škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şu parça nasıl sökülüyor?

Ziyaretçi · 51 · 14886

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Evet, resimdeki şaretli parçayı nasıl sökebilirim?

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence en sağlıklısı tamponu komple çıkarın ve arkadan siyah parçayı çıkartmayı deneyin.
Detailing Garage
0537 623 54 52

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mert0640;72471
bence en sağlıklısı tamponu komple çıkarın ve arkadan siyah parçayı çıkartmayı deneyin.

Tamponu sökmem için önce öndeki iki tekeri, ardından iki davlumbazı indirmem gerekiyor :D

Acaba diyorum ki şöle kenarından hafifçe şeyapınca gelir mi???

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yaw niye tekerle davlumbazı söküyorsunuz.o kadar zormu bu fabiaların ön tamponunu sökmekD:
ama tek tarafının vidasını ve tırnaklarını çıkarıp ışık tutarak ordaki siyah çıtayı nasıl bi sistemin tuttuğunu keşvedip ona göre halleresiz.kolay gele:D
Detailing Garage
0537 623 54 52

hakanerdogan

• Ziyaretçi
O kadarına kastıktan sonra zaten arabayı kapıda söker geri toplarım, acaba önden kolayca çıkabiliyor mu diye merak ettim.

Zira bu işin hırsızlık boyutu düşünülerek bazı önlemler alınmış. Örneğin Farları sökmek için tampon inecek, tampon için davlumbaz inecek, davlumbaz için ise teker çıkacak. Teker nasıl çıkacak? Şifreli bijon ile... Bakın bir minik şifreli bijon sayın kaç parça kurtardı...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan o parça dıştan geçmeli olmalı.Benim gördüğüm tampon araç üzerinde takılı iken bu parçaların sonradan takıldığına şahit oldum.Ama sökülürken nasıl çıkar tam emin olamadım..

Hayırdır neden sökeceksin ki??
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;72482
Hakan o parça dıştan geçmeli olmalı.Benim gördüğüm tampon araç üzerinde takılı iken bu parçaların sonradan takıldığına şahit oldum.Ama sökülürken nasıl çıkar tam emin olamadım..

Hayırdır neden sökeceksin ki??

Biraz işim varda kendisi ile, tırtıklı bir yüzey biliyorsun, aralarına araç başında girmek zaman alır biraz polish izi var çukur yerlerinde, al eve getir yap sıcak odanda :D

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam benim t4 de de farların çıkması için tamponun inmesi lazım.indirdimde:D
ben severim böyle işle gerekirse rot kollarını bile sökerim:D
yalnız herkesin böyle deli hobileri olmuyo anladığım kadarıyla sizinde yok:D
kolay yolu nedir bilmem ama sizin için en doğrusu bi skoda ustasından bilgi almak olacaktır.
Detailing Garage
0537 623 54 52

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;72486
Biraz işim varda kendisi ile, tırtıklı bir yüzey biliyorsun, aralarına araç başında girmek zaman alır biraz polish izi var çukur yerlerinde, al eve getir yap sıcak odanda :D

Mantıklı..:) Arabaya polisaj yaparken hepsini sökeceksin, sonra tekrar takacaksın en güzeli o :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mert0640;72488
hocam benim t4 de de farların çıkması için tamponun inmesi lazım.indirdimde:D
ben severim böyle işle gerekirse rot kollarını bile sökerim:D
yalnız herkesin böyle deli hobileri olmuyo anladığım kadarıyla sizinde yok:D
kolay yolu nedir bilmem ama sizin için en doğrusu bi skoda ustasından bilgi almak olacaktır.

Var var olmaz olur mu hiç. Kapının önünde tek kriko ile rotasyon yapacak kadar manyağım.

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ohoo burda çok var Hakan gibilerden :D Bende dahil..Lift olsa yağı bile değiştiririm..Kampana  bakımı vs..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

octaviaman

• Ziyaretçi
fabitonun biyiklarini sokmek problem olacak galiba.tak tornavidayi bir ucundan diyesim geliyor ama kirilsa bilmem ne 80-100 kagittir o biyik.tamponu sokmek o kadar da zor degil.tekerleri sag-sol yaparak davlumbaz tampon baglantilarini halledersin.yinede parcaya ustundeyken mudahale etmek en mantiklisi derim.kolay gelsin.

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla bende köydeki eve çıkma bi lift almayı geçirmedim değil aklımdan.ama piskopat mualmelesi görünce...:D
Detailing Garage
0537 623 54 52

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: octaviaman;72496
fabitonun biyiklarini sokmek problem olacak galiba.tak tornavidayi bir ucundan diyesim geliyor ama kirilsa bilmem ne 80-100 kagittir o biyik.tamponu sokmek o kadar da zor degil.tekerleri sag-sol yaparak davlumbaz tampon baglantilarini halledersin.yinede parcaya ustundeyken mudahale etmek en mantiklisi derim.kolay gelsin.

Temiz iş olsun be Ömer Abi, davlumbaz öle havada falan olmaz şindi, tamponun vidaları muhtemelen onun altında olduğu için zorlar, tampon inince ben dayanamaz farlarıda eve getiririm ondan korkuyorum :++:  :hanz::hanz: