škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia I Çarpışma Testi -Video- Euro Ncap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
NCap' ini yiyeyim. 80 km/s' yi geçtikten sonra, bir Allah bir siz. Başka da yoktur.
5 yıldızlıdır, öyle bir açıyla vurur ki, sürücüyü arka stoptan çıkartır. Tamam o testler bir şeylerin fikrini veriyor ama çok da takılmayın. En güvenli araç, sürücüsünün her daim dikkatli, temkinli olduğu araçtır.

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında videoyu eklememde ki amaç araçlarımızın sınırlarını bir kez daha göstermekti. Ne aşırı güven duyalım ne de güvensizlik, sonuç olarak demir yığını işte...Yoksa listeye göz atarsanız aynı dönem araçlarından
bmw 320, alfa147, saxo, fiesta, corsa, ibiza,206, micra dan fabianın daha iyi puan aldığını göreceksiniz. (evet doğru gördünüz 320 den iyi:hanz:)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia kücük arac gibi görünüyor, fakat göründügünden daha güvenli bir arac bence,

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;75433
http://www.euroncap.com/carsearch.aspx?q=1999

Şimdi burada liste var ve 5 alan yok görünüyor ancak bunlar 2009 puanlama sistemine göre yeniden düzenlenmiş puanlar.

Alıntı yapılan: ero__;75448
Kimse var demedi ki? :)

Alıntı yapılan: hakanerdogan;75449
Ben valla bu muhabbetinizden bişi anlamadım. Esik-yeni sistem? ADAC-NCap?

Var-yok??? Segment?

Bende bişey anlamadım :hanz:

Sonuç itibariyle o yıllarda bu segmentte 5 yıldız alan yooook! Varsada merso falan belki 5 yıldız..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O yıllarda 5 yıldız alan yok değil var. Ancak o yıldızlıları şuan bulmak biraz zor diyorum. Ncap sitesindeki eski seneler yeni kriterlere göre tekrardan yıldızlanmış...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
megan II bile 5 yıldız alıyorsa gerçekten octilerin a4 ü 4 yıldız alması gariptir belki megan ı le kıyaslamak gerek ama onun kaç yıldız aldığını ben bilmiyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sizlere daha komik bir şey söyleyim. aynı şase aynı platform aynı fabrikadan çıkıyor aynı donanımla aynı parçalarla üretiliyor. leon 4 yıldız altea 5.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;75967
sizlere daha komik bir şey söyleyim. aynı şase aynı platform aynı fabrikadan çıkıyor aynı donanımla aynı parçalarla üretiliyor. leon 4 yıldız altea 5.

Fabia II - Roomster gibi.. Ön kapıya kadar herşey aynı ama yıldızlar farklı :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;75468
NCap' ini yiyeyim. 80 km/s' yi geçtikten sonra, bir Allah bir siz. Başka da yoktur.
5 yıldızlıdır, öyle bir açıyla vurur ki, sürücüyü arka stoptan çıkartır. Tamam o testler bir şeylerin fikrini veriyor ama çok da takılmayın. En güvenli araç, sürücüsünün her daim dikkatli, temkinli olduğu araçtır.

+1  yemisim capcapini ,bu capcilar ne tenekelere ne yildizlar takiyor goruyoruz. fabia1 tas gibi araba.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;75967

Chevy cruze insignia ile aynı şaseye sahip. Her ikisi de 5 yıldız ama cruze un yolcu ve sürücü emniyeti daha iyi puan almış.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;76087
Chevy cruze insignia ile aynı şaseye sahip. Her ikisi de 5 yıldız ama cruze un yolcu ve sürücü emniyeti daha iyi puan almış.
cruze astra ile ortak değilmiydi yahu :S

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;75360
Nolacaktı bilmiyorum ki zaten kaç paralık araba. Bazen sizleri anlamak zor, kabin aynen duruyor işte direk biraz esnedi ama şu teste 100 TL verseler biner yaparım.

Herkes son model Volvo'ya biniyor herhalde!
son model olmasa bile 98 ine binen var:D
bencede gayet başarılı bir sonuç almış.önemli olan kasanın yamulması değildir.gördüğüm kadarıyla yolcu kabini gayet iyi durumda kalıyor.bence gayer başarılı.
Detailing Garage
0537 623 54 52

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani skodaların pekde güvenilir araçlar olmadığı bu sonuçlardan sonra söylenebilir mi?son kasalar hariç.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;76087
Sen de gerçekleri biliyorsun en az bizim kadar.:D:rm::hanz::adm::kro:
Alıntı yapılan: fenomen;76156
yani skodaların pekde güvenilir araçlar olmadığı bu sonuçlardan sonra söylenebilir mi?son kasalar hariç.
Tam güvenlisi yok ki hocam.
Geçen sabah 5' te bir gümbürtüyle uyandım. Camdan aşağıya baktım ki, bir Albea (veya Siena herneyse işte) bir midibüse çarpmış. Çarpışma aynı Euro NCap' teki gibi ancak NCap' te araçların direkleri kırılmıyor. Albea midibüsün tamponunun altına doğru girdiği için, sürücüyü çıkartmaları epey bir sürdü. NCap' teki testtekinden belki de daha az idi sürati ama konserve kutusu gibi oluverdi işte.

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;76156

Fabia, BMW 320den bile yüksek puan almış işte daha noolsun
Bana kalırsa skoda ortalamanın üstünde.