škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia 1.2 TSI DSG Tavsiyeleri

pureman · 64 · 30581

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smssms

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Siteyi yeni gördüm,çünki fabia ile ilgilenmeye başladım.Arabalardan fazla anlamam,arabamda yok.Ancak küçük çocuğum olduğundan ve yeni işyeriminde uzak olmasından dolayı araba almak şart oldu.En çokta fabia ve roomstar ile ilgilenmeye başladım.İlk sorum;bu bahsettiğim iki modelinde dizel-otomatik olanları varmı.Şoförlüğüm pek yok oyüzden otomatik,işyerimde uzak olduğu için aynı zamanda dizel istiyorum

Çevrimdışı ekol25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
maalesef yok iki modeldede dizel otm
benzinli otm var
vw poloda dizel otm var oda 41.200 boş araba

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: smssms;159473
Siteyi yeni gördüm,çünki fabia ile ilgilenmeye başladım.Arabalardan fazla anlamam,arabamda yok.Ancak küçük çocuğum olduğundan ve yeni işyeriminde uzak olmasından dolayı araba almak şart oldu.En çokta fabia ve roomstar ile ilgilenmeye başladım.İlk sorum;bu bahsettiğim iki modelinde dizel-otomatik olanları varmı.Şoförlüğüm pek yok oyüzden otomatik,işyerimde uzak olduğu için aynı zamanda dizel istiyorum

Çocuk var madem, Roomster ile tets sürüşü yapın, inceleyin, o fiyata o kadar sağlam ve bagajı geniş - tavanı yüksek B-MPV yok ;) Var ise hemen satarım aracımı onu alırım

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;159499
Çocuk var madem, Roomster ile tets sürüşü yapın, inceleyin, o fiyata o kadar sağlam ve bagajı geniş - tavanı yüksek B-MPV yok ;) Var ise hemen satarım aracımı onu alırım

+1198 :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

irfan abiye katılmakla beraber fabia da sınıfının ilk 3 üne rahatlıkla girer.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı smssms

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anladığım kadarıyla roomstar ı öneriyorsunuz.Ancak Ankara daki bayilerde roomstar yok ve adamlar geleceğine dair hiçte umut vermiyorlar.Otomatik roomstarın yakıtı nasıl acaba?
Diğer ilgilendiğim araba ise opel Astra classic(bu sene yeni kasa çıkardılar,benim ilgilendiğim artık eski kasa oldu)fiyat 38.000 dizel ve otomatik.Fabia-roomstar-astra classic arasında karar vereceğim,dördüncü alternatifimde fort focus
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2010, 15:15:58 Gönderen: smssms »

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yalnız bişey söylemek istiyorum, isterseniz astra classic bile olsa astrayı roomstar ve fabia ile karşılaştırmayın, gerek fiyat farkı gerek sınıf farkı olarak astra classic üstün gelir.

Çevrimdışı smssms

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;159576
yalnız bişey söylemek istiyorum, isterseniz astra classic bile olsa astrayı roomstar ve fabia ile karşılaştırmayın, gerek fiyat farkı gerek sınıf farkı olarak astra classic üstün gelir.
tşk ederim.Ankara daki skoda bayileri sayesinde insanların alacağı varsada almayacak duruma düşüyor.Teşhirde benim hatırladığım 3-4 aydır roomstar yok.Fabia da bir tane görmüştüm.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şöyle bir şey açıklayayım bunu direk yetkili birisinden duydum
avrurapada bir şirket 300 tane beyaz ve 300 tane kırmızı roomstar sipariş vermiş fakat tam teslimat yapılacakken anlaşmayı iptal etmişler ve bu roomstarlar ellerinde kalmış ve yine bunları komple Türkiye' ye göndermişler, bayilerde çok fazla beyaz ve kırmızı roomstar olması sebebi buymuş.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;159152
Valla imkan olsa bende rahatlık için DSG istiyorum aslında.Vites mites hikaye.Rahatlık on numara;)
Bayramın ikinci günü Anadolu-Avrupa geçişini 3,5 saatte tamamlayınca otomatik daha da sempatik geldi gözüme. Bas-çek, bas-çek manyağa döndüm ya!:ban::sopa::kafa::ban::sopa::kafa:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;159704
şöyle bir şey açıklayayım bunu direk yetkili birisinden duydum
avrurapada bir şirket 300 tane beyaz ve 300 tane kırmızı roomstar sipariş vermiş fakat tam teslimat yapılacakken anlaşmayı iptal etmişler ve bu roomstarlar ellerinde kalmış ve yine bunları komple Türkiye' ye göndermişler, bayilerde çok fazla beyaz ve kırmızı roomstar olması sebebi buymuş.

Bursa'daki bayiyede sorabilirsiniz.Ellerinde vardı yanılmıyorsam..

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;159770
Bayramın ikinci günü Anadolu-Avrupa geçişini 3,5 saatte tamamlayınca otomatik daha da sempatik geldi gözüme. Bas-çek, bas-çek manyağa döndüm ya!:ban::sopa::kafa::ban::sopa::kafa:

Offf çok fena yaa..İstanbulda oturup'ta manuel fites kullanmak çok kötü..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;159770
Alıntı yapılan: mygokhan;159773
...Offf çok fena yaa..İstanbulda oturup'ta manuel fites kullanmak çok kötü..
Hoş otomatikle bile dlirme seviyesine gelir insan ya! Bursa' ya mı taşınsam ne yapsam?!:D

Çevrimdışı Bensero

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yakıtını da söyleyeyim. Şu ana kadar iki depo yakıt aldım, biri Ankara içerisinde bitti. 578 kilometre yolu 40 litre yakıtla gittim. Yani 6,9 litre/100 km veya 25,9 kuruş kilometre. Şehir dışında ise otobanda 260 kilometre gittim ortalama 110 km hız ile 5,7 litre benzin yakmışım. Bende bir de 1,6 VW passat var aynı ölçümler onun için 10 lt/100 km şehir içi, 7,8 lt/100 km şehir dışı. Bu araba çok ekonomik ve motoru passat dan sessiz, sakın alma konusunda tereddüt etmeyin. "Skoda bacak" diye bana direnç gösteren  yakın çevremdeki bazı arkadaşlarım arabaya binip kullanınca dillerini yuttular hatta  bir arkadaşım  oktavya diğer süperb için kapora yatırdılar. Almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Duygusal karalamalara bakmayın akıl ve mantığın dediğini yapın.

Çevrimdışı Bensero

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ekol25;159047
öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız binmek nasip olsun bende aylardır araştırıyorum vede gelmesini bekliyorum geçen hafta mersin bayi aradı bayram sonu gelecek dedi buyrun bekleriz felan
yakıt değerlerini merak ediyorum sizde varsa ölçüm felan paylaşırsanız çok memmun olurum tşk
Arkadaşlar yakıtını da söyleyeyim. Şu ana kadar iki depo yakıt aldım,  biri Ankara içerisinde bitti. 578 kilometre yolu 40 litre yakıtla  gittim. Yani 6,9 litre/100 km veya 25,9 kuruş kilometre. Şehir dışında  ise otobanda 260 kilometre gittim ortalama 110 km hız ile 5,7 litre  benzin yakmışım. Bende bir de 1,6 VW passat var aynı ölçümler onun için  10 lt/100 km şehir içi, 7,8 lt/100 km şehir dışı. Bu araba çok ekonomik  ve motoru passat dan sessiz, sakın alma konusunda tereddüt etmeyin.  "Skoda bacak" diye bana direnç gösteren  yakın çevremdeki bazı  arkadaşlarım arabaya binip kullanınca dillerini yuttular hatta  bir  arkadaşım  oktavya diğer süperb için kapora yatırdılar. Almak  isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Duygusal karalamalara bakmayın  akıl ve mantığın dediğini yapın.

Çevrimdışı ekol25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tşk bensero verdiğin bilgiler için demek ki ş.içi 7 lt civarı ş.dışı 5.7 felan fabrika verilerini doğruluyor gibi