škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A5 FL Gündüz farı & viraj asist farı

lrfan · 126 · 151902

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;248240
Fabia, Roomster ve Elegance A5'lerin gündüz farlarını açabiliyorum kendi başıma, onları açamayan yetkili servise :vur:

2009 model Octavia A5FL'de yol bilgisayarından açılamıyor ama sanırım daha yeni modellerde bu mümkünmüş
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı octa17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Selamlar.

Sevgili arkadaslar 2011 Octavia 1.4 Tsi Elegance araç aldım. 3 aydır kullanıyorum.

GÜndüz farları ile ilgili bir sorunum yok.

Viraj farları için Bursada bir servise aracımı gönderdim actırtmak istemiştim fakat arkadasıma böyle bir özelliği kullanabilmem için Xenon far taktırmam gerektiğini söylemişler bende masraf yapamam demiştim. Daha sonra ben direksiyonun sol tarafında yer alan viraj farları için sigorta kutusuna baktığımda viraj farı için olan sigorta girişinin boş olduğunu gördüm altında iletken teller yoktu sigorta taksamda boş olacaktı.

Sorum şu?

Viraj farı için Xenona gerek varmı?

Sigorta yeri boş olsa dahi bu özellik benım aracımda varmı? 2011 Elegance da yoksa hangisinde olacak?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Viraj farı olarak sis farlarının direksiyonun döndüğü yöndekinin çalışmasını kastediyorsan bu mümkün, viraj assist olarak çalışırlar Elegance'ta kodlanınca.

Bir de TR'de pek bulunmayan, viraj özellikli ana far var, bunda ise mercek sağa sola döner ama Xenonla alakası yok, halojen farlı olup da viraj özelliği olanı var.

Genelde sabit mercekli TR'ye gelen makyajlı A5'ler.

Çevrimdışı garaser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bende aranıza 2011 tdi elegance alarak katılmış bulunuyorum.
Bu viraj asist nasıl kodlanıyor biz mi yapıyoruz yoksa servis mi acaba irfan bey?
Diğer bir sorum yol bilgisayarından neleri açıp kapatabiliyoruz ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: garaser;259885
Merhaba arkadaşlar bende aranıza 2011 tdi elegance alarak katılmış bulunuyorum.
Bu viraj asist nasıl kodlanıyor biz mi yapıyoruz yoksa servis mi acaba irfan bey?
Diğer bir sorum yol bilgisayarından neleri açıp kapatabiliyoruz ?

Servislerde açtırabilirsiniz  ;)

Çevrimdışı Sefa_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Siteye yeni üye oldum ve gerçekten çok güzel bilgiler var emeği geçenlere teşekkürler...Ben uzun yıllar Audi ve passat kullandıktan sonra radikal bir değişiklik yapıp 2011 1.6 tdı elegance otomatik dsg aldım, fakat oktavia ile ilgili hala bilmediğim bir çok şey var mesela gündüz farı ve viraj dönüş farları mesela farları ve sisleri arıza lambası yakmadan xenon yapmak...gibi gibi....Ben Trabzonda yaşıyorum burada servise sordum fakat bu özelliklerin açılıp açılmadığından bilgileri yok bana Trabzonda bu özellikleri açabilen bir usta yada servis varmıdır yardımcı olurmusunuz..

Çevrimdışı Paranoia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba , 8 aydır yanlış siteye üye olmuşum ben burayı yeni bulabildim. Daha kapsamlı gördüm bazı açılardan. Biraz geç oldu. Diğer sitede ara geçmişti malum site falan diye ama vaktim olmamıştı .

2011 Octi DSG TDI Otomatik Ambient aracım var. Gündü farı yok dediler servisten. 1-2 tane özellik açıp bıraktılar. Kapılar kilitleniyor. Camlar açılıyor falan... Peki bu gündüz farı olayı varmı ? Yada hangi özellikler açılabilir ? İzmir REnkOto yetkili servis bana biraz bu konularda yetersiz gibi geldiler ama ne dersiniz ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paranoia;269154
Herkese Merhaba , 8 aydır yanlış siteye üye olmuşum ben burayı yeni bulabildim. Daha kapsamlı gördüm bazı açılardan. Biraz geç oldu. Diğer sitede ara geçmişti malum site falan diye ama vaktim olmamıştı .

2011 Octi DSG TDI Otomatik Ambient aracım var. Gündü farı yok dediler servisten. 1-2 tane özellik açıp bıraktılar. Kapılar kilitleniyor. Camlar açılıyor falan... Peki bu gündüz farı olayı varmı ? Yada hangi özellikler açılabilir ? İzmir REnkOto yetkili servis bana biraz bu konularda yetersiz gibi geldiler ama ne dersiniz ?

:wlc:

Aracınızda sis farı içinde ayrı bir ampul daha var mı?

Çevrimdışı Paranoia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İrfan Bey ,
Ben de burda  okuyunca farkettim , evet 2 tane ampul var. Gerçi ben sis farını sonradan taktırdım yani nasıl bağlantı yaptılar bilmiyorum ya da sorun çıkartırmı ama ana far fdüğmesini geri çekince sisler  , bir kademe daha ççekince de arka sis yanıyor. Nasıl farkedemedim bilmiyorum bu zaman kadar 2 ampul olduğunu ama  bakma ve görme arasında daki fark olsa gerek. Hiç dikkat etmemişim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Paranoia;269443
İrfan Bey ,
Ben de burda okuyunca farkettim , evet 2 tane ampul var. Gerçi ben sis farını sonradan taktırdım yani nasıl bağlantı yaptılar bilmiyorum ya da sorun çıkartırmı ama ana far fdüğmesini geri çekince sisler , bir kademe daha ççekince de arka sis yanıyor. Nasıl farkedemedim bilmiyorum bu zaman kadar 2 ampul olduğunu ama bakma ve görme arasında daki fark olsa gerek. Hiç dikkat etmemişim.

Sonradan takıldıysa iş zor ama servise danışın bence...

Çevrimdışı akortsuzgitar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kolay gelsin octavia aldım bende2012 model classic, sisleri taktırdım ama gündüz arı ve viraj asist özelliği olmaz dediler serviste, gündüz farları ile sisler beraber yanıyor tesisatı eksik çekmişler sanırım. acaba bu özellik kullanılabilirmi?

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akortsuzgitar;294780
kolay gelsin octavia aldım bende2012 model classic, sisleri taktırdım ama gündüz arı ve viraj asist özelliği olmaz dediler serviste, gündüz farları ile sisler beraber yanıyor tesisatı eksik çekmişler sanırım. acaba bu özellik kullanılabilirmi?

Tesisattan degil. malesef classic ve ambiante modellerinde viraz asist sistemini kullanabilen ben dahil yok. sadece sis farı olarak kullanacaksınız :(
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı delikurt66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar, hepinize mutlu yıllar. Benim octavia 2011 elegance 30.12.2011 de ankara ata servisne uğradım. Bolero ekranını taktırmak için bu arada viraj asist farları ve geri vitesine takınca yatan ayna özelliklerini açtırmak istediğimi ilettim yetkililere ve uzunca bir uğraştan sonra bu özelliklerin açılamayacağı zira bunların eletrikli ve ısıtmalı koltuklu arabada olduğunu söylediler. Bende Yüce oto yu aradım söyledikleri bir kısım arabalarda bu özelliklerin olduğunu açılabilenlerin servisler tarafından açıldığını bunun dışında dışarda bu özelliklerin açılması durumunda aracın garanti dışı kalacağını söylediler. Vallahi anlamadım gitti araçta özellik var servis açamıyor dışarda açtırırsan garanti dışı kalıyor nasıl bir iş bu. Yine de bu özellikleri açtırmak istiyorum ankarada bu işi yapan bir kişi var mı

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;248240
Fabia, Roomster ve Elegance A5'lerin gündüz farlarını açabiliyorum kendi başıma, onları açamayan yetkili servise :vur:

irfan hocam elegance a5 demişken jawslayayım :) 2005 model a5 octavia elegance'larda da oluyormu? gündüz farından kastınız sis farlarının sağa sola dönüşte yanması değil mi?