škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Egzoz Çıkış Sayısı (Görüntü ve İşlev Bakımından)

SEAHAWK · 31 · 13362

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Aha sana helikopter sesi :D (Teoman-Sevgi anlaşmak değildiri duyma, bu videoda niyeyse sesi güzel almış, goçum benim 427 CID '67 Mustang :++: egzostum yere eğiktir, titizlere duyrulur!!!!! :lol: öte dursunlar :p)

http://www.dailymotion.com/video/xa4i32_fabia-pushing-the-lines-1-4-tdi-80_auto

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Bimmer;106731
Yere bakan susturucu çıkışı dizellerde olur. Arka tampon, bagaj kapağı.. egsoz dumanından is olmasın diye.
İyi düşünülmüş önemli bir ayrıntı olmasına karşın, tozlu zemin otoparklarda falan yerdeki bütün tozu havaya kaldırarak beni sinir eder bu tip çıkışlar
 bizimkide öyle :bnn::bnn: bastığımda millet arkamdan sövüyomudur aceba :++::++:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bimmer;106731
Yere bakan susturucu çıkışı dizellerde olur. Arka tampon, bagaj kapağı.. egsoz dumanından is olmasın diye.
İyi düşünülmüş önemli bir ayrıntı olmasına karşın, tozlu zemin otoparklarda falan yerdeki bütün tozu havaya kaldırarak beni sinir eder bu tip çıkışlar

Bizim octide yere bakıyor ama dizel değil gene MPI motorlarda öyle onlarda yere bakıyor :)

Ama bişey farkettim MPI ların çıkışları daha ince kazanları daha silindirik ve ufak sanırım hacme göre büyütüyorlar:ok:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;106879
Bizim octide yere bakıyor ama dizel değil gene MPI motorlarda öyle onlarda yere bakıyor :)

Ama bişey farkettim MPI ların çıkışları daha ince kazanları daha silindirik ve ufak sanırım hacme göre büyütüyorlar:ok:

Evet aynen :ok: Fabia'da da var aynı fark :):ok: güce görede değişiyor.
Bizde 75 HP'lik ile 101 HP'lik kazanları ve ağız çıkışı farklı :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;106763
Aha sana helikopter sesi :D (Teoman-Sevgi anlaşmak değildiri duyma, bu videoda niyeyse sesi güzel almış, goçum benim 427 CID '67 Mustang :++: egzostum yere eğiktir, titizlere duyrulur!!!!! :lol: öte dursunlar :p)

http://www.dailymotion.com/video/xa4i32_fabia-pushing-the-lines-1-4-tdi-80_auto

Helikopter sesi için kasisleri 2. vites ile geçip rpm'yi 750'ye indirmek gerekli aslında.:hanz: Senin vidyodaki yardıran hali daha çok şöyle güçlüsünden bir pervaneli uçağa benziyor.:lol:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;108145
O zaman bunu verelim :D

http://www.dailymotion.com/video/xd5bjh_tdi-goes-uphill-without-throttle_auto

:++::++::++::++:

Ahahah, öldüm yahu.:++: Hayretler içinde izledim.:hanz:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ahmetg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;104875
madem v motorlarda çift susturucu oluyor insignia 1.6 Turboda neden çift susturucu var:confused:

düşük hacimden yüksek güç alındığı için motoru rahatlatmak adına çift susturucu var. (tek susturucudan çift çıkış değil.)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetg;117800
düşük hacimden yüksek güç alındığı için motoru rahatlatmak adına çift susturucu var. (tek susturucudan çift çıkış değil.)

Teşekkürler

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim 1.2 'de bile yere bakıyor :) Gerçi VW grup tampon içine doğru gizlediği için son susturucuyu mecburen ucunu aşağıya kıvırıyor.Ama Ford Focus gibi arkadan tüm bağırsaklarını göstermeyi seven otomobillerde ise dümdüz çıksa ne olur, hiç bişey olmaz tampona is bile gelmez mesafe var çünkü.... :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;118159
Bizim 1.2 'de bile yere bakıyor :) Gerçi VW grup tampon içine doğru gizlediği için son susturucuyu mecburen ucunu aşağıya kıvırıyor.Ama Ford Focus gibi arkadan tüm bağırsaklarını göstermeyi seven otomobillerde ise dümdüz çıksa ne olur, hiç bişey olmaz tampona is bile gelmez mesafe var çünkü.... :)
Lûtfen bok atmayalım Gökhan Bey!:hih: O süspansiyon sende olsa daha nerelerini gösterirdin acaba?:huh:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;118304
Lûtfen bok atmayalım Gökhan Bey!:hih: O süspansiyon sende olsa daha nerelerini gösterirdin acaba?:huh:

Birazda koç grubunun ve kendi basın yayın organlarını kullanarak çok abartıp reklam yaptığını düşünüyorum.Elbetteki yol tutuş iyidir..Hakeza Mazda3 'de de yol tutuş aynı oranda veya yakın..Ama hiç bir şekilde piyasada mazda 3 şöyle böyle yol tutuyor diye haber duymadım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bağımsız süspansiyon ve aynı yol tutuş leondada golftede octide de var ama onlar etekleirnin altlarını göstermiyorlar :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;119578
bağımsız süspansiyon ve aynı yol tutuş leondada golftede octide de var ama onlar etekleirnin altlarını göstermiyorlar :)
Octavia' nınki görünüyor yahu!:D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;119927
Octavia' nınki görünüyor yahu!:D

hadi ya :D :dede::++: