škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon takılması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunter123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
2021 scoda octavia aracımın direksiyonu arac ile uzun yola çıktığımında belli bir süre sonra orta noktada bir yerlerde takılma yapıyor. Sertleşme olarak algılanmasın tamamiyle takılma oluyor. Direksiyonda  takıldığı noktadan kurtarmak için biraz güç harcamam gerekiyor. Akabinde direksiyon dönmeye başlıyor. Tabii bu arada direksiyonu gereksiz yere zorladığım araba güzel bir sallanıyor.  Araç soğuk iken bu hareketi yapmıyor. Isınıpda belli bir yol aldıktan sonra yapıyor ve tüm hızlarda yapıyor. Balıkesir scoda yağcı servise götürdüm. Ama maalesef olmadı. Önerisi olan var mıdır?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arıza kodu veriyor mu bakmak lazım. Mekanikler ve direksiyon elektrik desteğini kontrol etmek gerekir.

Çevrimdışı hunter123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arıza kodu veriyor mu bakmak lazım. Mekanikler ve direksiyon elektrik desteğini kontrol etmek gerekir.
Arıza kodu yok.  Sıkıntının uzun yolda 15-20 dk sonra başlamasından dolayı servisin epey vakit ayırması gerekiyor. Bu da işlerine gelmiyor. Allah korusun kaza yaptıracak

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, geçmiş olsun. Önemli bir sorun Allah muhafaza kazaya bile sebebiyet verebilir.
Ford C-Max aracımda yaşamıştım 12 yıl kadar önce.
Markadan markaya değişebilir ama Ford da sorun kronik direksiyon kutusuydu. Revizyon yaptırmıştım. Değişim de olabilir duruma göre dediler, revizyon ile kurtarmıştım. Maliyetli bir işlemdi o zamanlarda bile.
Ama aksatmamanızı tavsiye ederim.

Konusunu da buldum. Ford larda sorun %100 direksiyon kutusu kaynaklı.
https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226816-c-max-direksiyon-problemi/#google_vignette
« Son Düzenleme: 25 Mart 2024, 08:49:38 Gönderen: Blackadder59 »

Çevrimdışı hunter123

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, geçmiş olsun. Önemli bir sorun Allah muhafaza kazaya bile sebebiyet verebilir.
Ford C-Max aracımda yaşamıştım 12 yıl kadar önce.
Markadan markaya değişebilir ama Ford da sorun kronik direksiyon kutusuydu. Revizyon yaptırmıştım. Değişim de olabilir duruma göre dediler, revizyon ile kurtarmıştım. Maliyetli bir işlemdi o zamanlarda bile.
Ama aksatmamanızı tavsiye ederim.

Konusunu da buldum. Ford larda sorun %100 direksiyon kutusu kaynaklı.
https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226816-c-max-direksiyon-problemi/#google_vignette
Bilgilendirme ve uyarılarınız  için çok teşekkür ederim. En kısa zamanda tekrar servise uğrayacağım

Herkese kazasız belasız yolculuklar dilerim

Çevrimdışı Zapyus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sitem
hocam geçmiş olsun bence oldukça önemli bir konu kesinlikle ihmal etmeyin.
Gündem, teknoloji ve otomotiv haberleri için web sitemize uğrayın. "https://zapyus.com/"

Çevrimdışı ufuk05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2007 model fabia aracımda aynısı olmuştu. ilk takılmayı virajda yapmıştı yüreğim ağzıma gelmişti.Direksiyon kutusundan kaynaklanmıştı.