škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia el freni sorunu

Ziyaretçi · 14 · 8679

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06lkn66

• Ziyaretçi
biraz önce araba güneşte duruyo diye gölgeye çekmek için annemden anahtarı aldım arabayı çalıştırdım debriyajdan ayağımı çekince araba yere oturdu el frenini unuttum diye elimi götürdüm ama el freni inikti gene denedim aynı biraz zorladım sağ arka tekeri el freni bırakmadı sinirlendim indim lastiğe baktım bişey yok tekrar kaldırmaya çalıştım hafif hafif bıraktı on metre daha gidince eski haline döndü ama açıkçası biraz korktum dün en son ben kullandım hiç bişey yoktu sizce neden olmuş olabilir
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2010, 15:33:59 Gönderen: 06lkn66 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Çiğ nedeniyle veya balatanın bir şekilde ıslanması nedeniyle; balata kampanaya yapışmış. Tatlı tatlı zorlayınca açılır genelde, ancak gene de açılmıyorsa, fazla zorlamamak gerekir.

06lkn66

• Ziyaretçi
dün arabayı ilk kez dışarda yıkattım o zaman su girmiş olabilirmi?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;100794
dün arabayı ilk kez dışarda yıkattım o zaman su girmiş olabilirmi?
Yüksek ihtimalle evet.:wnk:
Su girmese bile, bir şekilde neminden etkilenebiliyor. Hele ki balatalar temizlenmemişse, balata tozuyla daha da sıkı yapışabilir.:wnk:

06lkn66

• Ziyaretçi
o zaman haftasonu ilk işim açıp balatanın içini temizlemek bi dahada yıkamaya götürürsem iki olsun babam götürsün olacaksa o kullanırken olsun ihale bende kalınca kötü oluyo:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;100813
o zaman haftasonu ilk işim açıp balatanın içini temizlemek bi dahada yıkamaya götürürsem iki olsun babam götürsün olacaksa o kullanırken olsun ihale bende kalınca kötü oluyo:D
Balata ayarını falan kaçırmayasın. Bu sefer de "el frenini çekiyorum araba durmuyor" diye başlık açmayasın.:D

06lkn66

• Ziyaretçi
yok köydeki doğanda halatı kopardığım için ona alışığım:D:Dama fabiaya gözüm gibi bakıyorum bişey olursa evlat acısı gibi kor o bana tabi babamada kor bana gelir bide babam kor :D
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2010, 16:38:27 Gönderen: 06lkn66 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düzlükteyse hafif hafif zorla en basit çözüm fazla dipleme duramazsın sonrada :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
3-5 kere indir kaldı el frenini, kurtulabilir...

06lkn66

• Ziyaretçi
on dk araba çalıştı indirdim kaldırdım banamısın demedi biraz zorladım araba kızaklıyodu baktım olacak gibi değil binanın arkasındaki arabayı sokağa kadar öyle çıkardım ama arabadan çok benim canım yandı sokağa çıkarken kurtardı yola iner inmez bi el freni geri içeri döndüm:D iki tur attım baktım problem yok bıraktım yerine o arada babam geldi yerdeki izleri gördü sonrası mağlum :D:D:D:D:D

06lkn66

• Ziyaretçi
bide bişey dikkatimi çekti lastiğe bakarken amortisörün keçesinde açılma var yakında düşer o keçeyi değiştirebilirmiyiz

Çevrimdışı serdar5306

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Değişir muhakkak değiştir su almasın
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH

06lkn66

• Ziyaretçi
belediyede depoda keçeyi buldum üstünde audi logosu vardı bu kimin diye sordum başka bi fabianın amortisörler patlayınca ondan çıkarıp koymuşlar lazım olur diye akşam eve gelirken hallettik şimdi bi problem kalmadı

Çevrimdışı ByDusunur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı sorun şimdi benim başıma geldi dun arabayı yıkattım yıkamacıdaki eleman fena yıkadı :) neyse biraz önce kahvaltı için borak almaya gidecektim akşam,yıkamadan gelince sorun yoktu şimdi sol arka teker kitlenmiş el freni inik gitmiyor :) biraz geri gittim zorlamadan fazla gaz vermeden zira 7 mt arkada duvar var, geri çıktım aracı yola soktum bi 350-400 metre gittim açılmadı haylen tabi yolda teker izi :) baktım olacak gibi değil ileri geri ileri geri yaptım aracı tekere tekme falan vurdum biraz ileri gidince fren yapmayı bıraktı ama en yakın zamanda servise gideceğim saygılarımla iyi forumlar