škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 Classic neler var :S

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burakeren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar

Uzun süredir araştırmalarım sonucunda çok temiz bir fabito bulup, dün itibariyle üstüme geçirdim :hanz:. Açıkçası çok iyi bir seçim yaptığımı daha ilk kullanışta anladım. :ok:

2005 model, 30000km'de, 1.2 Classic (HTP), Grafit grisi şirin mi şirin bir fabişim var artık. Lakin konuyla ilgili birkaç da sorum bulunuyor. Yardım ederseniz çok müteşekkir olacağım :). Neredeyse buradaki bütün konuları okudum (hatta en son annemlere camları açık bırakıp arabayı kitleyerek camları kapattırıp hava attım bunun sayesinde :p) fakat sorularıma cevap bulamadım :). Bu bağlamda özellikle 1.2 classic kullananlardan yardım istiyorum.

1) Aracımda bilgi ekranı (şu devir göstergesi ile hız göstergesi arasında bulunan ekran) var mı? Kontağı açınca orada ikaz lambaları çıkıyor fakat kullanım klavuzundaki gibi uyarılara, kapı ikazlarına v.s. rastlamadım. Kitapçıkta yol bilgisayarı verilerini değiştiren silecek kolundaki düğmeye 1 sn basılı tutulması söyleniyor ama ne yaptıysam açamadım. :( Devamlı karanlık görünüyor.

2) Satın aldığım arkadaş önce kontağı açmamı, uyarı ışıklarının sönmesini beklememi, daha sonra motoru çalıştırmamı söyledi. Acaba doğru mudur? Doğruysa, EPC ve emisyon ışığının motor çalışmadan sönmemesi normal midir?

3) Yine 1.2 classic donanımında alarm sistemi mevcut mu? Kapıları kilitleyince yanıp sönen kırmızı ışıktan (şöför kilit çubuğunda) olması gerektiğini düşündüm ama kitapçıkta dediği gibi anahtarla açıp 15 saniye geçtikten sonra alarmın çalışmasını bekledim fakat çalışmadı. Alarm sistemi yok mudur ya da pili falan mı bitmiş?

4) İzmir'de tavsiye edebileceğiniz Skoda servisi hangisidir? -eh biraz da ucuz olsun, malum kredi taksitleri :(-

Herkese şimdiden teşekkür ederim. :favo1:

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aramıza hoşgeldin burak...
bende de 2006 1.2 classic var. bildiğim kadarıyla sorularını cevaplayayım
1: senin düşündüğün gibi maksi dot ekran yok. sadece devir saatinin ve kilometre saatinin altındaki göstergeler mevcut...
2: arkadaşın söylediği doğru, uyarı ışıkları söndükten sonra çalıştır. EPC nin sönmemesi normal...
3: alarm yok
4: bilgim yok diğer arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler...

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hayırlı olsun, kaça aldığınızı da yazarsanız sevinirim.

Çok isabetli seçim yapmışsınız...

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın , bende 3 yıl kullandım 1.2 fabia ve skodadan vazgeçemez oldum , güzel araç.

Çevrimdışı burakeren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkürler.

Aracı sahibinden 15250'ye aldım.

Galeride biri 60000km'de 1.2 comfort (ki 60000'de olduğundan şüpheliyim, hiç diri görünmüyordu), biri de 80000km'de 1.2 classic (eh bu biraz daha diriydi ama siyah aracın her yeri çizik içindeydi) ikisini de 15000'e bırakmışlardı. Açıkçası neredeyse birinden birini tercih edecektim.

En son pazar günü (ki artık sinirlerimin yerinden oynadığı, neredeyse artık araba almamaya karar vereceğim gündü) kemalpaşa oto pazarında pırıl pırıl, çil çil bir fabiş gözüme çarpınca beynimden vurulmuşa döndüm. 15900 ilk fiyatıydı, 15250'ye anlaştık. Vallahi helal olsun pırıl pırıl bakmış sahibi diyoruz hala da. Vizesi Temmuz'da bitiyor ama sanmıyorum sorun olsun, araç tıkır tıkır gitmekte. :ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun yeni fabişiniz...1.2 araç boşbir araç ama yinede yol bilgisayarı var ona şükretmek lazım aynı baz  son model fabişlerde bile yok. arkadaşlar zaten yorumu yapmış bende bildiklerimi söyleyim..,

1-maksi dot ekran yok orda sadece açılışta gördüğün simgeler var. 1.2 olduğu içinde fazla birsey arama yani kapı açık ikazı bagaj ikazı vs..yok sadece standart seyler var

2-kontağı cevirinde farkındaysan bir ses gelir zııttttt diye o bitsin ondan sonra kontağı cevir mutlaka

3-doğan şahinlerdeki gibi alarm sistemi yok ama güvenlik sistemi var o lamba güvenlik sisteminin açık olduğunu gösterirr kumandanın kapatma tuşuna bir daha bas pasif hale gelir alarmdan daha etkili immobilizer var sonuçta için rahat olsun :)

4-izmirde yaşadığın için şanslısın çok iyi ustalar vardır..

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun...

Benim 2004 1.2 Classic'te yol bilg., tek airbag, aktif gergili emniyet kemerleri, yükseklik derinlik ayarlı elektro hidrolik direksiyon, immo, 2 tane uzaktan kumandalı anahtar, arka koltukta 3 tane emniyet kemeri, isofix gibi standart şeyler vardı.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;103136
Hayırlı olsun...

Benim 2004 1.2 Classic'te yol bilg., tek airbag, aktif gergili emniyet kemerleri, yükseklik derinlik ayarlı elektro hidrolik direksiyon, immo, 2 tane uzaktan kumandalı anahtar, arka koltukta 3 tane emniyet kemeri, isofix gibi standart şeyler vardı.

hocam direksiyon için söyledikleriniz yok bende..yukseklik ayarı kolu bile yok..yeri boş..acaba kırık filan da ben mi bilmiyorum..

2007 fabia 1 1.2 htp classic ...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;426148
hocam direksiyon için söyledikleriniz yok bende..yukseklik ayarı kolu bile yok..yeri boş..acaba kırık filan da ben mi bilmiyorum..

2007 fabia 1 1.2 htp classic ...

Yeri boşsa o özellik yok, TR'ye gelenler yolunuyor genelde