zamanda satıyorlar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
audi gibi sanki mübarek
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yavv ergonomi dediğin nedirki.Passatın düğmelerini yarım saatte öğrenirsin insignianınkini 1 saatte öğrenirsin.Sonuçta herşey yine elinin altında olur.İnsigniadaki kokpit tasarımı cidden çok dikkat çekici arkadaşlar.Passatınkiyle mukayese etmeyelim lütfen.O kadar arengilli kokpitte biraz ergonomi özürlü olsun artık.Passata dümdüz kokpit koyuyorlar neymiş ergonomikmiş.İnsigniaya dümdüz kokpit koysalardı eminim bu ne biçim kokpit kalas gibi olmuş derlerdi.Ahmet Çakar' ın deyimiyle yemişim öyle ergonomikliği :D Ben aracı kullanırken bana o kokpit heycan vermiyorsa napim ergonomikliği.Adamlar en azına belirli bir tarz yaratmışlar.Yeni opeller artık kanat felsefesiyle üretiliyorlar.Aracın hem dışında hem içinde kanat tarzı kullanılmış.Aracın içine bindiğinizde o tarz sizi sarıyor bütünlüğü hissediyorsunuz kesinlikle.Adamlar yapmış.Birde üstüne teknolojiyi birleştirmiş ortayada çok iyi bir araç çıkmış.Sınıfında öncü teknolojiler var bikere araçta.AFL far sistemi, kendini temizleyen fren diskleri, 20'' opsiyonel jantlar, araçtan inme fonksiyonu vs gibi sınıfında ilk defa insigniada kullanıldı.Daha napsın adamlar.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Insignianın şöför koltuğuna oturduğumda gözlerim dönmüyor değil,yalan söyleyemem.Vites topuzuna kadar çok şık.
Ancak Passatın kokpitide yabana atılacak gibi değildir bunuda unutmayalım.2009 a kadar olan Passatlar berbat,kabule diyorum:D Ancak 2010 ve sonrasında ufak tefek olduğu gözüksede gerçekten çok büyük değişiklik oldu.
Passatın şöför koltuğuna oturuncada herşey elimin altında,yassı görünümlü orta göğüs vs insana haz veriyor.

Kısaca anlatmak istediğim;

Passat kendini kanıtlamış bir araçtır.Insignia ise Passattan ne iyi ne kötü,ancak kendini yeterince kanıtlayamamış bir araçtır.Bana Passatmı Insigniamı derseniz ben olsam Insignia derim.Ama babam yaşına uymadığını düşünüp Passat aldı.Ben yinede mutluyum Passatla.Kimse kimsenin fikrini değiştiremez ama unutulmaması gereken gerçekler var.Passatın sınıfının lideri olduğu gibi...:)

Ya da nasıl desem,PASSAT denilince akan suların durduğu gibi...

PASSAT,DAS AUTO!

:)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
türkiyede çok kullanılır ya zenci işi 20 inç jantlar. zaten diğerleride bilmiyor 20 inç kullanmayı opel biliyor.

ayrıca ergonomi kullanışlılık en önemlisidir. insgina gibi arabalar  ilk bakarsn oha falan derdsn 5. 6. binmenden sonra boğar adamı sıkar heyecanının h si kalmaz.

bu yüzden passat liderdir. küçük tasarım heyecan geyikleri yapan kitleye değil büyük kitlelere hitap edebildiği için. bu yüzden premiumlar dışında tahtını sallayabilen bile olmadı. bundan sonrada olmaz.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2010, 09:46:56 Gönderen: mayham85 »

efe_38

• Ziyaretçi
mayham85 abimiz benim dilime dolaşan olayı açıklamış :ok: ergonomimi işte her neyse o yok insigniada,dıştan çok kral duruyor ona lafım yokta içi çok değişik ya,heleki arkaya oturduğun zaman koltuklar falan insanı sarmıyor,kol dayamaları vs. yani uzun lafın kısası benim takdirimi alacak bir araç değil kişiden kişiye bu durum farklı tabi :)

passat comfort'un iç kısmıyla kıyaslandığı zaman bie passat'ı geçemez heleki passat highline'nın yanına yaklaşmasın çıtır çıtır yer insigniayı :D