škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel motorlar için yağ tavsiyesi (lütfen gene mi demeyin) :)

puZZle · 37 · 14509

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: puZZle;140703
benim aracın 60.000 bakımında diskleri tornaya sokmuşlardı, keşke bakımda sende yaptırsaydın frenlere faydası olurdu...

Hakikaten ya; ilk balata değişiminde disk niye değişti ki ?
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Onlar değişmedi ki, ben söktürttüm. :D

Uğraşamam tornayla mornayla :lol: Temiz olsun.

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: puZZle;135839
Hakan kardeş,

Motor yağına ilişkin tavsiyeler için forumu tararken, başlığın birinde Mobil 1 ESP Formula 5W-30 motor yağını deneyeceğim demişsin. Deneme fırsatın oldu mu? İzlenimlerini yazarsan sevinirim.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 - Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40

İkisi arasında kaldım. Sanırım sen ikisini de kullandın tavsiyelerini bekliyorum.

Teşekkürler.

yağdan memnun kaldınız mı?motor sesi,ilk çalıştırma vb. durumlarda bir değişim oldu mu dizel arabanızda.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mobil in iki adet 5-30 u var, yeni cıkarttığı bir 5-30 uda var sanırım,
eski 5-30 2007 öncesi dizeller icin,
yeni cıkarttığı 5-30 2007 sonrası dizeller icin sanırım,

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;145430
Biz eskiyi alacaz :D

size daha önce yağ mevzusunu sormuştum.siz de 5w30 formula esp'nin adını vermiştiniz.ben de -istanbul'da-shell koyduk demelerine rağmen kutuda shell ismini görememiştim.içime kurt değil, kurtlar düştü.uzun zamandır aklımdaydı bu yağ işi.geçenlerde bir ustaya 5lt mobil formula esp 5w30 sipariş vermiştim.şimdi bunun eskisi ne yenisi ne?cevabınızı bekliyorum.bizim araç 2006tdi 80bg...

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben eski yeni farkını bilmediğim için birini aldım ama hangisi olduğunu bilmiyorum, en iyisi olsun derken motora bir zarar vermem umarım.

Yağ ile ilgili izlenimlerimi yazayım,
*Aracı servisten çıkardıktan sonra çalışmıyor sanarak vitesteyken ayağımı debriyajdan çekip aracı istop ettirdim :) seste bir azalma var memnunum.
*Yakıt sarfiyatındaki azalma inanılmazdı, bundan önceki bakımda sözüm ona tasarruf edeceğim diye ilk defa castrol magnatec koymuştum. hep depoyu fuller kilometreyi sıfırlarım araç 800 km yi zor buluyordu, mobil1 den sonra 950 km de lamba yandı kesinlikle tam sentetik yağ kullanın.
*Sabah ilk kalkışta araç titreme yapıyordu bu titremeyi de kesti bu yönüyle de memnunum.
*Hakan benim aracın aküsü bu sabah bitti bilgine, araçlar aynı olduğu için yolda kalma :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Valla akü konusunda bende tedirginim, eli kulağındadır :lol: 5. senesini bitirdi akü üretim tarihinden itibaren :)

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim araçta 2006 model, muhtemelen aynı akü vardır üzerinde, hiç belirti vermeden tık diye gitti namussuz, komşudan takviye kablosu aldım sabah gideceğim bakalım servise, fiyat bilgisi veririm sanada...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Aküyü servisten almam, İnci veya Mutlu falan takarlar. Gider babalar gibi AC Delco ya da Delphi falan alırım, hani rastlarsam Varta'da fena olmaz.

Namussuzun akü yeri çok ufak, 62 amper tam sığacak şekilde kutu yapmışlar, o problem olmasa takarım 82 amper Delphi'yi -25 derecede çeyrek marşa vınn... :)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundaimde 3 defa Vartayı garantiden değiştikten sonra Delphi ile huzur bulmuştum.

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim araca 4 litre koyunca 300 gr eksik kaldı 1 litre daha aldım ancak 4 litre 78 tl iken 1 litre 25 tl kazık biraz, artanı araca koydum, lamba yanarsa kullanırım ya da bir sonraki bakımda bir 300 gr daha derken öyle kullanacağım artık, 5 litreliği olsa çok süper olacaktı :)