škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

AutoGlym İstanbul (Eyüp) Polisaj Buluşması Fotoları

lrfan · 136 · 54820

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kevepsi;113933
buluşmada DA makine denemeleri nasıl gitti rotary cihazlara göre ?

Kullananların eller karıncalandı, en çok bunu duydum o gün  :)

Çevrimdışı kevepsi

• Çekirge
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;113935
Kullananların eller karıncalandı, en çok bunu duydum o gün :)

:++: o zaman bu cihazdan almak şart oldu... her 2 panel sonrası belime, koluma , bacağıma 5 er dakika bağlar masaj yaparım :hanz: finishing ped iyi olur diyorum masajda...
Teori ayrııııı, pratik ayrııııı... :kyf:

Çevrimdışı serkanozg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
izmir versiyonu yok mu bu buluşmanın :bnn:manisada 100 liraya sanayide pazar günü kocaman bir atölye kiralayabiliriz.basınçlı makinalarda cabası :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkanozg;113941
izmir versiyonu yok mu bu buluşmanın :bnn:manisada 100 liraya sanayide pazar günü kocaman bir atölye kiralayabiliriz.basınçlı makinalarda cabası :D

İzmir'de meraklı arkadaş çok aslında. Bence başlık açıp yoklayın 35'lileri ve civardaki komşu illeri  :)

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı serkanozg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;113943
Finallerin bitmesini bekliyorum açıcam bir konu :D
Bende manisa sanayide dükkan araştırabilirim.manisa izmir arası 20 dk sanayi zaten girişte.benim oto yıkamacı var sanayinin en başında.pazarları önceden kapatıyodu yazın ne yapar bilmem amasorabiliriz

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;113935
Kullananların eller karıncalandı, en çok bunu duydum o gün :)

aynen valla, ben ahmet arkadaşımızın makinesini denedim 5 dk sol elimde karınca ordusu haraketlenmeye başladı. zaten ahmet te ilk uzun süreli çalışmamdan sonra 1-2 gün kendime gelemedim diyordu :++:

Çevrimdışı Elrohir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emreguler.com
Alıntı yapılan: kevepsi;113933
buluşmada DA makine denemeleri nasıl gitti rotary cihazlara göre ?

İki makineyi de ilk defa deneyen biri olarak da makineyi gözüm kapalı kullanabilirken, rotary makineyi kullanırken tüm dikkatimi vermem gerekti.

Çevrimdışı kevepsi

• Çekirge
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Elrohir;114145
İki makineyi de ilk defa deneyen biri olarak da makineyi gözüm kapalı kullanabilirken, rotary makineyi kullanırken tüm dikkatimi vermem gerekti.

düzeltme nasıldı?

Çevrimdışı Elrohir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kevepsi;114156
düzeltme nasıldı?

DA makina pek iş yapmıyor, 02B ve srp ile deneme yaptım, srp iki makine ile de hiç iş yapmadı desem yeridir. 02B'de rotary makine ile etkili oldu, ancak nedense kendim elle denediğim menzerna 203s ve 3.02 ile daha iyi düzeltme yaptım. Menzerna diyorum :rock1:

buluşma fotoğraflarım var ancak bu aralar biraz meşgulüm foruma da pek giremiyorum.

Çevrimdışı kevepsi

• Çekirge
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Elrohir;114213
DA makina pek iş yapmıyor, 02B ve srp ile deneme yaptım, srp iki makine ile de hiç iş yapmadı desem yeridir. 02B'de rotary makine ile etkili oldu, ancak nedense kendim elle denediğim menzerna 203s ve 3.02 ile daha iyi düzeltme yaptım. Menzerna diyorum :rock1:

buluşma fotoğraflarım var ancak bu aralar biraz meşgulüm foruma da pek giremiyorum.

DA hangi kademede çalıştırıldı? ve ped neydi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ara Meg. sarı ped gördüm bir tane DA üzerinde ama 2-3 tane DA vardı, emin değilim.

Biri DA kullanırken daha fazla baskı yapmasını önerdim. Ped dk'da 1 tur atacak kadar baskı :ok:

Çevrimdışı Elrohir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kevepsi;114214

02b ile dekor turuncu ped, srp ile meguiar's finishing pad makinayı 5. kademede çalıştırdım ama irfan abinin dediği kadar baskı uygulamıyordum. Kontrolu biraz daha dikkat gerektirse de ben rotary makine alıcam.

Buluşmadan sonra birinden ödünç aldığım avuç taşlama ile ahşap ev kapılarının kasalarına zımpara yaptım. Bir iki kapıda zorlandım ancak alıştıktan sonra rotary makineye oldukça hakim duruma geldim ve çok güzel pürüzsüz bir yüzey elde ettim. :rock1: 10 tane kapı zımparaladım toplamda, sonra kendime güvenim iyice arttı, gidip rotary makina alıcam ben :ok:

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kevepsi;114214
da makine kestrel ds 6 modeli idi makinede 2 .kademede ürün yayma 5. kademede ürün yedirme şeklinde kullanıyorum. rotary makineleri bende orada test etmiş oldum rotary makine da dan daha hızlı iş çıkardıgı kesin da makine ile bir üst kademe polısh kullanarak aynı sonuç alınabilir bence .birde da makine hafif çiziklerin oldugu boyada amatör kullanıma uygun uzun süreli kullanımda el kol baya bir yoruluyor.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
I-ıh olmamış :D

Siyah değil de daha iddialı renkler beklerdim. Siyah çok parlıyo :P

Beyaz aracın detaylı fotosunu görmek isterdim açıkçası. H.sonu abimin beyaz astraya girişme planım var...