škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel motorlar için yağ tavsiyesi (lütfen gene mi demeyin) :)

puZZle · 37 · 14510

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hakan kardeş,

Motor yağına ilişkin tavsiyeler için forumu tararken, başlığın birinde Mobil 1 ESP Formula 5W-30 motor yağını deneyeceğim demişsin. Deneme fırsatın oldu mu? İzlenimlerini yazarsan sevinirim.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 - Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40

İkisi arasında kaldım. Sanırım sen ikisini de kullandın tavsiyelerini bekliyorum.

Teşekkürler.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan abi artık mobil kullanıyor diye biliyorum mobil iyidir 3-5 pahalıdır ama değer :)

Çevrimdışı lazianke

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ikisinde de vw 505 01 onayı olması lazım. bence aralarında ahım şahım bir fark yoktur. içiniz hangisini kullanınca rahat olacaksa üçe beşe bakmayın onu kullanın...
:ok: İRİ STERİ KOBORE; MİTİ STERİ VABORE!

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ben Mobil 1 5-30 ESP kullaniyorum :)

Ama Castrol Edge Turbo-Dieselde kullandim zamaninda memnundum.

Birde Amerikada reklamlarda goruyorum, Castrol Edge reklamlarinda gordum sok oldum TV'de, Mobil 5-30'dan 8 kat daha iyi koruma saglar diyor :D :D :D

ABD'de reklamlarda rakiplere camur atmak serbest :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;135977
Ben Mobil 1 5-30 ESP kullaniyorum :)

Ama Castrol Edge Turbo-Dieselde kullandim zamaninda memnundum.

Birde Amerikada reklamlarda goruyorum, Castrol Edge reklamlarinda gordum sok oldum TV'de, Mobil 5-30'dan 8 kat daha iyi koruma saglar diyor :D :D :D

ABD'de reklamlarda rakiplere camur atmak serbest :)

Oha, bir de 5-30 diye vizikozite bile vermiş.:D
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cevaplayan arkadaslara teşekkürler. Hakan ankaradan yağı nereden aliyorsun pek bulunan bir yağ değil sanırım. İnternette bile doğru dürüst yok...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ankara, Sasmaz Oto San. Sit. SAH MAKINA

(tanimam etmem ama her tur kiral yaglari bulabileceginiz cok otantik sevdigim bi mekandir.)

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün şah makinaya gittim, otantik derken neyi kastettiğini de anlamış oldum :)

Castrol edge turbo dizel 95 tl, Mobil 1 esp 78 tl, ayrıca mobil 1 alana bir de futbol topu hediyesi var :) öyle uyduruk bir top ta değil haaa, voit marka...

Tabi tercihimi mobil 1 den yana kullandım :)

Yalnız Mobil 1 üzerinde 505.01 onay kodunu bulamadık, 506.01 vardı, bu standart 505.01 den sonra çıktığı için daha geçerli gibisinden birşeyler söyledi satıcı...

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Saol, sende arabayı baştan aşağı yenilemişsin, kazasız belasız sürersin inşallah.
Benim araçta 2006 model seninkinin aynısı 80.000 de ama ağır bakıma sokmayacağım, sen ağır bakıma da sokacaksın sanırım arabayı  fiyatları ve tecrubelerini aktarırsan bilgimiz olur...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: puZZle;140658
Saol, sende arabayı baştan aşağı yenilemişsin, kazasız belasız sürersin inşallah.
Benim araçta 2006 model seninkinin aynısı 80.000 de ama ağır bakıma sokmayacağım, sen ağır bakıma da sokacaksın sanırım arabayı  fiyatları ve tecrubelerini aktarırsan bilgimiz olur...

Saol cümlemiz.

Ağır bakım dediğin şey bir triger işte. Gerisi fasa fiso. Korktuğun kadar pahalı değil aslında biraz araştırıp pazarlık ettikten sonra.

O işi düşünüp taşınıp kış sonrasına erteledim. Zira daha 64 bin km'de ve gerek duymuyorum. Geri kalan her şeyi tastamam, zıpkın gibi gidiyor lastiklerde tereyağ gibiymiş.

Jantlar düzeltildi ve disk-balatalar değişti, rota girdi. 0-0 cihaz oldu :D

Tek sorun frenlerin alışması, tutmuyor nalet :++::++:
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2010, 20:50:20 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracın 60.000 bakımında diskleri tornaya sokmuşlardı, keşke bakımda sende yaptırsaydın frenlere faydası olurdu...