škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FIAT Doblo Pick Up

Ziyaretçi · 22 · 33698

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Tofaş'tan bir ilk

Tofaş'ın Bursa fabrikasında, yeni Fiat Doblo platformunda bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Tofaş'ın  Bursa fabrikasında, yeni Fiat Doblo platformunda üretilecek pick-up,  şirketin hafif ticari araç segmentindeki ilk modeli olacak. Fiat Marka  Direktörü Okan Baş, hedeflerinin yüzde 10 pazar payı olduğunu belirtti.
 Türkiye'nin  önemli otomotiv şirketlerinden Tofaş, Fiat markasıyla ataklarını  sürdürüyor. Bu kapsamda, Fiat Marka Direktörü Okan Baş, yeni çalışmaları  hakkında açıklamalar yaptı.

Segmentte ilk model
 Türkiye'de  özellikle ticari araç pazarında pick-up segmentinin büyük sayılabilecek  bir segment olduğunu ve yılda yaklaşık 20 bin araç satıldığını belirten  Baş, bu pazarın içinde önemli rol alacaklarını düşündükleri için yeni  bir
 ürünün  hazırlığında olduklarını dile getirdi. Baş, bu kapsamda Bursa'da yeni  Fiat Doblo platformunda üretilecek pick-up'ın, şirketin hafif ticari  araç segmentindeki ilk modeli olacağını vurguladı.

2011'de seri üretim
 2011  yılının ikinci çeyreğinde seri üretim halini Türkiye pazarına sunmayı  amaçladıklarını ifade eden Baş, pazara girecek yeni model ile ilgili  isim çalışmalarının sürdüğünü ama bu aracın Türkiye'de satışa  sunulduğunda ticari adının Doblo uzantılı olmayacağını dile getirdi.  Baş, üretimini yapacakları pick-up'ın pazarın içinde en az yüzde 10 pay  almayı ve pazarı daha da genişletmeyi amaçladıklarını vurguladı.
 Baş'ın  verdiği bilgiye göre aracın özellikleri; çiftçilik, inşaat ve şehir ya  da yeşil alan koruma sektörleri için ideal olacak.

Dar yollarda kolaylık
 Aracın özellikleri hakkında şu bilgiler verildi:
 *  Kompakt dış ebatlarıyla yeni pick-up, yüksek kaldırım taşları ile dar  yollar gibi sıkışık ve güç durumlarda şehirde kolay kullanıma imkan  verecek.
 * Uzunluğu 2,3 metre, genişliği 1,86 metre ve yük yüzeyi 4 metrekare olan araçta 1000 kilograma varan taşıma kapasitesi var.
 *  Araçta, yüksek sağlamlığa sahip çelik kafesli, kaydırmaz kontrplak  zeminli ve hafif alüminyum alaşım yan kısımlı bir kasa kullanılıyor.

Alıntı : http://bugun.com.tr/haber-detay/119760-tofas-tan-bir-ilk-haberi.aspx

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bununda arkasında süspansüyon vardır:++::++:

şehir içi için süper bir araç kim ne derse desin doblo bu sınıfta hep öncü olmuştur iş işin en iyi araçları hep o üretti hem ekonomik motorları var hem parçası ucuz
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

efe_38

• Ziyaretçi
pikabı çok tatlı :D baya şirin duruyo hele arkadan :)

soğutmalı olanı ise tavukçular kullanır,kasapları kesmez bu :hanz:

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence geç kalmış bir düşünce. satışları bence baya iyi olur fiyatlar da uygun olursa.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tr de satarda çok bi cacık çıkacağını sanmam bu araçtan :) benim işime gelmez dökülür :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ekleyecektim unuttum :kiki:

Tipsiz dursada yok satar..Yani bu segmentte bir eksik var.Hyundai H100 kamyonetler kullanışlı.Hatta bundan daha kullanışlı ama çok yakıyor.Bu doblo az yakarda hem.Ama model ismi doblo olmayacakmış bunun..Başka bir isim koyacaklarmış..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlız kasa çok yüksekta kalmamış bi yüklemek hem zor olucak hemde yük varken havale gibi gidicek araç sakat gibi geldi.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;142633
Yanlız kasa çok yüksekta kalmamış bi yüklemek hem zor olucak hemde yük varken havale gibi gidicek araç sakat gibi geldi.

:+1: Kadir'e katılıyorum. Öte yandan rakiplerinin durumu nasıldır, onu da bilmiyorum. Bu araçtan aile steyşını rahatlığı bekleme hakkımız yoktur belki de.:D
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Offf şekle bak yaa...

Yapılmış kaka gibi.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;142729
Offf şekle bak yaa...

Yapılmış kaka gibi.

Dumanı tütüyor hatta  :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;142732
Dumanı tütüyor hatta  :D

:++::++::++::++:

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birtek kapalı kasa olanı güzel, onunda fiyatı yüksektir. Ama satar, paliodan bozma stradayı da dünya kadar sattılar.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Strada onu kısa falan daha uyumlu idi bence.Bunun yükleme alanı daha genis tabi ama iste pek bir tipsiz bencede.Dar yollar için demislerde, gelsinler Hyundai h100'un döndüğü yerlerden donsun de görelim :) Birkere burnu var bunun kocaman.Kasada yüksek kalmış.Doğalgaz piyasasına uymaz, :) bizim dis açma makinasını usta nasıl kaldıracak o kadar yükseğe. ;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Crzyboy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuning07.com
Kasa çok yüksekte kalmış, şoför mahali kasadan uzun gibi görünüyor sanki :D

Logan pick-up daha güzel bence görünüm olarak.

Uploaded with ImageShack.us