škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citroen C5 vs Opel İnsignia

tufan · 78 · 41622

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende oyumu alman insignia'dan yana kullandım. ;)
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
İkisinide kullandım, tercihim C5 olurdu. İkisinide kullanmayan arkadaşlar bilmeden-binmeden iki marka içinde yorum yapmasınlar

C5;
+konfor
+sürüş zevki

İnsignia;
+180HP motor bence güzeldi
-Zorlandığında hemen arkasını bırakıyor ve bu durumda ESP devreye çok sert bir şekilde giriyor...

Çevrimdışı OmerG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim D sınıfı favorilerimden biri C5

Fakat 1.6 HDI da Hidropnömatik süspansiyonlar maalesef yok.

2,0 HDI Exclusive modeli harika bir donanıma ve olağan üstü süspansiyonlara sahip.

Daha önce Opel sahibide olduk ama sanırım bir daha opel almam.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
YENİ C5 2.0 HDI 163HP SXPK BVA   78.880 TL
Insignia NB 2.0 160 HP - Dizel Cosmo 81.618 TL

Fransız takozluğuna karşın Alman konforu.

BerkerCELIK

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;117748
YENİ C5 2.0 HDI 163HP SXPK BVA   78.880 TL
Insignia NB 2.0 160 HP - Dizel Cosmo 81.618 TL

Fransız takozluğuna karşın Alman konforu.

Cidden 2.0 HDI bir C5 kullanmadığınıza EMİNİM:ok:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de insignia yı yeterince kullanmadığınıza eminim :)

Çevrimdışı OmerG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BerkerCELIK;117749
Cidden 2.0 HDI bir C5 kullanmadığınıza EMİNİM:ok:

Bende eminim. O süspansiyona rağmen bu araca takoz demek büyük haksızlık. Benzer süspansiyon sistemli C6 nın Rolls Royce un süspansiyon konforuyla kıyaslandığını belirtmek isterim.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fransızın genel takozluğundan bahsediyorum. 35.000 TL verip araba alıp kapı kollarındaki çağakları falçata ile temizlemek zorunda kalma takozluğundan. Süspansiyon nası algıladınız ki? :)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;117757
Fransızın genel takozluğundan bahsediyorum. 35.000 TL verip araba alıp kapı kollarındaki çağakları falçata ile temizlemek zorunda kalma takozluğundan. Süspansiyon nası algıladınız ki? :)

valla benim bilidiğim fransızların daha çok konfora önem verip yol tutuştan ödün vermeleridir.

meganedan bahsediyorsunuz sanırım ama bu sorunlar golf lerde de var .
c5 çok daha kaliteli bir araç

Çevrimdışı OmerG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;117757

Fransız takozluğuna göre Alman konforu deyişiniz. Ve konfor denince ilk düşünülen süspansiyonlar

Bende bir Fransız markası araç kullanıyorum. Renault için bişey diyemem ama PSA grubu üretimleri oldukça iyiler.

Daha öncede Astra G sahibiydim 50,000 km de bir klima kompresörü değişmek çok canımı sıkmıştı.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abimim astra g si 130.000 de klima da her hangi bir sorun yok. Bu aldığınız malı kullanmayı bilmekle alakalı birazcık da. Kışın düzenli çalıştırırsanız klimanızı bir şey olmaz.

Bir sürü model fransız aracına bindim. 1 tanesinde konfor dahi bulamadım kendi açımdan. Siz konforu neye göre değerlendirirsiniz bilemiyorum ama olay süspansiyon değil. Takıldınız gittiniz ona. Tamam araç onların üzerinde ama ya ergonomisi, dizaynı, işlevselliği? Bunlar konfor değil mi? Megane çok mu yumuşak ? Ya da 206 ? Ya da c3? :) Hatta c4! Havuç gibi kütür kütür :)

Alıntı yapılan: tufan;117760
valla benim bilidiğim fransızların daha çok konfora önem verip yol tutuştan ödün vermeleridir.

meganedan bahsediyorsunuz sanırım ama bu sorunlar golf lerde de var .
c5 çok daha kaliteli bir araç

Fransızların daha çooook önem vermeleri gerek öyleyse :)

Bir de golf de dahil oldu ya :D
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2010, 02:26:02 Gönderen: ero__ »

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
İkisinin arasında C5 diyorum tasarım olarak ...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı OmerG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;117764
Abimim astra g si 130.000 de klima da her hangi bir sorun yok. Bu aldığınız malı kullanmayı bilmekle alakalı birazcık da. Kışın düzenli çalıştırırsanız klimanızı bir şey olmaz.

Bir sürü model fransız aracına bindim. 1 tanesinde konfor dahi bulamadım kendi açımdan. Siz konforu neye göre değerlendirirsiniz bilemiyorum ama olay süspansiyon değil. Takıldınız gittiniz ona. Tamam araç onların üzerinde ama ya ergonomisi, dizaynı, işlevselliği? Bunlar konfor değil mi? Megane çok mu yumuşak ? Ya da 206 ? Ya da c3? :) Hatta c4! Havuç gibi kütür kütür :)

Fransızların daha çooook önem vermeleri gerek öyleyse :)

Bir de golf de dahil oldu ya :D

Klimamı yazında kışında düzenli aralıklarla çalıştırırım. Eğer sorun benden kaynaklanıyorsa Autoshow vea Oto haber tam olarak hatırlayamıyorum, Yaptığı 100,000 km testinde Astra H ın klima kompresörünü de bilinçsiz kullanımla bozdu. Astra G mi 7500 de bir bakıma götürdüğümü de belirteyim.

Fransız aracı iyidir diye bir kavram geliştirmiyorum. Bu sebeple Megane veya herhangi bir Renault modeli için konuşmayacağım keza hiç de sevmem.

Ama bir çok PSA üretimi araç kullandım. PSA grubunda ergonomik olmayan veya işlevsel olmayan ne gördünüz bilemiyorum. Ayrıca dizayn dediğiniz konunun konforla bağlantısını çözemedim. 1998 yılında üretimine başlamış 206 dan bahsediyoruz hala farkında mısınız? Kütür kütür dediğiniz araçların amortisörleri sesli çalışır bakalit sesi oluşabilir. Ama mekanikleri taş gibidir.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;117764

:+1:907

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
c3,c4,c5, insignia yeterince kullandım. bunlara birde 407 yi katarak fransızlara yanaşmak benim açımdan bitmiştir. Bsegmenti!! corsamdan inip 407ye bindiğim zaman tofaş kuş serisine binmiş gibi hisediyorum böyle fransız konforu olmaz olsun. c5 407 göre çok daha başarılı fakat insignia nın yanından bile geçemez malzeme kalitesi tasarım performans sağlamlık güvenlik.. vs vs .. kesinlikle insignia (hiçbirinin arka koltuğuna oturmadım yorum yapamıyorum)
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri