škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel motorlar için yağ tavsiyesi (lütfen gene mi demeyin) :)

puZZle · 37 · 14508

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Delphi 60 amperlik akü taktırdım, 72 denedik sığmadı aslında zorlansa sığabilirdi ama üzerindeki orjinal akü 60 amper olunca ben de pek üstelemedim, vartanın 72 amperini denedik o da olmadı, 120 lira da aküye gitti, hiç bitmiyor arabanın masrafı yahu bakım, yazlık-kışlık lastik, kasko, trafik, vergi, yakıt derken Türkiye de araba kullanmak fena halde cep yakar oldu. gerçi ne zaman ucuz oldu ki???

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Geldim ABD'den.

4 lastik aldım, kışın binecez bu sene, 4 sac jant aldım. Frenler bitik idi, tüm fren aksamını yeniledim, disk balata...

daha 4 kış lastiği alacağım, salıncak burcu gidik, sol ön teker darma duman, 1500 km sora yağ değişimi geliyor.

Trigerin yılı geçti 4 değil 5 sene! Değişecek ama kış sonrasına inşaallah :lol:

Toplamda baya harcadım, dahada harcayacağım gibi.

Genel toplam 2-2.5 milyar kadar çıkar, e her gün biniyom 60-70 km o da var :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim 1.3 multijet dobloya alıyom bu yağdan uygun olurmu acep :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
rize'de mobil1 5w30 esp formula'yı bulmak zor oldu,şimdi de gelmesini bekliyorum bir haftadır.üç filtreyi orjinal kutularında parsanoto'dan aldım.puzzle arkadaşın yorumlarına göre tdci motorlarımızı sessizleştirip,vuruntuyu azaltıyormuş...

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,
Bir yanılgıyı düzeltmek isterim, motor sesi konusunda büyük beklentileriniz olmasın, tamam motor sesinde bir azalma oluyor ama sonuçta bindiğimiz araç dizel fabia, illaki ses olacak...

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;145953
Geldim ABD'den.

4 lastik aldım, kışın binecez bu sene, 4 sac jant aldım. Frenler bitik idi, tüm fren aksamını yeniledim, disk balata...

daha 4 kış lastiği alacağım, salıncak burcu gidik, sol ön teker darma duman, 1500 km sora yağ değişimi geliyor.

Trigerin yılı geçti 4 değil 5 sene! Değişecek ama kış sonrasına inşaallah :lol:

Toplamda baya harcadım, dahada harcayacağım gibi.

Genel toplam 2-2.5 milyar kadar çıkar, e her gün biniyom 60-70 km o da var :D

Hakan ne düşünüyorum biliyor musun? Gerçekten araba çok masraflı ama birde sürekli sorun çıkaran bir arabaya biniyor olsaydık ne olacaktı? Bir gün conta yaksa, bir gün yağ eksiltse, bir gün direksiyon arızalansa ne yapacaktık. Allahtan araçlarımız çok problem çıkarmıyor da rutin harcamalarla geçiştiriyoruz.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
O boyutu elbette var şikayetçi değilim ama daha büyük dertlerle uğraşmamak için zaten titiz davranıyoruz ;)