škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A5 için Klimatronic Klimaya On/Off tuşu yapma

Ziyaretçi · 54 · 76626

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Biliyorsunuz Klimatronic cihaz da OFF tuşu yok.Klimayı veya havalandırmayı kapatmak için ortada ki fan düğmesinin kapanasaya kadar sola çevrilmesi gerekiyor.Halbuki VW araçlar da aynı sistemin off tuşu var.OFF tuşuna sahip olmak basit bir modifikasyonla mümkün.Fan düğmesi üzerinde üst sabit kapağı şekilde ki gibi bir kart marifetiyle söküp,yine resim de işaret edilen yerde ki çıkıntıyı bir maket bıçağı yardımıyla kesip yerine taktığımızda,Klimatronic Klimamızın artık bir On/Off tuşu olmuş oluyor.Güle güle kullanın.

Önemli not:
Basit bile olsa el becerisi isteyen bu işlem yapan kişinin sorumluluğundadır.
Her zaman her konuda dikkatli ve özenli çalışalım.

Bu konu yabancı ve yerli forumlar da işlendi.Basit ama önemli bir işlem.Ben öğrendiğim de çok sevinmiştim.Bilmeyen arkadaşlara yol göstermesi dileğiyle,gündeme getirdiğim bu konuyu kendi fotolarımla ve anlatımımla paylaşıyorum.Saygılarımla...

Bir kredi kartı yardımıyla fan düğmesinde ki üst kapağı hafifçe kanırtarak çıkarıyoruz.

Kırmızıyla işaretli dikdörtgen çıkıntıyı maket bıçağıyla kesiyoruz.

Kesilmiş hali böyle

Parçayı yerine takıyoruz artık bir on - off tuşumuz var.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Teşekkürler.
Konuyu sabitledim. Yeni üye olanların da gözüne çarpsın diye.
Yalnız acaba bu kadar basit bir şeyi neden fabrikası yapmamış ki acaba?

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
başka bi sıkıntı doğurmasın?:confused:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: beytullah;9608
başka bi sıkıntı doğurmasın?:confused:
bencede.bir sakıncası yoksa fabrikası nasıl akıl edememiş.eger denenmiş ve uzun vadede problem çıkartmıyorsa herkez yapabilir.paylaşımın için teşekkürler
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

octaviaman

• Ziyaretçi
Güvenmeyenler burdan da baksın.http://www.octavia-vrs.com/technical/climatronic_off_button.htm

Ben bir senedir böyle kullanıyorum sorun yok.Aynı malzeme jetta da var ama off tuşu var.Skoda da konfor açısından vw yle biraz fark yapmaya çalışıyorlar olay bu.

Size bir kaç örnek vereyim.

Silecek suyu bidonu vw yle aynı ama onlarda girişte plastik süzgeç şeklinde filtre var bizde yok.

Araç içinde tavan tutamak kolları aynı.Ama bizimki bırakınca dong ediyor.Vw de bırakınca süspansiyonlu bir şekilde sessiz kapanıyor.

Çoğu vw de kaput içi yalıtımı standart bizde elegance de bile yok.

Örnekleri çoğaltabiliriz.Farkları da tesbit ettikçe böyle kapatırız.Fark yaratanlara kapak olsun.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2009, 12:35:57 Gönderen: octaviaman »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: octaviaman;9614
...Aynı malzeme jetta da var ama off tuşu var.Skoda da konfor açısından vw yle biraz fark yapmaya çalışıyorlar olay bu...
Jetta' ya dijital klima koyarsın, Octavia' ya manuel klima ve fark yaparsın arada, bunu anlarım ama tamamen aynı mekanik ve elektronik düzenle çalışan aynı sistemlerden birini öyle birini böyle yapmaları bana hiç akıllıca gelmiyor.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;9616
Jetta' ya dijital klima koyarsın, Octavia' ya manuel klima ve fark yaparsın arada, bunu anlarım ama tamamen aynı mekanik ve elektronik düzenle çalışan aynı sistemlerden birini öyle birini böyle yapmaları bana hiç akıllıca gelmiyor.
:+1:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;9616

Uğurum kapağı söktüğün zaman on/off led inin yeri bile var.Korkmasam oraya led de takacam ama o zaman ışık gözü olan off tuşunu almak gerekecek.O yüzden bu kadarını şimdilik yeterli görüyorum.Ayrıca bu olaya vakıf A 5 kullananlar durumu daha iyi anlayacaktır ve destekleyecektir.Yeni bir durum değil.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;9614
Güvenmeyenler burdan da baksın.http://www.octavia-vrs.com/technical/climatronic_off_button.htm

Ben bir senedir böyle kullanıyorum sorun yok.Aynı malzeme jetta da var ama off tuşu var.Skoda da konfor açısından vw yle biraz fark yapmaya çalışıyorlar olay bu.

Size bir kaç örnek vereyim.

Silecek suyu bidonu vw yle aynı ama onlarda girişte plastik süzgeç şeklinde filtre var bizde yok.

Araç içinde tavan tutamak kolları aynı.Ama bizimki bırakınca dong ediyor.Vw de bırakınca süspansiyonlu bir şekilde sessiz kapanıyor.

Çoğu vw de kaput içi yalıtımı standart bizde elegance de bile yok.

Örnekleri çoğaltabiliriz.Farkları da tesbit ettikçe böyle kapatırız.Fark yaratanlara kapak olsun.

benim arabada silecek suyu bidonunun girişinde plastik süzgeç var.kaput içi yalıtım da var.yani modele göre degişebiliyor ama tabiki vw ile skoda rasında farklar var.buna kimse itiraz edemez.fiyatı gerçi aradaki özellik bakımından biraz pahalı kalıyor ama neyse tercih meselesi.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mesdi;9622
benim arabada silecek suyu bidonunun girişinde plastik süzgeç var.kaput içi yalıtım da var...
İmzandaki fotoda kaputta yalıtım yok ama Mesut.:confused:

octaviaman

• Ziyaretçi
Bu ne dikkat tebrikler:ok:Süzgeçin durumu imzadan anlaşılmadığından itimat etmek lazım artık:kiki:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: octaviaman;9634
Bu ne dikkat tebrikler:ok:...
:utan::utan::utan:
Alıntı yapılan: octaviaman;9634
...Süzgeçin durumu imzadan anlaşılmadığından itimat etmek lazım artık:kiki:
:blm::blm::blm:

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o izolasyon degil yangın çıktıgında sondüren örtü.benim demek istedigim kenarlardaki lastiklerdi.o kadar kör degiliz yani.siz onu diyorsanız olmadıgı açık şekilde gözüküyor.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlız bu itimat etmek veya etmemek gibi sert lafları size yakıştıramıyorum.ben o örtüden söz etmiş olsam o resmi oraya koymam.anlaşılan farklı şeylerden söz ediyoruz.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com